Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van tejem bőven, de sír a...

Van tejem bőven, de sír a baba a cicin, pedig még megdolgoznia sem kellene érte. A tápszert meg simán megeszi. Miért lehet ez? (2 hós a kisfiam, eddig kb.5x kapott tápszert)

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért mert a cumisüvegből könnyebben jön! Azért tényleg nem kell megdolgoznia.

miért adtál neki tápszert?

2009. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbálj elöször - mielött a babár ráteszed a cicidre, egy pici tejet kifejni - aokszor elöfordul, hogy a mellbimbó annyira feszes a tejtöl, hogy a pici nem birja rendesen bekapni és szopni.

Egyébként a ciciböl szopni komoly teljeseitmény, mert nem csak folyit a tej, neki kell kifejni a pici szájával. Cumisüvegböl meg ne adj neki, mert csak ellustul a szopással.

2009. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Először ciciztetem és kb. 20 perc után (addig eszik 20-30 ml)elkezd sírni rajta, pedig tényleg könnyen jön, szökőkútszerűen és még sem kell neki. A másik cicre rakás után is ugyanez a helyzet. Ezért adtam tápiszert. Jelzem, én sem szertném tápszerrel etetni, de azt sem szeretném, hogy éhezzen...
2009. aug. 16. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen idös a baba, milyen idönként szoptatod? Ne adj neki tápszert, inkább szoptasd gyakrabban (akár fél óránként is), mert attól több tejed lesz. Az, hogy a tej spriccel, nem jelenti azt, hogy neki is könnyen megy. Lehet, hogy teli van böfivel pár perc után, lehet, hogy túlságosan is kifárad. Ha gyakrabban szotatod, akkor lassan megszokja a szopást és egyre jobban fog menni. De ha mindig vagy gyakran hozzátáplálsz, akkor sose fog rászokni. Nincs védönö, vagy valaki más seigtséged? (Négy gyerekes anyuka, aki mindegyiket hosszu ideig szoptatta.)
2009. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy az a baj,hogy túl sok megy egyszerre a szájába és nem bírja nyelni?Nővérem nem tudott szoptatni,mert ömlött a tej és nem bírták a kicsik hirtelen annyit lenyelni. 8 hónapig fejte a tejet.
2009. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne adj neki tápszert mert így még jobban elutasítja a cicit. Lehet hogy a hasa fájdogál, esetleg más pózban szoptasd, kár lenne a jó anyatejért, a tápszerhez hamar hozzászokik, macerás a fejegetés.
2009. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem megy, akkor fejdd le neki és add cümisüvegből. Tápszert semmiképp, ha van tejed. Én is fejtem 10 hónapos koráig, már úgy apasztottam el.
2009. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! (azóta sem adtam neki tápszert) Vannak ilyen napjai
2009. aug. 19. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!