Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék ha a 11 hetes...

Kállai Melinda kérdése:

Mit tehetnék ha a 11 hetes babám nem hajlandó szopizni csak cumis üvegből? Ordít ha a cicit rakom a szájába.

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
fejj és etess üvegből, ennyi. De kis lyukú legyen, h fejlődjön a nyelve, szájizmai
2012. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mióta kap cumisüveget?

Volt olyan, hogy mellből szopizott?

2012. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen most egy pár napja eszik üvegből mert egyszerűen nem hajlandó a mellemből enni. Napi egyszer max kétszer adtam neki üvegből éjjel elfogadja a mellem de többször eszik.
2012. dec. 11. 13:03
 4/15 anonim ***** válasza:

Üvegből könnyebben jut hozzá a tejhez, illetve más a szopási tecnika mikor üvegből szopizik. És ilyen pici babákat megzavarhatja ha egyszer így, másszor úgy kell szopizni. Ezt hívják cumizavarnak.

Próbáld kispohárból, vagy kanállal adni a pótlást, és próbáld ki, hogy félálomban adsz neki mellet:). Visszaállhattok még a ciciből való szoptatásra, kitartás:)!

Nyelvféle rendben van?

A fejét szivesen fordítja mindkét irányba?

Spriccel esetleg a tej a melledből?

2012. dec. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Fordítja a fejét azzal nincs gond. Szeretném elérni hogy újra szopizzon. Lehet néha spriccel is az nem kizárt.
2012. dec. 11. 13:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha spriccel, az is zavarhatja őt, mert nem vagy nehezen tud lépést tartani a nyelésben a kiáramló tejel. Ezen segíthet, ha hátradőlve szoptatod, azaz Te hátra dőlsz, őt pedig felülről teszed mellre(ebben a testhelyzetben nem segt rá a gravitáció is a tej áramlására). Illetve ha spriccel, akkor várd meg míg eláll, és utána add a melled.

A mell elfogadtatásában segíthet, amit fentebb isírtam, hogy álmában, félálomban kínálod vele. A legtöbb szopisztrájkoló vagy cumizavaros baba elfogadja ebben az állapotban a mellet. és ha "Rákap", akkor éberen is könnyebben elfogadja.

MIndezek mellett tényleg az lenne a legfontosabb, hogy próbáljátok elhagyni a cumisüveget. Olyan segítséget kéne találni, amivel az átmeneti időszakban szoptatásbarát módon adhatod a tejet, pl. kispohár, kiskanál, SNS szoptanít, ujjetető...

2012. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod remélem mi hamarabb visszakap a mellemre.
2012. dec. 11. 13:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen, majd írj, hogyan alakulnak a dolgaitok:).

MÉg annyit javasolnék, hogy legyetek sokat összebújva, ez a kicsiben is olyan hormonreakcíókat indít el, amik szopizásra ösztönözhetik:). Illetve ha mindig a közeledben van, akkor nagyobb eséllyel veszed észre az első éhségjeleket, hamarabb tudod mellre tenni, nem lesz esélye arra, hogy farkaséhes, türelmetlen legyen, ami miatt nincs kedve a mellből való szopizással "bíbelődni":).

2012. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta, pont ilyen 10-11 hetes korában kezdődött. 3 hétig szenvedtünk, cicire raktam-ordított, majd 3/4 óra kínlódás után feladtam, és kapott lefejt tejet cumisüvegből. Most ott járok, hogy nem is szenvedünk, hanem egyből kapja a cumisüveget, én meg fejek rendületlenül.

Hajnalban viszont szopik, nagyon ügyesen, de napközben már nem. Nem tudom mi az oka, de én inkább odaadtam neki az üveget, minthogy lássam szenvedni.

2012. dec. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tényleg még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszod. 1-2 nap múlva majd írok hogyan sikerül a dolog. Hát biztos gond lehet már neki ilyenkor hogy farkas éhes és ezért is nem akarja elfogadni. Mert éjjel meg minden gond és baj nélkül szopizik. De azért bevetek mindent hogy ez ez nappal is így legyen :)
2012. dec. 11. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!