Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindig megvan a testsúlyhoz...

Mindig megvan a testsúlyhoz viszonyított napi adag a babátoknak, vagyis pl egy 4 kilós baba minden nap megeszi a 600g-t?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 4,08 kilóval született és nem ette meg a napi 600 grammot. Volt olyan, hogy csak napi 450-et, én meg halálra aggódtam magam, állandóan méregettem. Aztán kiderült, hogy egy hónap alatt több mint egy kilót hízott. Na ekkor raktam el a mérleget és azóta szinte elő sem vettem. Szerintem minden babának más az igénye. Valaki többet hasznosít a bevitt tápanyagokból, valaki kevesebbet.
2009. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.Nem minden baba eszi meg az adagját,de attól még fejlődhet szépen.
2009. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém sem ette meg! De méterekkel kevesebbet, mint az illendő lett volna. Most, hogy már szépen kanalazunk is kb felét eszi kanalasból a kortársainál, jó, víkonyabb is, de nagyon szép formás, és szépen hízogat. Meg jól érzi magát, meg sokat pisil, kakil, meg szép a bőre, meg satöbbi. És ez a lényeg. Én is anno mérlegfüggő voltam, de csak most utólag tudom, hogy semmi ok az aggodalomra!
2009. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

7 hetes most a kisfiam. Amióta hazajöttünk a kórházból 3-szor mértem, mert láttam szépen fejlődik, eszik, alszik stb. Azt azért hozzá kell tennem, hogy tápszeres, tehát látom mennyit eszik. De ezt sem számolgatom grammra, amennyi az igénye annyit adok neki. Van olyan nap hogy kevesebbet eszik, van hogy többet.

A kórházban mikor csak szopott (akkor még volt tejem) ott ugye minden nap mérték 1-szer. Valamint 2-szer evés előtt és után, hogy lássák mennyit evett.


Ne aggódj az adag miatt. Annyit egyen, amennyi az igénye. Persze ha kórosan keveset eszik, akkor szólj a gyerekorvosnak.

2009. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!