Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert van az h ferfiak osztjak...

Miert van az h ferfiak osztjak az eszt arrol h hogyan kell szoptatni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Elegem van ebbol az egesz szoptatas dologbol!

Tegnap az orvosuk jol lecseszett mert kap tapszert is a baba.Azt mondja olyan nincs h nincs tejem.Mondtam neki h 6 hetig MINDENT kiprobaltam de nem lett tobb tejem.2 hete kap potlast a fiam azota sokkal nyugodtabb,teli van a pocija.

A haza utat vegig bogtem.Erre nem meglatogatott este minket egy ismerosunk es total kiakadt h miert kap ez a gyerek tapszert is mert h az o felesege az anyja meg a novere is tudott szoptatni.

Mult szombaton szinten egy ferfi ismerosunk magyarazta h hogyan kellene szoptatni.

Igy is nyomas alatt vagyok mert akarhanyszor mondom valakinek h tapszert is kap olyan szanakozva neznek ram es mar pletykat is vissza hallottam h:Na hiaba van nagy melle megsem tud szoptatni....

Bocsanat h hosszu lett,jol esett leirni mert most nagyon rossz anyanak erzem magam:(.


2009. aug. 25. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Senki nem kényszeríthet semmire, magadnak okozol rosszat, hogy figyelsz rájuk... Miért hiszel másoknak? Az ő baja ha rosszat gondol rólad...
2009. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Ja amúgy meg ne mondd meg másnak, hogy mit eszik a baba, az a te dolgod. Minnél többet gondolsz erre annál többen fogják mondani, mert "bevonzod".
2009. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Szard le a fejüket!

Már bocsánat, de mit képzelnek magukról ezek az "urak"?!

Tudom egyébként mit érzel, nekem sem ment a szoptatás.

Mindkét gyerekem tápszeres volt, és én is utáltam mikor kérdezgettek. Legalább fél éves korukig, ha találkoztam az utcán ismerőssel tutira megkérdezte, hogy szopizik-e a baba. Én meg mondtam, hogy nem. Erre olyan szánakozva néztek rám, meg adták a jobbnál jobb tanácsaikat. Nagyon rossz érzés volt, és egyáltalán nem volt kedvem magyarázkodni mindenkinek, hogy miért nem szopiznak. Ez az én gondom volt, és hosszú lett volna mindíg elmagyarázni.

Ne törődj velük, csak a babáddal foglalkozz, és élvezz vele minden örömteli percet!

2 tápszeres gyerkőc anyukája:)

2009. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom,ne foglalkozz az ilyenekkel!!!!Jóformán az egész családom(Én is!!)tápin nőttünk fel,kutya bajunk!csak az olyan tud megjegyzést tenni,akinek bőven volt teje,bezzeg ha nem lenne,hát nem tudom mi a bánatot adna...mert tápszert nem ugye,mert őőő tápszerelllenes!!inkább haljon éhen a gyerek?..Én elkerülöm messzire az ilyen begyepesedettet,ettől az életben egy jó szót nem várhatok..a gyerekkel törődj,neki legyen jó,és ne érdekeljen a sok rosszindulat, hogy ki

mit mond!

Sajnos anyatej kontra tápszer örök ellenség lesz..

2009. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, hasonló a helyzetem. A párom is nagyon okos szoptatás ügyben... a tököm tele van a sok okoskodással. Annyiban én is hibás vagyok hogy nem tettem elsőre cicire, innen indultak a bajok. Császárral szültem, 1,5 hét mire megjött a tej. Ha hamarabb cicire rakom, talán hamarabb jön a tejci. De mostmár nincs mit tenni. Egy ideig szopizott, de nem eleget, kellett a pótlás. Mostmár teljesen tápszeres (4 hónapos), és már tejem sincs, mert hiába magyaráztam a páromnak csak fejéssel nem lehet fenntartani a tejtermelődést, hiába ittam, szedtem tejserkentőket. Szerintem ez alkati kérdés is. Szóval kapom én is a hideget meleget, hogy rossz anya vagyok, meg hasonlók. Teljesen ki vagyok én is. Próbálok nem gondolni erre, meg elegedni a fülem mellett a hülyeségeket, de sokszor nagyon nehéz. Kitartás neked is. Te mindent megteszel a babádért, és nem vagy rossz anya. Ezt mondogatom magamban én is. Mert nem vagyok rossz anya, él a gyerekem, nem sovány, vidám, nevet, jól alszik, kiegyensúlyozott, nem fél az idegenektől, elvan egyedül is nem kell folyton ölbe lennie... stb. ezeket mind én hoztam össze aki napi 24 órát vele van, ugrom az első nyekkenésre. A párom egész nap dolgozik, talán fél órát ha este foglalkozik vele. Úgyhogy hallgasson a sok okoskodó, mert szétcsapok köztük!
2009. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia! igaz, az én babam mar igazi nagylegény ( 16 honapos) , mar réges régen nem szopik , de még mindig felhuzom én is magam az ilyeneken!!!

Franciaorszagban élek, itt is szultem, ahol teljesen, de teljesenmashogy allnak ehhez az egész szoptatas témahoz az emberek...Emlékszem, mikor volt a szulésfelkészitonk, a szulészno végigkérdezett minket, hogy akarjuk taplalni a babat. Hatunk kozul harman mondtuk, hogy szoptatni, a maradék harom lany azonnal ravagta , hogy tapszer, az elso perctol...A szulésznonek szeme sem rebbent, annyit mondott, " jo, akkor kapnak gyogyszert ami majd elapasztja a tejet". Pont, téma lezarva..

Namarmost azért irtam le ezt a kis esetet, mert elképzelem, hogy egyike vagyok ezeknek a lanyoknak és ezt otthon mondtam volna: hat nemhogy a Gyermekvédelmiseket, de még az ordoguzot is kihivtak volna ram!!Két, igen sarkos példa ez,( a francia példat most hagyjuk, azért az sem szuper, ha valaki meg sem probal szoptatni)de jol szemlélteti, hogy - meglatasom szerint- a magyarok mennyire atestek a lo tuloldalara ezzel a szoptatsz-nem szoptatsz dologgal..Olvasgatok forumokat, stb, és egyszeruen hanyingerem van,amikor hallom ezeket a ( én csak igy hivom oket ) " nagy magyar osanyakat", akik osztjak az észt, marpedig mindenki tud szoptatni, a tapszer ordogtol valo, és ha nem szoptatsz minimum a gyerek érettségiéig, akkor te vagy a legnagyobb szorny a vilagon...

Nem a kozépkorban élunk, a tapszerek igenis jo minoséguek, ( itt konnyen be is szerezhetok, nem kell elmenni a dokihoz, vagy ha mégis, nem tart kétoras szentbeszédet), és igen, van olyan, hogy minden erolkodés ellenére nem ugy jon ossze a szoptatas, ahogy azt akarjuk!!!Ne jojjenek nekem a nagy magyar osanyak, hogy olyan nincs hogy pl nem elég taplalo a tejed! Mert van olyan!!!!!!!

Nalam ez volt, és az elso 3 hét egy mero!!!!!szoptatas volt, de komolyan mondom!!Non stop!!!!Ugy szoptattam, h bogtem a faradtsagtol, mar sebes voltam, mert negyedoranként éhezett meg a gyerekem, 50!perces szopik utan!!!Na akkor mondta a férjem, hogy csinal neki egy uveg tapszert, utana szopizott is és tapszert is kapott, mit ad isten, egy honapos kora ota ataludta az éjszakat...(Hat hos koraig szoptattam, még mielott jonénnek nekem fujogni az osanyak..)

Jo hosszura nyult a mondanivalom , a lényege, amit kozolni akartam: a te gyermeked, a te dontésed hogy taplalod, mindenki mas meg kussoljon jo nagyokat!!!Senkinek nincs joga beleszolni vagy krtizalni a dontésedet. :)

2009. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Én vagyok az ellenpélda, csak hogy ne érezd magad egyedül. Én is mindig felháborodok azon, ha vkit leszólnak, lesajnálnak, mert nem TUD szoptatni. Én még mindig szoptatom a 14 hós lányom (hála az égnek sose volt gondunk) és az egyik kedves rokon, amikor megtudta, akkor sajnált engem!!! Az ő babája egyébként tápszeres volt, ugyanis anyuka féltette az alakját!!! Próbáld meg se hallani a sok okost, attól Te még ugyanúgy szereted és nem lesz se butább, se kövérebb, se semmi ilyesmi azért, mert nem kapott kizárólag anyatejet! NEM VAGY ROSSZ ANYA, ESZEDBE SE JUSSON ILYEN!!!
2009. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Kedves előző, és megmarad az alakja az említett nőnek? Megérte neki?
2009. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
A csaj kb 50 kg a két 25 kg-os súlyzóval... Előtte sem volt alakja, most sem lett.
2009. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!Kicsit menyugodtam.

Kulonben a fiam fo taplaleka az anyatej de ha ehes marad akkor kap tapszert is.Nem birom elviselni a tudatot h ehes marad.

A lepontozonak uzenem h elmehet a .....-ba.

2009. aug. 26. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!