Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptatok? Egy szopinál...

Hogyan szoptatok? Egy szopinál csak az egyik cicit adjátok oda?

Figyelt kérdés
Köv.szopinál,meg a másikat?Vagy felváltva?Azért kérdezem,mert ha 2 óránként szopizik,mert van nálunk ilyen akkor 4órát kibír a mellem mire megkapja a másikat,de ha 3-4 óránként eszik,akkor már majd szét durran ás fejnem kell:(A védőnő azt mondja,hogy egy szopinál csak az egyikből egyen,mert az anyatej is úgy van felépítve,hogy fehérje,szénhidrát,zsír stb,és ha fele-fele aránya adom neki oda a cicit,akkor a zsír fennmarad amitől hízna a gyerek.A fejés meg muszáj,amiből nem evett,mert széttduran,sok a tejcsi aminek örülök,csak néha már nagyon fáradt vagyok,a fejéshez:(pedig muszáj.
2009. aug. 19. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Tarts ki, mindíg fejd ki a teli cicit. Így fogsz tudni sokáig sokat szoptatni!
2009. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szoptasd meg az egyikbol, es ha meg ker, kinald meg a masikbol is. Ha nem ker, akkor ne adj neki. Abban az esetben fejjel, ha nem akarod, hogy bealljon a kereslet-kinalat, inkabb a tobb tejre eskuszol. Es ha fejned kell, akkor annyit fejjel le belole, hogy ne feszuljon, ne legyen "kenyelmetlen".
2009. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég tejed, márpedig úgy olvasom hogy van, akkor elég egy etetésnél egy cici. Akkor szoktak kettőből etetni,ha egy kevés. Egyik alkalommal a bal, másik alkalommal a jobb, de két órán belül ugyanarra a cicire tedd vissza. A két cicis etetésnél vigyázni kell arra hogy az első cicit teljesen kiürítse,mert különben nem jut hozzá a tápláló zsírdús, hátsó tejhez. Sokat kap az előteből amitől zöldes,nyálkás lehet a kaki,és hasfájást is okozhat a magas cukortartalma miatt. Nekem is rengeteg tejem volt,3óránként evett a babám, azt a cicit amiből evett,mindíg lefejtem, és elraktam a fagyasztóba.Most főzelékekhez használom. Szépen egyenként elhagytam a fejést, így nem feszült és nem akart szétdurranni a cicim, és szépen napról-napra beállt az a mennyiség amennyi a babámnak kellett.Amikor voltak az úgynevezett fejlődési ugrások,akkor többször tettem cicire a kislányomat egy nap, így jelezve a szervezetnek a többlet igényt. Tehát,ha fejsz szopik után, főleg azt a cicit amelyikből nem is evett, akkor azt az üzenetet kapja a tested hogy "termelj,termelj mert elfogyott mind". Így mindíg sok tejed lesz.
2009. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!