Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek, hogy minél több...

Mit egyek, hogy minél több tejem legyen?

Figyelt kérdés
8 hetes a kislányom, és mindenféleképpen szoptatni szeretném. Napközben általában elég is a tejem, de kb. 2 hete estére "elfogy", szinte mindig tápszer kell. Nagyon szeretném, ha pótlásként sem kellene hozzá nyúlni, aki tud, segítsen nekem, mit egyek, mit tegyek, hogy sok tejem legyen?!
2013. jan. 17. 06:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez a növekedési ugrásnak tudható be hirtelen éjszakára kevés lesz a babának a tejcsi ez ilyenkor normális majd átáll a tejtermelésed és alkalmazkodik a babád igényeihez! Esetleg iszogathatsz tejszaporító teát,de tapasztalatom szerint a minnél több folyadék fogyasztása és a levesek is sokat segítenek ebben!Arra pedig ügyelj ha a levesek mellett döntesz hogy kerül a hasfájást "fokozó" zöldségeket benne!De semmikép ne válasz pótlást mert könnyebb neki a cumisüveg és egyszerűbb tápszert innia a picinek,mint a cicivel bajlódni és egy két szóból faképnél hagy téged! :( szép napot és sok sok anyatejcit kívánok nektek :)
2013. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Légy nyugodt, ne stresszelj, igyál sok folyadékot, szoptatós tea, nekem a Laktoherb jó volt, és a sör, napi két pohárral ittam. Egyél rendesen, ha szaporítani akarod a tejtermelést, iktass be egy plussz szoptatást, és mindig fejd le a maradékot. Tehát a gyakoribb mellretétel serkenti a tejtermelést. Sok sikert!

3 gyerekes anyuka

2013. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod hogy elfogy estére? Normális jelenség hogy este már kevesebb van, de ha megfelelően hízik (heti legalább 10 deka), jó a közérzete és van elég pisis pelus, akkor nincs gond, nem kell pótlás! A pótlással csak azt éred el hogy tényleg kevés lesz a tejed.


Egyébként a három legjobb tejserkentő: sok folyadék, sok pihenés, sok szoptatás. Ha kell, szoptasd este óránként, egy szoptatás alkalmával mindkét melledből. 1-2 nap alatt a tejtermelés hozzáigazodik az igényekhez, annyit ki lehet bírni pótlás nélkül.


Az én kisfiam 11 hetes és most jutottunk el oda, hogy az elmúlt héten sajnos nem volt meg a megfelelő hízása, de még mindig nem pótolok neki! Mégpedig azért mert van elég pisis pelenkája és sokat mosolyog, nem sír. Inkább próbálom többször etetni, még akkor is ha egyébként súlyra a korához képest el van maradva. Nem egy zabagép és nem kér magától, de inkább mostantól többet etetem akkor is, de nem adok neki tápszert. Majdnem biztos vagyok benne hogy két hét múlva behozza a lemaradását. Tudom hogy ha tápszerezni kezdem akkor onnan már általában nincs visszaút, az a tejtermelés csökkenésével jár.


SZóval még egyszer: folyadék, pihenés, gyakori szoptatás. Hajrá!

2013. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, én eddig sok mindent kipróbáltam, kisebb nagyobb sikerrel. szoptatós teát, 7-8 ezer forintos csodagyógyszert (igaz hatásos volt, de nem sokáig elég) alkoholmentes sört, pattogatott kukoricát, sajtos tejfölös tésztát, homeos bogyókat. Ami igazán bevált és annak a drága bogyónak is összetevője az a görögszéna mag. 1000 ft körül van egy dobozzal és viszonylag sokáig elég 100gr (1 teáskanál kb 5gr)napi 1-3szor lehet inni, szerintem 1nek is jó hatása van már, de ki kell tapasztalni. abszolút nem finom, de elviselhető és az eredmény magáért beszél. Számos pozitív hatása van, érdemes utánaolvasni a neten: [link] Egy teáskanál magot kell beáztatni 2 dl vízbe 5 percig, majd ezt 8-10 percig forralni, leszűrni és meginni. Én szoktam bele tenni cukrot (a citromlé semlegesítheti a hatását) a magokat is meg lehet enni bár nagyon keserű, joghurttal elviselhető. Amíg nem használtam volt, hogy 70-80-at szopizott a babám 2 ciciből, most egyből 130-at is akár. Illetve ami nekem még jó tejserkentő volt az a rántott leves sok köménnyel és tojással. Ma reggel már szabályosan fájt a mellem annyira tele volt. Egyébként nekem most 8 hetes a kislányom :) Jó babázást, remélem tudtam segíteni.
2013. jan. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, hogy késő délutánra estére nem volt elég a tejcsi. Kénytelen voltam tápszert adni a babámnak, 2-3 alkalommal volt így, hiába próbálkoztam bármilyen tejserkentő módszerrel. A védőnő is azt mondta, hogy nem baj ha kevesebbet eszik, meg van elég tej ... Könnyű ilyen tanácsokat adni! De más átélni amikor ott ülsz szeretnéd szoptatni a babádat, de egyszerűen nincs mivel, ő meg csak üvölt mert enne. Magyarázza meg neki valaki, hogy most elég ennyi. Hiába próbálom mellre tenni, így nem kell neki. Előző voltam.
2013. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

ami nekem bejött:

szoptatós tea, leves

szénhidrát (tészták) + csoki (akár egész tábla)

alkoholmentes sör vagy Karamalz

homeós bogyó (Urtica urens vagy Ricinus communis)

gyakori mellretétel

pihenés!

görögszéna mag (ezt nem próbáltam, de dicsérik)

ha meg tudod tenni: tedd magad mellé az ágyba, akár egy órákra, mindkettőtök félmeztelenül, fontos a testkontaktus

van még egy szoptatós tea receptem, ha érdekel, beírom azt is

és próbálj nyugodtan szoptatni, a stressz nem tesz jót, ez saját tapasztalat

ha meg pótolni kell: nem cumisüvegből add, van még több lehetőség is (pl kávéspohár)

2013. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"De más átélni amikor ott ülsz szeretnéd szoptatni a babádat, de egyszerűen nincs mivel, ő meg csak üvölt mert enne. Magyarázza meg neki valaki, hogy most elég ennyi. Hiába próbálom mellre tenni, így nem kell neki."


--- én tegnap este ugyanígy voltam a kisfiammal, ha bárki látja, azt hiszi hogy éhes maradt a gyerek. DE! mindkét mellemből spriccelt a tej amikor megnyomtam! Nem mindig azért üvölt este és utasítja el a cicit, mert kifogyott. Sokszor azért, mert csak cumizni szeretne de még folyik abból a szemét ciciből a tej, és ő már jóllakott. Vagy azért, mert fáj a pocija, és nem mer többet enni mert már tudja hogy ha sokat eszik, jobban fáj neki. Ez élettani sajátosság, nagyon sok baba csinálja ebben a korban. Erre nem a tápszer a megoldás, hanem - persze csak ha hízik eleget és van elég pisis pelenkája - akkor a megnyugtatás és az, hogy következő alkalommal is megetetjük, akkor is, ha hamar kér újra. Én hordozókendőbe szoktam tenni, ott megnyugszik max 10perc alatt és békésen elalszik. Tegnap ugyanígy elaludt, letettem a kiságyba, és csak 5 óra múlva ébresztette az éhség. Ha éhes maradt volna, nem alszik 5 órát!

2013. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem bejött az alkoholmentes sör,meg a malátaital,sok pihenés,sok evés(sokszor keveset),napi 3-4l folyadék,és ami a legjobban beindítja,az a fejés,minden szoptatás után fejtem,eleinte volt,h egy csepp is alig akart jönni,de úgy beindult,h tejet is adtam egy másik babának hónapokig,most 8,5 hónapos a kislányom és sokat szopik,most már csak esténként fejek,a maradékot zuhanyzáskor a kádba
2013. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2013. jan. 18. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!