Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig érdemes fejni, ha...

Meddig érdemes fejni, ha nagyon kevés a tej?

Figyelt kérdés
Szerintetek meddig van értelme naponta több órát tölteni a fejéssel, ha a 6 hetes babámnak még mindig csak annyi tejet tudok lefejni, hogy a napi 7 etetésből egyet tudok vele kiváltani? Mivel ez is több mint a semmi én igyekszem legalább ezt a kicsit oda adni neki. De kérdés, hogy ha ugye egyre többet eszik, lassan elenyésző lesz az anyatej mennyisége a tápszerhez képest. Ti meddig csinálnátok?
2013. jan. 27. 22:07
 1/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

A fejésnél jobb tejserkendő ha a babát teszed gyakran mellre. Emellett fontos hogy sok folyadékot igyál, pihenj eleget (ha kell, aludj napközben), és nálam a testközelség is sokat segít, ha felveszem a kicsimet egy órára kendőben, akkor utána sokkal több tejem lesz.


Ha ezek nem segítenek akkor én nem fejéssel próbálkoznék, akkor úgysem segít az sem.. :( És több időt tölthetsz a babáddal ha nem foglalkozol napi X órában a fejéssel.

2013. jan. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első egy-két hétben még csak elfogadta a cicit, mert ugye akkor még nem volt akkora étvágya. Mindig cicivel kezdtem, de már akkor is csak 10 g-ot tudott kb. kiszívni. Viszont mióta komolyabb mennyiségeket eszek, már hiába teszem cicire, csak idegesen rángatja a fejét és üvölt, mert hát az neki semmi ami jön belőle. Ezért fejem, hogy legalább így kapjon valamennyi anyatejet. De most már olyan kevésnek tűnik az összes tápszerhez képest amit egy nap alatt megeszik, hogy azon agyalok van-e még értelme egyáltalán.
2013. jan. 27. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden csepp számít, hidd el. Ha naponta több órán át fejed, akkor valamennyi azért csak van. Ha nem fejed le, hanem mondjuk hagyod estig, akkor érzed, hogy feszül? Szerintem ne fejd, inkább szoptasd ha úgy érzed, hogy tele van. Ha ez 2 napig tart, akkor annyi, de a fejéstől nem lesz sajnos több a tejed, csak ez a kevés nem fog elapadni talán.
2013. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nagyon meg tudlak érteni :) Olyan elkeserítő, hogy órákat fejsz és alig jön össze valamicske :(

Nekem szerencsére nem ilyen korán volt így, hanem 4 hónaposan, mikortól átaludta az éjszakát egyik napról a másikra nagyon megcsappant a tejcsi, úgyhogy akkor már több volt a tápszer, mint a tej. Így el is kezdtük a hozzátáplálást, ekkor már csak reggel és este szopizott, és napközben meg igyekeztem fejni minél többet. Ekkor már nálunk is az volt a gond, hogy szívott kettőt,és már üvöltött is, úgyhogy én sem eröltettem a dolgot...

Szóval utána így a fejéssel egészen elhúztuk a dolgot 6 hónapos korig, addig még jól fenn lehetett tartani a mennyiséget. Én én úgy voltam vele, hogy legalább fél éves korig minél többet kapjon anyatejet, sőt ebben a takony időben nagyon jó immunerősítő ám, szóval én nagyon sokáig kínoztam magam...persze sokszor eszembe jutott, hogy hagyom a fenébe, de erőt vettem magamon. Azt mondják, hogy 20 ml-ben is van azért immunanyag bőven...

Úgyhogy a vége felé már csak napi 50 ml gyűlt össze (ekkor már kb 240 ml volt egy étkezése egyébként, csak hogy lásd az arányokat, tehát egy kaja töredéke) de én odaadtam neki. Így kihúztuk egészen 9 hónapos koráig, akkor viszont egyik napról a másikra nem kérte...


Úgyhogy én sokáig kínoztam magam, anyukám és anyósom oda is volt tőle, hogy minek (egyikük sem szoptatott csak pár hétig)...

Úgyhogy ezt mindenki maga dönti el. A babának szerintem napi egy kaja is sokat jelent, amíg fenn tudod tartani. De nem akarok lelkiismit csinálni...tudom milyen sz*r érzés :(((

2013. jan. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 4 és fél hónapos lesz a kisfiam, és az elejétől fogva fejem a tejet. A tejem mennyisége alig változott, nagyjából 400ml napi összesítésbe, közbe ő már 800-900 ml-ket eszik egy nap. Bennem is felmerült a kérdés, hogy meddig érdemes ezt csinálni. Nagyon sokáig kész kínszenvedés volt az az idő, míg fejtem, mert valahogy mindig olyankor volt nyűgös, stb. Most már kialakult a rendszer, fejek minden evés után, van hogy 50ml, vagy hogy 120ml. Én úgy csinálom, hogy minden étkezésekor kap anyatejet, amennyit éppen az előző után le tudtam fejni. Volt hogy én is gyűjtögettem, de most már megkapja, amennyi van és kiegészítem tápszerrel.

Úgy vagyok vele, hogy a vírusos-hideg időszakot jó lenne átvészelni még "anyatejjel", tavasztól már nem erőltetem majd annyira. Viszont én már kétszer is voltam beteg a télen és a pici ebből szinte semmit nem "kapott el", fontos az a védelem, amit akár a kis mennyiségű anyatejjel is kap!!!

2013. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül is meggyőztetek, hogy még így is van értelme! :)
2013. jan. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!