Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le lassan a...

Hogyan szoktassam le lassan a ciciről?

Figyelt kérdés

Kisbabám 10 hós, napi 3-4 szer szopizik. Éjjel is van, hogy sűrűn ébred, ha foga jön képes egész éjjel a cicin lógni.

Számos nyomós oka van annak, hogy jobb lenne, ha már nem szopizna, lassan szeretném elválasztani. Nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Cumisüveget nem fogad el, azt sem tudja kb mit kezdjen vele, inni is pohárból iszik. Tejem is van bőven, a baba igényeinek megfelelő mindig a mennyiség, fejni soha nem fejtem.


Teljesen tanácstalan vagyok. Aki tud, kérem, segítsen.

Köszönöm!


2009. aug. 24. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

mi ugyanebbena cipőben járunk...csak már 16 hónapja:-)

én ugy vagyok vele,ami eddig az ÖVÉ volt(cici=tejcsi) miért vegyem el Tőle?szóval nem lenne szívem...

majd Ő tudni fogja h mikor nem kéri már s a legfontosabb,Ő döntse el,h mikor azeretne kicsit "messzebb"kerülni Anyától,h mikor érzi úgy h kész a "leválásra":-)))

meghát ezafajta közelség,SOHA nem fog visszatérni....

2009. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem lettem okosabb:-)Én ha nehezen is, de így döntöttem. Azon gondolkozom, hogy egyszerűen nem adom neki a cicit és lehet lesz egy pár szörnyű napunk... nem tudom.
2009. aug. 25. 12:21
 3/15 anonim ***** válasza:
Sajna én sem tudok okosabbat, 17 hónapja szopizik a kisfiam még 2x. Talán el tudom hagyni a reggelit, tegnap kibróbáltam, ha nem adom neki, akkor már "elfelejtkezik" róla. Szerintem ez így van rendjén, tényleg Ő érzi, mikor áll készen arra, hogy ne kelljen Neki a szopi. Nálatok ez még nagyon korai. Szerintem lelkileg biztos megsínylené a dolgot, bár NE úgy legyen! Az mégsem megoldás, hogy hipp-hopp nem adod neki. Hagyj ki egy szopit, aztán figyeld, hogy reagál, ha minden oké, és már hozzászokott, jöhet a következő. Csak fokozatosan. Viszont éjjel nem szoptatnám, akkor aludni kell, akkor légy következetes és ne a nappali szopit vond meg tőle! Sok sikert és kitartást!
2009. aug. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 11 hetes, szóval nincs tapasztalatom, de azt nem lehet megoldani, hogy egy napig legyen mondjuk a nagyiéknál, akkor egyértelműen nincs cici, aztán, ha napközben elfelejtette, akkor éjjelre is ki lehet iktatni mondjuk cumisüveg helyett esetleg csőrös pohárból teáztatással.

Az nekem olyan radikálisnak tűnik, hogy egyik napról a másikra elveszed tőle.

De persze ezek csak ötletek, nem tudom, neked segítenek-e.

2009. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudlak megnyugtatni afelől hogy helyes döntés egy 10 hónapos babát elválasztani.Még sok anyatejre lenne szüksége.De he te mindenféleképpen ragaszkodsz hozzá itt a link ez segít.


18 hónapja szoptató Anyuka.


[link]


[link]

2009. aug. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

csatlakozom az előttem szólóhoz...

de ha van szíved leválasztani,próbáld meg..

mondjuk nekem lelkiismeretfurdalásom lenne-...

2009. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

akkor miért kérdezgetsz,ha már ugyis döntöttél?

mondjuk elég ROSSZUL!!!!!

2009. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi a számos nyomós ok?Írd meg hátha tudunk segíteni a problémádon.
2009. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet mindenkinek. Nem azt kérdeztem hogyan döntsek, kedves egyik válaszoló, hanem azt, hogy hogyan csináljam. Nem gondolom, hogy egy 10 hós babát ekkora bűn lenne elválasztani.

A terhességem alatt felszedtem 15 kg-t, ami rajtam is maradt /85kg vagyok/. Ami ugyan nem vészes, de így kialakult egy csomó izületi és gerincproblémám /eleve megvoltak, több műtétem volt és ez csak rásegített/. Alig birok felkelni az ágyból reggel kb úgy fáj mindenem. Ráadásul a fájdalom és a túlsúly miatti depresszió, fásultság is tetőzi mindezt, ami nem tesz jót sem a kisbabámnak, sem a családi vagy a férjemmel való kapcsolatomnak. Úgy gondolom nagyon jó az, ha valaki 1 éves kora után is szoptatja gyermekét, de nem ér meg mindent...

Fogyózni meg nem tudok szoptatás alatt, bárki bármit is mond, az orvosom is megmondta, hogy ez nem fog menni, addig amíg a picim szopik, hiszen tartalékol a szervezetem, jól működik, majd ha abbahagyjuk eltűnnek a kilók. Próbáltam.

Ennyi tehát a sztori, nem azért akarom elválasztani a picim, mert egy önző dög vagyok és bármennyire is fáj /mert imádom szoptatni/ ezt látom a legjobb döntésnek.

Azt hiszem írok ennek a szoptatási tanácsadónak, hátha mond valami okosat.

Köszönöm!

2009. aug. 27. 11:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Senki nem gondolta hogy önző vagy.Én csak azért kérdeztem rá hátha megtudjuk oldani a problémádat.Valóban nagyon jó dolog hogy eddig is szoptattál.

A szoptatási tanácsadok nagyon tájékozottak,van köztük orvoos is.

A lényeg hogy ha segítséget kérsz,mindent mondj el a problémádról akkor biztos tudnak segíteni.

Mielőbbi jobbulást!

2009. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!