Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég egy 2 hónapos babának...

Elég egy 2 hónapos babának alkalmanként 60-70 gramm tej?

Figyelt kérdés
Végülis átalussza az éjszakát egyszeri szopival.Régebben kétszer ennyi tejem volt.Lehet,hogy lassan vége?Még ilyenkor érdemes fejni,hogy több legyen?
2009. aug. 25. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ne azt nézd,hogy alkalmanként mennyit eszik,hanem,hogy egy nap összességében mennyit.A mennyiség pedig nem kortól,hanem súlytól függ.Az én babám 3800g és összesen 600g körül kellene ennie egy nap,ezt a védőnőm mondta.
2009. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég.De nem írtad hogy hányszor szopik egy nap.Szerintem a napi 8-10 szopi elég.Ha pedig növelni akarod a tej mennyiségét akkor szoptass sűrűbben.

Lehet hogy lassan vége?Nem!Valószínű most áll be a kereslet kínálat reflex.Ezért nagyon fontos az igény szerinti szopi.Cumit,cumisüveget ne adj a babának.

2009. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem baj!

Én is aggódtam,sokáig,hogy kevés a tej babómnak,de nem, mert szépen gyarapodik!4és fél hónapos most,120nál többet most sem eszik,sőt néha csak 70-80at eszik,amin meg vannak rökönyödve többen,de már nem érdekel ki mit mond!

Nekem nagyon tápláló a tejem(zsíros)!Ne aggódj!

Ja,mi 7x eszünk egy nap!Ha akarnám,sem tudnék többet adni neki egy evésre,mert nem kell neki,kiköpi!

És én egyszerre csak egy mellből szoptatok!

Ha fokozni szeretnéd,esténként fejj!Nekem így van több pohárral a fagyasztóban!Még nem kellett hozzányúlnom!

Csak magadra hallgass,jól csinálod,elég neki,ha nem így lenne,hidd el visítana!

Minden jót!Szia

2009. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Általába 2-3 óránként eszik.Az éjszakai 1 szopival kb nyolcszor 1 nap.A súlya most 4900.Köszi mindenkinek,le fogom mérni a napi adagját,kiváncsi vagyok mennyi.Igen biztos sírna,ha nem lakna jól,csak érdekes,hogy 1 hónaposan kétszer ennyit szopott.Mondjuk utána beájult rendesen.
2009. aug. 26. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is beleestem a méricskélés hibájába, szorongtam, hogy keveset eszik a babám, nekem is max. 60-at evett, átlag 40, ritkán 80-90. Nekem szoptatási tanácsadó segített (nlc.hu-n), mert a védőnőm teljesen kiakasztott, tápszereztetni akart, pedig rengeteg tejem volt.Nagyon változóak a babák, már ilyen korban is és nincs olyan, hogy ennyit "kellene" vagy annyit. Ha gyarapszik és van is kimenet( pisi-kaki rendesen) és gyakran is szopizik, akkor ne aggódj! Azt jelenti ez, hogy jól dolgozza fel a kis pocija a tápanyagot. Megtömni hála égnek nem lehet és nem is kell :).
2009. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!