Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit eszik 16-17 hetes...

Mennyit eszik 16-17 hetes babátok egy nap anyatejből? És alkalmanként?

Figyelt kérdés
Lemértem egy napunkat. Kicsit el is keseredtem. Alkalomként 80-110gramm között eszik, A napi össz: 600ml körül van. Fiú és 6750 gramm a súlya. Nálunk soha nem vált be a testsúlykilogramm per 150ml per nap számítás, sosem evett ennek megfelelően. Szerintetek nagyon keveset eszik? Mennyinek kéne lennie? Néha hüledezek hogy 2 hónapos babák 180-200 gr. körül esznek.
2009. aug. 16. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, jelenzné, ha kevés lenne neki. És ettől is gyarapodhat a súlya. Az én kisfiam ennyi idős, ő reggel 250-et eszik, este 160-at. 2,6 kg-mal született (koraszülött volt), most több, mint hét kiló. Úgyhogy az ő súlygyarapodása a napi 9 dl-től extrémnek számít. Szóval ne aggódj, két ismerősöm is "panaszkodik", hogy alig eszik a három-négy hónapos gyereke 540-550 gr-ot. Minden baba más és más. Ha kevés lesz neki, azt úgyis észre fogod venni.
2009. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
most leszünk 4 hónaposak és hasonló képpen eszik a kisfiam,mint a tied. A 160 g rekord mennyiség volt, de ez csak néhányszor fordult elő. ha 100 g-ot megeszik nyugodt vagyok.Én már belenyugodtam,hogy nem lesz egy nagy evő.
2009. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


Mi egy hete múltunk 4 hósak és a kislányom alkalmanként 100-110g eszik. Bár vannak alkalmak amikor a 120-130g-ot is megeszi. Én is nagyon sokat aggódok azon, hogy eleget eszik e,de tudom hogy igen, hiszen nem sír és 3 órákat lazán kibírja két szopi között. A súlya szépen gyarapszik, bár nem őrült tempóban. Szerintem a Te babád is eleget eszik, bízz a babádban.

2009. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok, kénytelen leszek belenyugodni. Minden jót nektek.
2009. aug. 18. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!