Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen következménye lesz, ha...

Milyen következménye lesz, ha 9,5 hós kislányomat nem tudom szoptatni tovább? Betegség, allergia stb. , ilyesmire gondolok. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 08:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Semmilyen baja sem lesz - az elsö pár hét a döntö, utána már csak jó, ha tudod szoptatni, de hanm, akkor sem lesz semmi baja.
2012. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Az első 6 hónapban a legjobb, ha csak anyatejes a baba. 1 éves korig ajánlják, hogy még szopjon is az evések mellé. Betegség, allergia szempontjából szerintem nem feltétlen befolyásoló tényező, inkább babafüggő a dolog, mert van aki kezdettől tápszeres mégis egészséges, sosem beteg, nem allergiás és sajna van, aki hiába csak anyatejet eszik mégis többször beteg. Ha eddig szoptattad, akkor már megkapta a megfelelő "alapot", tehát ha 9,5 hó után nem tudod tovább szoptatni, akkor sem dől össze a világ. :) Ha eddig nem volt beteges, akkor én úgy gondolom, hogy ezután sem fogja befolyásolni az anyatej hiánya a dolgot. Ha mégis szopik az csak jó.
2012. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
semmi baja nem lesz
2012. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Megnyugtattatok.
2012. dec. 7. 09:27
 5/18 xStefix ***** válasza:
52%

Az anyatej és a szoptatás pozitív hatásai dózisfüggőek, vagyis minél tovább tart, annál kifejezettebbek lehetnek az eredmények.

Ha van módod tovább szoptatni (tudsz, akarsz, a babád is szeretne stb.), akkor valószínűleg nem kérdés, hogy mi lenne a legjobb. Ha valami gondod van, akkor pedig mérlegelni kell: mi a probléma, lehet-e rajta változtatni és hogyan. Az esetek jelentős részében sikerülhet folytatni a szoptatást.

De ha te kifejezetten nem akarod, vagy a babád pl. erőteljesen sztrájkol, akkor más a helyzet.

2012. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Miért a lepontozók szerint baja lesz a gyereknek ha nem szopik 5 éves koráig vagy mi? A kérdező nem 2 hónaposan hagyja abba, hanem 9,5!
2012. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 xStefix ***** válasza:
69%

Én azért pontoztalak le, mert szakmailag nem korrekt olyat mondani, hogy biztosan nem lesz semmi baja. Ezt senki nem tudhatja, ennél sokkal bonyolultabbak az összefüggések.

Én ilyen szemszögből (is) nyomom a kezeket.

2012. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szoptatástól függetlenül senki se tudja, h lesz-e a babának valami baja az élete során. Ez korrekt szakmailag? Lepontoztalak én is bibibííííí :)))
2012. dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Stefix, ennyi erővel akkor azt is mondhatnánk, hogy nem biztos, hogy nem lesz semmi baja attól, ha mégis szoptatják, úgyhogy annak is megvan az esélye, hogy pont a szoptatás okoz problémát, nem tudhatjuk, bonyolultak az összefüggések :)

Túl van misztifikálva ez az anyatej kérdés mostanában. Pl. nem egy kérdésnél olvasom, hogy az anyukák meglepődnek, hogy hogyan fázhatott meg a babájuk, amikor SZOPTATJÁK? Az anyatej jó dolog, de nem valami csoda elixír, ami megvéd minden betegségtől.

Egyékbént a kisfiam 10 hónapos, születésétől kezdve tápszeres, és még soha nem volt beteg. Egy ismerős anyuka, akinek ugyanolyan idős babája van, mint nekem, 6 hónapos korig kizárólagosan szoptatta a babáját, és most is még csak egy étkezést váltottak ki, már kb 10-szer volt lázas beteg a baba.

2012. dec. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 xStefix ***** válasza:
52%

Én sem írtam mást. Úgy látom, nem volt egyértelmű.


Nincs túlmisztifikálva az anyatej kérdés - inkább a mai anyukák olyanok, hogy a világot feketén vagy fehéren látják. Ha azt mondjuk, az anyatej így-úgy véd, azt hiszik, hogy ez rögtön 100% és életreszóló garancia. (Bár van, amiben tényleg 100%-os a védelem, de nem mindenben.) Kb. úgy működik a tájékoztatás és a tanácsadás, hogy minden leírt mondathoz fél oldalas magyarázatot kell fűzni, hogy mindenki úgy értse, ahogyan szánjuk....

Aztán van egy másik csoport, aki meg abból indul ki, hogy ő maga vagy az xy szomszéd mit tapasztalt meg konkrétan - és akkor az az igazság. Most én is írhatnám, hogy a 40 hónapig szoptatott lányom eddig alig volt beteg; és akkor mi van? Nem mi vagyunk a nagy átlag, bár a pozitív eredményt nyilván mi is megerősítjük.


Ilyenkor én is le szoktam írni, hogy az egészség-betegség kérdése, főleg hosszabb távon, sok más egyéb tényezőtől is függ. Nem lehet azt mondani, hogy ha a Kérdező nem szoptat tovább, akkor baja lesz belőle, de azt sem, hogy á, semmi jelentősége nem lenne már. Mint ahogy azt sem, hogy ha tovább szoptat, akkor makkegészséges lesz a babája, vagy azt, hogy úgyis elkap majd mindenfélét.

Én szemszer azt szoktam ilyenkor javasolni, hogy az anyuka mérlegeljen: mekkora kockázatot szeretne bevállalni és milyen áron? (ahogy írtam feljebb is) Ha úgy érzi, nem akar tovább szoptatni, akkor afelé billen a mérleg, de ha szeretne még tenni a baba egészségéért, akkor fontolja meg, hogy folytatja. Ennyi.

De az, amit a dózisfüggésről írtam, tény. Minél tovább tart a szoptatási időszak, annál kifejezettebbek LEHETNEK az eredmények. Vagyis garancia nincs, csak nagyobb esély. De szerintem ez is sokat számít... már akinek.

2012. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!