Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, ha a 10 hós...

Mit csináljak, ha a 10 hós babám szopizás közben gyakran megharap?

Figyelt kérdés
És hiába szólok rá, akár keményebben is, csak játéknak veszi a dolgot és máskor újra megteszi. Nem szereném emiatt abbahagyni a szoptatást, de néha komoly fájdalmat okoz. Nem tudtok valami jó praktikát???
2009. aug. 19. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rád harap,fogd be egy pillanatra a nóziját.Akkor elenged,mert nem kap rendesen levegőt.Azután folytatja a szopást.Ha egyszer-kétszer megteszed leszokik róla.Nekem mindhárom gyerekemnél bevált.
2009. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Fejezd be a szoptatást, mindig meg fog harapdálni, ha egyszer elkezdte.
2009. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Amikor már fogai vannak egy picinek, akkor abba kell hagyni.
2009. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csinálta egy időben a fiam, aztán leszokott róla. Mondtam neki, hogy fáj, és hogy nem szabad. Eleinte ő is játéknak vette... Még vagy fél évig szoptattam ezután.
2009. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egy éves lányom csinálja, már szinte nem is szopik, csak harapdál. Igy én ugy döntöttem, befejezzük a szopást.
2009. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell emiatt abbahagyni a szoptatást, miért is kellene? Mármint úgy értem, hogy véglegesen nem kell.

Amikor megharap, akkor vedd el tőle a cicit, és szólj rá nagyon határozottan, hogy nem szabad, mert anyának fáj. Érti ő, ne félj. Ha ez nem hatná meg :-), akkor meghatja az, ha arra a szoptatásra már nem kapja vissza a cicit, és csak később fogja megkapni. Engem is nagyon sokszor megharapott, de legutóbb nagyon fájt, ezért így tettem, hagytam egy kicsit ordibálni és rájött, hogy neki ez így nem jó, ha elveszem tőle. Azóta (még) nem harapott meg újra, pedig már hosszabb idő eltelt.

2009. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szeretném még abbahagyni a szoptatást, ki fogom próbálni, amit írtatok! Sajnos a rászólok és elveszem tőle stratégia nekünk nem válik be. - Egyáltalán nem hatotta meg...

2009. aug. 20. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!