Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csökkenhet a 6hetes baba...

Csökkenhet a 6hetes baba étvágya? Vagy mi lehet ez? Mennyit szopizik a 6 hetes babátok, és mennyi ideig?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gondom nem volt a szoptatással,most viszont,mintha a babám "sztrájkolna".Kezdetektől 35-40percet evett -általában 20at egyikből-20 percet a másikból.Éjjel egyszer-egyszer 20 perc után bealudt nagyon,így hagytam.Néhány napja elkezdett csökkeni az idő 30-35 percre.Nem mértem mindig csak egyszer-egyszer,de korábban 120-140 között evett,most meg 100 körül.De,ami aggaszt,hogy 30perc után elkezd csapkodni,sírni,hisztizni.Eddig azt hittem nagyon folyik a tejem,de miért pont 10 perc után kezdene folyni annyira,hogy zavarja,és a védőnő is azt mondja,hogy akkor megállna pihenni.Arra gondoltam nem éhes már,de lefejtem tejet és cumisüvegből megitta.Arra is gondoltam,hogy elfáradt,de most hogy 6 hetes kifárad 30 perc után,korábban meg nem?Sírni viszont van ereje??

2013. jan. 2. 06:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja,és a súlya is péntek óta stagnál,míg korábban folyamatosan gyarapodott.
2013. jan. 2. 06:19
 2/8 anonim ***** válasza:
csökkenhet bizony, mivel 6hetesen van az első fejlődisi kiugrás.
2013. jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de akkor nem inkább többet kellene ennie?
2013. jan. 2. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
megváltozik az anyatej összetétele is.
2013. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem akkor csinál ilyet ha levegőt nyelt és a büfi bántja a pocakját. Büfiztesd meg ilyenkor, és lehet hogy még eszik utána normálisan.
2013. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
100%

Ha a babád gyakrabban is kér szopizni, az valószínűleg ugrás miatt van. Gyakori szoptatással újra be fog állni a szükséges mennyiség.

De ha a gyakoriság még kb. ugyanaz, csak a csapkodás az új, az valószínűleg amiatt van, mert türelmetlenebb már, szeretné, ha gyorsabban jönne a tej. Nem baj ez sem: legyél vele türelmes, nyugtatgasd, próbáld két mellből szoptatni, vagy többször de rövidebb ideig. Gondolkozz és kísérletezz, mi jöhetne be neki. - "Egyet" ne kezdj el: pótolni, üvegezni és cumiztatni. Mert ezektől valódi probléma alakulhat ki.

2013. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 6 hetes a picim, de nálunk épp hogy felment a szopik ideje 1-1,5 órára, amiből fél óra abból áll hogy húzza, rángatja a mellem, először próbáltam lerakni , azt hittem jól lakott és csak játszik, de addig sírt amíg vissza nem raktam és tele ette magát:) Ez is a növekedési ugrásnak tudható be vajon? Én sajnos csak egy mellből tudok szoptatni nem lesz ez gond?
2013. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
100%

7-es: igen, ez elég tipikus jel. Szerintem nem lesz baj így sem, ha elég ideig van a babád mellen, jó eséllyel meg fog nőni annyira a tejed, hogy elég lesz neki.

De, egy mellből történő szoptatás esetén esetleg számolnod kell azzal, hogy alapból gyakrabban kellhet majd szoptatnod, mint annak, akinek két "működő" cicije van. (De ez se törvényszerű, csak ne ijedj meg, ha mégis így alakul.:)

2013. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!