Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptató anyukák! Mikor...

Szoptató anyukák! Mikor kezdtetek újra menstruálni a szülés után? Ekkor szoptattatok-e még, ha igen, milyen gyakran?

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11 hónapra. Napi 5x szoptattam még akkor.
2012. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szülés után 6 héttel jött meg, és onnantól viszonylag pontosan be is állt. Viszont a gyereket még 10hónapig szoptattam.
2012. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első baba 8 hetes korában. Vérzés rendszeres. 19 hónapig szopizott.

Második baba 3 hónapos korában. Éjjel-nappal szoptattam. Vérzés rendszeres. 20 hónapig szopizott.

Harmadik baba 2 hónapos korában. Aztán most össze-vissza van. Kimaradt majdnem három hónap, aztán jött 28 napra egy, és épp ma 36 napra...

2012. dec. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt a lányom, amikor megjött újra. Pont akkor kezdte átaludni az éjszakát, így az éjszakai szopi kimaradt, napközben 5x szopizott még hónapokig. Aztán a hozzátáplálással szépen leépült napi 2-, majd 1-re (akkor már nyilván kapott mellé tápszert is). 9 hónapos koráig szopizott
2012. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél csak a szoptatás abbahagyása után jött meg először - ez a gyerek 14 hónapos korában volt; pedig a 10. hónaptól már csak reggel és este szoptattam, és 1 éves korától már csak este.


A 2. gyerekemnél viszont 8. hónapos korban visszaállta a szabályos 28 napos ciklusom, pedig a gyerek akkor még 90%-ban csak anyatejes volt és vagy napi 10szer szoptattam. A gyerek 18 hónapos korában teherbe estem, pedig még akkor is napi 5ször szoptattam, bár akkor már sok minden mást is evett persze. Ahogy terhes lettem, abbahagyta a cicizést, és teljesen elapadt a tejem már a terhesség 6. hetére, de ezt már nem bántam, amúgyis az elválasztást terveztem.

2012. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15 hónapos volt, amikor megjött, 22 hós koráig szoptattam elég gyakran igény szerint és sokszor igényelte.
2012. dec. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos a kisfiam, most jött meg először. 10x eszik naponta.
2013. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15 hónaposan. Igény szerint szoptattam napi 5-15 alkalommal, a lányom akkoriban két fél étkezést váltott ki magának.
2013. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6,5 hónapja szoptatok, és 6 hetente rendesen megvan a menstruációm.

igény szerint szoptatok.

2013. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 honap után eloszor, akkor még szoptattam, (de tápszer is volt kozben) aztán néhány honapig még eléggé rendszertelenul és kiszámíthatalanul jott meg...
2013. jan. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!