Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt állandó evés?

Szoptatás alatt állandó evés?

Figyelt kérdés
10 hónapos lesz a babám, szoptatom, éjjel is kétszer. A problémám az, hogy szinte végigeszem az egész napot. Folyamatosan szinte, egész nap nyami-nyami van. Az a baj, hogy terhességi cukrom is volt, vigyáznom kéne, de ha meg nem eszem rendesen, a tej is kevesebb, és rohamosan elkezdek fogyni. Így is nagyon sovány vagyok, mi lenne, ha még megállnám az evést... Ugye ez összefügg a szoptatással? Azért igyekszem sok sovány húst, zöldséget, tejterméket fogyasztani, vitamint szedek, de a szénhidrátot sem mellőzöm. Más is van így?
2013. jan. 4. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Ne csak sovány húst egyél, hanem zsírosakat is. Igyál sok tejet, tojást, zöldségeket, gyümölcsöket.

Éjjel már ne szoptasd a gyerekedet, nappal pedig kapjon már rendes ételeket.

Ha ennyit eszel, és még is fogysz, ez nem a szoptatással függ össze, hanem valamilyen egészségügyi problémával.

Keresd fel az orvosodat, mielőtt komolyan beteg leszel.

2013. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy vérvétel nem ártana, valamit hiányol szerintem a szervezeted. Nem vagy vérszegény? Szedsz vasat, multivitamint?


Nyugodtan szoptasd a Babádat amikor csak igényli, hisz az a jó Neki :)

2013. jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A védőnő is a szoptatás mellett van, hogy éjjel is nyugodtan szoptassam meg. Próbáltam itatni, altatni, nem megy. Ha cicire teszem, megnyugszik, édesdeden visszaalszik. Mivel cumija nincs, szerintem ezért is kellek én többször neki. Kövér húst is eszem, sok zöldséget, gyümölcsöt, ahogy írtam is, elevitet szedek, szerintem abban van vas is. Annyira fáradékony sem vagyok, de elmegyek az orvoshoz, szerintem is kéne egy vérkép. Amúgy nemrég csináltak, kb. fél éve, az teljesen jó volt.
2013. jan. 4. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem magával a szopival van a gond, vagyis a baba oldaláról teljesen jó és normális amit csinálsz. Nyugodtan szoptasd a kicsit, az rendben van:). Természetesen összefügghet a szopival, vagyis inkább az ezzel járó hormon- változásokkal, de az semmiképp sem "normális" ha ennyire fogysz.

Tényleg gyorsan menj el vérvételre, nézess pajzsmirigy hormonokat is!

2013. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, elmegyek dokihoz.
2013. jan. 4. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, menj el, de ne csodálkozz, ha semmit nem találnak. A tejjel, főleg, ha sokat szopik a babád, rengeteg kalória kiürül a szervezetedből. Ezt pótolja a nyami-nyami. A szoptatáshoz amúgy leginkább sok szénhidrátra van szükség, ha ebből kevesebbet eszel, előfordulhat, hogy emiatt vagy állandóan éhes. Amúgy én is egész nap eszem, iszom, de én szépen hízogatok is. Így volt ez a nagyobb gyereknél is, aztán ahogy abbahagytam a szoptatást, 3 hónap alatt leugrott magától 10 kg. A babádat pedig szoptasd csak nyugodtan éjszaka is. Ez természetes, csak az elmúlt 60-70 évben találták ki, hogy éjjel ne szopjon, nappal is csak x-szer, egyen sok főzeléket, és lehetőleg 6 hónapos korára szokjon le róla.
2013. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!