Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le 7.5 hós...

Hogy szoktassam le 7.5 hós babaámat az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
Már nagyon fáradt vagyok hogy óránként cicizik vagy szopizik a lúrkó. Nem fogadja el sem a cumit sem az üveget és addig órdít mig mellre nem teszem és csak mellettem alszik el. Hátsimi sem jön be. Kiságya mellettem van még sem elég a közelségem.

2013. jan. 2. 12:11
 1/4 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdés, miért szopizik ennyit??

Mert ha épp ilyen szakaszban van, ez a belső igénye, akkor (egyelőre) meg kéne próbálni kitartani, mert idővel javulni fog a helyzet.

Ha viszont valami külső oka van a dolognak (éhség, fájdalom, szobahő stb.), amin lehet változtatni, akkor azon kéne elgondolkodni.


Én a leszoktatást csak akkor javasolnám ennyi idősen, ha "rossz szokás" állna a háttérben - de megmondom őszintén, nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen korú babánál szó lehetne ilyesmiről.

2013. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ez már a szeparációs szorongás is. De egyetértek az előttem szólóval, ellenőrizni kell a külső okokat, meg persze a belsőket is :) (Fogzás, stb.)


Kitartás!

2013. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet, kicsit off, de a mi problémánk is hasonló pár napja....eddig általában 2x kelt a fiam 2 és 5 körül és aludt fél 8ig. 1 hete 2,5 óránként kel, cici kell neki: alszik tovább. De tegnap elszakadt a cérna nem bírtam: éjfélkor kelt, megnyugtattam, felvettem, ordítás, nyugtatás, cumi, ez így ment vagy fél órát, ugyanez a férjemmel is. Cicit nem kapott, letettük, fél óra nyűglődés után elaludt és aludt reggel 6ig. Most végképp nem tudom mit csináljak: ha cici kellett volna, nem aludt volna ennyit vagy rosszat tettem, hogy nem adtam neki.....már magam sem tudom, mi lenne a jó. A szobai körülmények nem változtak, a fogán egyenlőre nem látok semmit. Eddig jó kis napirendünk volt, 2 napja káosz: össze-vissza alszik napközben és nagyon nehezen, össze-vissza szopizik....lassan kiborulok. Próbálom magam nyugtatni, hogy növekedési ugrás, stb, de ha nem lát vagy nincs a kezemben képes egyfolytában üvölteni, pedig eddig minta gyerek volt.....Ötlet, tipp? Úgy látszik ez is egy nehéz időszak....
2013. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
100%

3-as: én erre is ugyanezt tudom mondani, mint amit feljebb. Vannak olyan helyzetek, amikor nyilvánvaló az ok, máskor csak utólag derül ki, de van, amikor meg nem lehet rájönni egyáltalán. "Mi", akik kötődően nevelünk, úgy tartjuk, hogy igazából nem is az a legfontosabb, hogy miért vannak ezek a kiugrások, hanem az a lényeg hogy a baba a lehetőségekhez képest mindig megkapja azt, amire szüksége van.

Persze nem arról van szó, hogy a végletekig facsard ki magad. Vagyis, ha az elmúlt éjszaka így alakult, hát így alakult. Nem hiszem, hogy rosszat tettetek, mert így kezeltétek a problémát. Akkor és ott ezt tudtátok belőle kihozni, ez így teljesen rendben van. Az alapelv az, hogy bármit is teszünk, a baba sose maradjon egyedül a problémájával, mert csakis ránk támaszkodhat.

És persze ha mégis rájössz közben, hogy mi a gond és mit lehetne tenni, az se hátrány, nyilván. - Csak arra akarok utalni, hogy nem kell mindig "kényszeresen" keresni a válaszokat, gyakran már az is elég, ha az ember szimplán teszi, amit a gyerkőc szeretne.

És hogy mi legyen a folytatás? Én ilyenkor mindig azt mondom, hogy ha úgy érzed, ez beválhat, és persze EZT (jobban) akarod, hát tegyél még pár próbát. Nézd meg, hogy a következő néhány napban mit reagál a babád, ha ugyanígy jártok el. Ha úgy ítéled meg, hogy működhet, akkor csináljátok tovább. De ha mégse tetszik a picinek, akkor másfelé keresgélj. - Illetve, ha egyébként nem okoz számodra gondot, hogy gyakran szoptass éjjel is, nyugodtan megteheted azt is, persze! Azt, hogy a babád ezt igényli-e, elég könnyen kiderítheted, ha egyszerűen megkínálod. ;) (Megjegyzem, én is ezt az utat járom. Elég kimerítő tud lenni, dehát nekem cicimumusom van.:)


De olyat ne halljak többet, hogy most már nem mintagyerek - a gyerekek időnként így működnek. Lesz még ilyen nem egyszer, hidd el! ;)

2013. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!