Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptató anyukák...

Igény szerint szoptató anyukák hogyan mennek el pl a közértbe, ha nem tudják, mikor fognak legközelebb szoptatni?

Figyelt kérdés
Az igény szerint szoptatók válaszaiból én azt olvasom ki, hogy sosem lehet náluk tudni, hogy a következő szoptatás mikor lesz. Hogy indulnak el így bárhová? Hogyan oldják meg a szoptatást? Vagy valamit félreértelmeztem?
2009. aug. 24. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint szoptattam a babámat, tényleg néha nehéz volt kitalálni mikor szeretne enni. De ez a második hónapban kialakult, és én is rájöttem, hogy nem éhes, csak bújni akar. a második hónap végétől majdnem tartotta a négy órás etetéseket nappal, így el tudtam vele indulni, az éjszakát pedig végig aludta. Úgyhogy nem volt vele gond.
2009. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A saját tapasztalatom: elején 2-2és1/2 óránként kért enni a lányom, tehát 1 órám mindenképp volt "szabadon", annak ellenére is, hogy nekünk mindig sokáig tartott egy-egy alkalom. Aztán fokozatosan áttért a 3 óránkénti evésre, én semmit nem szabályoztam. Tehát nekem ilyen szempontból szerencsém volt, mert igény szerint etettem, de volt/van napirendünk is - persze az első egy-két hónapban annyira nem volt :)
2009. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igény szerinti szoptatás azt jelenti,h a baba igényei szerint,tehát nem te szabod meg,pl a 3 óránkénti evést.DE a babák igen nagy százaléka saját magától is rendszert tart,csak nem biztos,h 3 órásat.Nyugodtan lehet tőlük bármit csinálni,én egyedül voltam az igény szerint szoptatott ikreimmel,és egyetlen egyszer jártam úgy,h a tescoban kellet szoptatni őket-de akkor sokáig tartott az odaút,sokáig vásároltam-tehát érthető volt részükről-,minden nap mentünk vásárolni, mentünk a fiúkért az oviba,játszótérre,jártunk piacra,stb...Az igény szerinti szoptatást nem jelenti azt,h az ember oda van bilincselve a lakáshoz.:)
2009. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint KELLETT.az előző voltam.
2009. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igény szerint szoptatott baba is egy idő után beáll egy bizonyos időközönkénti evésre, úgyhogy ki lehet számolni, mikor lesz éhes. Engem legalábbis nem ért nagy meglepetés, 2-3 órára mindig ki tudtunk ruccanni, hosszabb idő esetén a kocsi hátsó ülésén szoptattam, míg a férjem 'őrt állt'.
2009. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Most rádöbbentem, hogy én is igény szerint szoptatok... csak az én kislányom úgy tartja a három órát, mint a menetrendet :)

Bár ha megéhezik két óra múlva, én is adok neki, ill. ha alszik, nem keltem föl.

:)

Valamiért azt hittem, h igény szerint szoptatni azt jelenti, hogy a gyerek egész nap a cicin lóg, mert olvastam itt ilyen válaszokat is.

De így már értem, mindenkinek jó égészséget!! :)

2009. aug. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!