Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki melyik verzióra szavaz?

Ki melyik verzióra szavaz?

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos, szopizik még elég sokszor, elalváshoz elengedhetetlen neki. A probléma csak az, hogy januártól bölcsis lesz, és addig én szeretném, ha leszokna a ciciről, főleg az azon történő elalvásról.

1. verzió: egyszercsak hirtelen nem adok cicit, és valahogy kibirjuk nagy orditások árán, aztán valahogy lenyugszik.


2. verzió: fokozatosan állunk le róla, mondjuk 1 hétig a déli alvós szopit hagyjuk el, a következő héten az esti elalvós szopit, majd a végén az éjszakait.


Mi a véleményetek? Aki akar, irjon, várom mindenki válaszát!


2009. aug. 14. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs ilyen tapasztalatom, mivel az én manóm még csak 11 hós és még szopik, de szerintem az egyik napról a másikra elég drasztikus és hirtelen lenne. Szerintem szépen fokozatosan egyiket a másik után hagyd el.
2009. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
vele már meglehet dumálni nem? nagylány...bölcsibe nem leszel...
2009. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Várok még véleményt...
2009. aug. 14. 13:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én csak 3 hónapig tudtam szoptatni, tehát nem vagyok nagyon kompetens a kérdésben, de én is a 2.-ra a fokozatosra szavaznék.
2009. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a második verzió kevésbé "fájó"...az talán nem is annyira tűnne fel neki, úgy mint az első verzió
2009. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szeptembertől kezdjük a "leszokóbulit" :D A poén az, hogy a nagyijával elalszik szépen szó nélkül, mikor nem vagyok ott. Lehet csak én csinálok akkora problémát ebből az egészből, meg hát én is ragaszkodom a szoptatáshoz. Tuti, hogy először nekem kell "elengednem" a dolgot, hogy ő is szépen le tudjon mondani róla. Olyan jó összebújni vele...
2009. aug. 14. 13:49
 7/9 A kérdező kommentje:
13:34-esnek: igen, nagylány, de ha a cici kerül szóba, rögtön keresi, és égtelen rikácsolásba kezd, ha nem kapja meg
2009. aug. 14. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak is a 2.verzió.Két gyermekem 2,3 évig szopiztak.

Találj ki neki sok programot,hogy megfeledkezzen a szopirol.

Szerintem az esti szopit meg lehet hagyni,gondolom akkor már otthon vagy.Egyébként ha nem lát nem kell neki a cici sem.


[link]



[link]

2009. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lányom is cicifüggő volt , és egyre inkább az lett, mikor le akartam szoktatni.

Aztán úgy alkult, hogy nyaralni mentünk anyuékkal, így nappal elfoglalta magát, nem kérte, csak elalváshoz meg ébredés után. Azátán mikor hazajöttünk, elhatároztuk, hogy nem kap többet. Apa adta neki este a tejet pohárból, és tette le aludni. Első nap sírt 10 percet, másnak kevesebbet, haramdnap csak méltatlankodott, negyedik nap és azóta is sírás nélkül elalszik nappal és éjjel is. Néha nyúljkál, ha közel kerül hozzám, de könnyű elterelni a figyelmét.

14 hós, és nekünk ez így bevált.

dE azt jól gondolod, hogy először neked kell "elengedned":-)

2009. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!