Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mást is bántanak azért mert...

Mást is bántanak azért mert nem tud szoptatni eleget?

Figyelt kérdés

2 hete volt a császárom.A babám kis súlyú,de falánk!Tejem viszont nagyon kevés van,ezért tápszerrel pótolom a gyerekorvos tanácsára.Az anyósom azzal bánt,hogy nem vagyok jó anya és nem látom el jól a picurt,mert nincs elég tejem.

Tudom,hogy a pici a legfontosabb és megérzi,de annyira bánt,hogy azóta csak sírok.Miét ilyenek az emberek?


2009. aug. 17. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Az anyósod egy hülye (már bocs). Kegyetlenség és érzéketlenség ilyeneket mondani. Iszol szoptatós teát? Próbáltad már az urtica urens bogyót vagy a more milk kapszulát? Lehet, hogy ezek segítenének belendíteni a tejtermelést. Esetleg a gyakoribb mellretétel, vagy a fejés. Ha ezek sem, akkor sincs semmi baj. Szoptasd, amíg tudod, de természetesen nem ezen múlik, hogy jó anya vagy-e.
2009. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szedem a urtica urens-t,napi 4-5 litert iszom és fejek is a szopiztatás mellette.De hormonproblémáim voltak és lehet emiatt kevés a tejem.

:((((

2009. aug. 17. 14:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor megtettél minden tőled telhetőt, pont ezért vagy jó anyuka! :) Az anyósod pedig ne izgasson (tudom, nehéz elvonatkoztatni). Vagy beszéljen vele a férjed, hogy vegyen vissza.
2009. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
nem vagy egyedül. Én is császárral szültem, kevés tejjel.Kedves anyósom meg enyhe célzással legalább 100 oldalnyi szart kinyomtatott a netről hogy olvassam el (anyatej, szoptatás fontossága), aztán vérig sértődött hogy mért nem olvasgatom. pont erre volt időm, miután kijöttem a kórházból, fingani nem volt időm, aludni se, majd pont olvasni fogok. Bár ma már nem mond semmit, de látom a fején hogy nem tetszik neki a tápszeres etetés. Még van némi tejem, de babóm nem akar már szopizni. Úgy üvölt közben, feszíti magát... én nem hallgatom ezt. Mivel kevés volt a tejem, kapta a tápit cumisüvegből azt meg megszokta, abból könnyebben jön, nem kell melózni vele mint a cicivel. De kapom az ívet rendesen, és sokat sírtam, de úgy hogy a pici ne lássa, nem volt könnyű. Kénytelen vagyok elviselni mivel egy házban lakunk, de már nagyon tele a bakancsom a folytonos beleszólással, okoskodással. Csak éppen azt felejti el hogy én vagyok a gyerek anyja, nálam jobban senki nem tudja mi jó a gyerekemnek! Ezt te sem felejtsd el, be kell nyelni sajnos a békát, bólogass neki, aztán csinálj mindent úgy ahogy te gondolod, mit kell neki mindent tudni. Kitartás!
2009. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!
2009. aug. 17. 14:47
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 14:18-as!

Pont így vagyok én is a szopiztatással én sem bírom kínozni a picikémet:(

Anyósommal eddig jól kijöttem lassan 8 éve vagyok a család tagja,eddig csak az esküvőnk miatt volt vitánk akkor is kifordult magából.De most,hogy megjött a picuri teljesen begárgyult.Anyukám van velem 2 hétig és ezt sem bírja elviselni(mi nem élünk együtt a szülőkkel).

A férjem szerencsére mindenben mellettem áll,de nagyon fáj,hogy pont most kell így viselkedni az emberrel.

Neked még rosszabb,hogy együtt laktok,sajnálom!

Köszi,hogy biztatsz!:))

2009. aug. 17. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyan még mindig szoptatok, de én is császárral szültem egy éve, és időbe telt, amíg beindult a tejem. Szóval tudom, ez milyen kinlódás. De semmiképpen ne stresszelj emiatt, mert az nem segít. És a lényeg: nem attól vagy jó anya, hogy mennyit szoptatsz, vagy hogy tudsz-e egyáltalán szoptatni. Az anyósod pedig szégyellheti magát, hogy az első hetekben, amikor még mindenki bizonytalan, kezdő és tele van kételyekkel, akkor ilyeneket mond! Engedd el a füled mellett a megjegyzéseit, mert sajnos még rengeteg ilyen lesz (az elmúlt évben én is hallgattam egy csomó minden miatt. Volt, amiről kiderült, hogy igazuk volt, volt amiről pedig az derült ki, hogy nem.) Biztosan csodás anya vagy, csak magadra és a babádra koncentrálj, hidd el, az anyai ösztön működik! Boldog babázást!
2009. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem már az idegeskedés is rátesz a sikertelenségre.

Ne lohold bele magad, hogy rossz anyuka vagy, mert ez nem igaz.

Anyósod meg tartsa meg a véleményét és ahelytt, hogy sérteget inkább értsen meg vagy adjon valami hasznos tanácsot!

Nyugodj meg!

2009. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja,anyósom nem szoptatta a férjemet!!!!!
2009. aug. 17. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Hehe, akkor meg bagoly mondja verébnek...

Lehet, hogy őt bántották érte és ezért piszkál téged is.

Ha szóba hozza mondd meg neki, hogy ő se tudta szoptatni a gyerekét, mégis jó anya volt!

Ha ettől nem enyhül meg, akkor tehet egy szívességet ......

2009. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!