Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehet tudni, hogy nem...

Honnan lehet tudni, hogy nem csak az első tejet szopizza ki a baba, hanem a hátsó tej is kijön?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én érzem, hogy kiürül. Mikor elkezdi szívni még nagyon kemény a mellem, van, hogy csomókat is érzek, mire befejezi, teljesen puha lesz. Meg persze attól is függ mennyi ideig szopizik. Ha túl hamar abbahagyja, akkor következő alkalommal ugyanarra a mellemre teszem vissza. Ha többször is kiköpi, fintorog, akkor tudom, hogy üres és kapja a másikat. Mennyi idős a babád? Mert máshogy szopik egy újszülött és egy 4 hónapos.
2012. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A melleden érezned kell (puha vagy kemény) minden jót
2012. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy nem lesz egy óra múlva éhes megint :)

Ha beállt a tejmennyiség, nem fog feszülni a melled, így ebből nehéz rájönni.


Mikor szopizni kezd, akkor elég hamar jön az első leadó reflex, amikor hallod, hogy nyel-nyel-nyel. Utána szívogatja és ritkábban nyel, aztán nyel-nyel-nyel megint, ha indul az újabb leadó reflex.

2012. nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, akár 2-3-4 tejadó reflex is van sokaknak, mire kiürül a mell (de ezt nem mindenki érzi). Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy egyrészt a melled állaga lesz puhább, másrészt a nyelés üteme lassul, válik hosszabbá. Ha picit elveszed a szájától, láthatod, milyen épp a tej, amit nyel, nekem pl a hátsó tejem ragacsos-nyúlós volt, volt, hogy elhúzta a fejét, és 6-8 centire elhúzódott a tej a szája és a mellem között.
2012. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!