Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy minél többször tegyük mellre a babát, annál több tej lesz?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos kevés a tejem (mindent kipróbáltam már, rengeteget iszom, laktoherb, homeo, sör, more milk)és azt tapasztalom, hogy ha állandóan mellen van, nincs ideje feltöltődni a cicinek, és nem jön belőle jóformán semmi, a gyerek meg beidegesedig, és sír. Ellenben hajnalra rengeteg lesz, és ha 3-4 óránként szopizik akkor is ki tud szívni napszaktól függően (du-este kevesebb van) 130-70-et. Ja és sajnos fejni sem tudok, a fejővel egy csepp sem jön, kézzel egyszer tudtam kifejni 10 ml-t :( szóval semmi. Az első hetekben éjjel nappal cicin volt, de akkor még bealudt ha nem jött, most viszont ideges lesz, és esze ágában sincs az üres mellet szívni.(6 hetes)Akik azt mondják ne adjunk tápszert, azoktól megkérdezném, ők mit csinálnának, ha nincs elég tej, a gyerek ideges, rúgkapál, sír, és nem akarja szívni az üres cicit. Hagynák éhezni? Én nem hagyom, pótolom, de nem tudom magam túltenni ezen a dolgon. És mindenhol azt olvasni tegyük mellre minél többször, de nekem ez nem jön be.
2009. aug. 19. 22:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mintha csak magamat olvasnám 9 hónappal ezelőtt!


Hát, jelentem, sajnos nekem sem jött be a minél többszöri mellre tétel. Volt, hogy (ahogy ajánlották) 4 napra bebújtam a babával az ágyba, és ha kellett, ha nem, cicin volt szegényke. Olyan is volt, hogy 1 etetés 2 óra hosszáig (?!) tartott. Én is mindent próbáltam, mit Te leírtál, de nekem sem jött be a dolog.


Ámbár nekem már a kórházban sem indult be, tápot adtak a kicsimnek. Itthon aztán próbáltuk, próbáltuk, anyukám is halálra idegesített, mert állandóan azt szajkózta, hogy olyan nincs, hogy nincs tej, az nem lehet! (de lehet).


Úgyhogy 3,5 hónap "szenvedés" után én bevallom, feladtam.. :(


Bár nálam már késő, de remélem Neked most adnak itt hasznos tanácsokat. Amiket én is szívesen olvasnék (hátha bevállalunk még egy gyerkőcöt) :)

2009. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem sem jött be hogy minnél többször tegyük mellre.

sokat szenvedtem hogy szoptatni tudjam a kisfiam. mituán hazamentünk a kórházból két hét múlva már írattam fel a tápszert. mert éreztem hogy nem elég a tej. meg ideges is voltam. állandóan mértem hogy mennyit evett. aztán pótlásnak kapott tápszert. én megnyugodtam, ittam a laktoherb teát. aztán szép lassan elhagytam a tápszert, lett elég tejem. három és fél hónaposan nekem is volt olyan hogy már négy óra kellett hogy legyen elég tej. és ahogy betöltötte a negyedik hónapot elkezdtem a hozzátáplálást. most lesz a kisfiam nyolc hónapos és még reggel meg este mindig szopizik.

tehát nem mindenkinél jön be ez a többször tegyük mellre dolog. nekem sem vált be.

attól hogy néha adsz egy kis tápszerpótlást nem lesz semmi baj.

meg ha már megkezded a hozzátáplálást tejépépet biztos adsz majd a babádnak. és elvileg az is tápszer csak más az állaga.

remélem tudtam segíteni

a lényeg ne idegeskedj!!

2009. aug. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Ezekkel a tanácsokkal az a baj,hogy olyanok adják,akiknek nem volt még gyerekük.Ahhoz,hogy tejtermelődjön,nem csak enni-inni kell a mamának,hanem időnek is elkell telnie két szopás között.Arról már nem is beszélve,hogy a pici gyomrának sem jó,ha mindig szopizik egy kicsit,de nem lakik jól,azután félóra múlva kezdi előről.A baba emésztőrendszerének is kell pihenés,hogy feldolgozza amit szopizik.Amikor már szeik egy gyerek rendes ételt,akkor sem jut eszébe senkinek félóránként etetni.Szaptasd csak 4 óránként,akkor lesz tejed.Ha kell egy-egy szopi helyett adj neki pótlást.Amíg ilyen kicsi,tápszert,azután jöhet majd más.
2009. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem fordulj szakemberhez ebben a témában.Kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét.


[link]

2009. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az 5. gyermekemnél tanultam meg nagyjából a szoptatás művészetét.:)

Van egy nagyon jó módszer arra, h növelni tudd a tej mennyiségét. "Mutter féle fejés"-ként rá tudsz keresni. Én az utolsó evés után csináltam. A La Leche Liga oldalán is találsz hasznos ötleteket. www.lll.hu

Remélem, tudtam segíteni!

2009. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem mondani, h az avent isisre esküszök. Mással nekem sem ment a fejés. Mjuk géppel nem próbáltam.:)
2009. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Sziasztok, eppen 3 hete, hogy a "minnel többször" modszert probalgatom, de minimalis meg most is a tejem... (persze adok potlast) A soraitokat olvasva megkönnyebbültem, hogy nem vagyok egyedül ezzel a gonddal, ugyhogy köszönet. :)
2009. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is így jártam, már a kürházban egyfolytában hajtogatták, hogy folyton mellen legyen (akkor még semmi sem volt a mellemben) én a világ összes mellszívóját kipróbáltam szerintem, nekem semmivel se jön 30 ml-nél több akármit csinálok! Fejni is alig lehetett kézzel, én több alkalommal beszéltem védőnőkkel, lll-es tanácsadóval ki is jött egy hölgy, de nem jött be ez a módszer!! Pontosan így voltunk amit te is írsz, hogy ha mellen volt folyton, akkor nem termelődött annyi amitől jól lakna, ha meg kivártam a 3-4 órát volt hogy már nagyon éhes volt szegény :((

Én végül "csak" 4 hós korában adtam neki először tápot éjjelre, mert egyszerüen 12-14 szer szopott egy nap és addigra annyira kimerültem a fáradtságtól, nem alvástól az állandó stresszeléstől, hogy már láttam hogy mosta kkor VAGY teljesen elapad a tejem és marad CSAK a táp, vagy hozzátáplálok tápival egyszer és akkor lesz esélyem rá hogy marad az anyatej meg a szoptatás.

Na így végül egy tápszeres evéssel 11 hónapos koráig szopott végül (mondjuk akkor már csak reggel este).


A gondom az hogy ha ez a második babámnál is igy fog zajlani, hát kiakadok az tuti :( Ezért is próbálok utána olvasni mit rontottam el, mi lehetett a baj.

Amúgy a lalechés hölgy meg a védőnő is mondta hogy vhogy olyan mirigyes a mellem ( nincs kis mellem ) hogy nem lehet fejni.

Most azt olvastam vhol hogy pl. a tejhozam fokozó cuccokat (laktoherb tea, more milk, homeopátiás vagy ez a karamelz) nem szabad egyszerre fogyasztani mert gátolják egymást, hanem 2 hétig egyik félét és ha nem válik be akkor jöhet a másik.

Na hát most majd megpróbálom azt is.

2009. aug. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet mindenkinek aki írt! Jól esik, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Nagyon szeretnék szoptatni, így próbálkozom továbbra is mindennel, mert ezt a táp dolgot nem tudom megemészteni. Egyébként szerintem túl nagy a kismamákon a társadalmi nyomás szoptatás ügyben, és sokan magukat okolják, ha nem megy minden úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva (én is). Sokan meg a tápszerellenzés terén már átestek a ló túloldalára (ahogy ezen az oldalon olvasgatom az írásokat)és inkább éheztetik a gyereküket, mintsem pótolják a tejet. Még egyszer köszi a válaszokat és boldog babázást, meg kitartást mindenkinek!
2009. aug. 20. 08:08
 10/19 xStefix ***** válasza:
100%

Sajnos az itt hozzászólók válaszai alapján az egész szoptatás-témát az alapoktól kellene meg-/újratanulni ahhoz, hogy működjön a dolog... mert igenis működik, általában mindenkinél, csak azt kell tudni, mit és hogyan. És azt, hogy mikor elég(!) a babának a tej.

Kedves Kérdező, írj nekem egy üzit és szívesen segítek!

Másfél éve szoptató anyuka, aki 3 hónap kínlódás után állt vissza a kizárólagos szopira

2009. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!