Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Alul bővebben.

Figyelt kérdés
1 hónapos a kislányom.A kórházban a csecsemősök nem túlzottan segítettek a szoptatásban még kérésre sem.A babám besárgult mindig csak aludt,na meg mikor kihozták szoptatni odahányta a teát az ágyra.Mindig volt kifogásuk hogy miért nem eszik.Egyszer mert még kicsi,még van a kis hasába magzatvíz,aztán az idő végett,valami mindig volt.A kórházban ha tudtam lefejtem neki majd a csecsemős(mikor láttam majdnem elájultam)cumisüvegen rajta egy hosszú cumi amin kb borsó nagyságú lyuk és a 80ml-t 1 perc alatt bedarálta.Mióta itthon vagyunk azóta próbálom rárakni de semmi.Én vagyok szerencsétlen?Ha bekapja csak cumizik rajta.Muszáj volt adnom neki a tápszert.Bűntudatom van mert ilyen béna vagyok hogy még szoptatni sem tudom.Pedig már mindenhogy próbáltam.Mindenki mondja hogy próbáljam majd rájön de már vele együtt sírtam.Már elfogyott a lelki erőm.Lehet a tejem sem ízlik neki már.Biztos velem van a baj.Pedig én nagyon akartam szoptatni.Nagyon el vagyok keseredve.Más is volt hasonló helyzetben?
2009. szept. 4. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát tudod a csecsemős nővérek és a kórházi védőnő -már ha találkoztál vele- nagyon is szégyellhetik magukat, hogy nem segítettek!! Nem úgy jövünk mi nők a Világra hogy pik-pak már kibújik a babánk és tudjuk is mit kell vele tenni.. ugyanúgy a babának is meg kell tanulnia szopizni.. van olyan baba amelyik egyből cicire kap van amelyik nehezen tanulja meg.. Szerintem beszélj a saját védőnőddel és szánjatok rá pár órát, hogy kiderüljön mi is a probléma..Ha kell fizess neki, bár ez kötelessége!!! Ne légy pesszimista és ideges.. nyugodtan fogj neki a szoptatásnak akkor mikor tudod a baba tényleg éhes.. Ilyenkor viszont már az a baj, hogy tudja ha nem sikerül ő kapni fog finom tápit amiért nem kell már küzdenie..De ha nem is sikerül ne csüggedj.. ha van türelmed és kitartásod fejd le a tejcit és add úgy neki.. Így vagy úgy Te akkor is a szerető anyukája vagy annak a csöppségnek!! Fel a fejjel!!!
2009. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,


nem vagy egyedül!!!Én ugyanígy jártam az első gyermekemmel hat évvel ezelőtt.Tudom,hogy mit érzel!Én is együtt sírtam a babámmal.Nekem nem sikerült a szoptatás,mert már nem volt hajlandó bekapni a cicimet.De neked még hajlandó cumizni rajta!Ez azért jó jel.Én fejtem és cumisüvegből adtam a lefejt tejet.Hidd el,így is sokáig fennt tartható a tejecske és a babádnak is jó.A lényeg,hogy mielőtt cumit adsz neki próbáld meg cicire tenni,az is jó,ha csak cumizza,mert egyrészt így tovább lehet tejed,másrészt meg hátha sikerül vissza szoknia.Mindenképp kérd a védőnőd, vagy szoptatási tanácsadó segítségét.Ezen a fórumon találsz internet címeket is.A második babám most négy hetes és még mindig nem elég a tejem,pedig már okosabb vagyok,felkészültebb és látod mégis szenvedek.Kitartást neked is!Olvasd a kérdés-válaszokat,rengeteg ötlet van,amit kipróbálhatsz!

2009. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Most eszembe jutott valami, de lehet hülyeség. Esetleg ha bimbóvédővel szoptatnál? Az hasonlit a cumi "állagára". Szerintem is küzdj a szoptatásért, amig csak tudsz! Kitartás!!!
2009. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom, hogy úgy érzed nem tudsz szoptatni, de ez nem a te hibád. Nagyon jó ötlet a mellbimbó védő. Próbáld ki. Az én babám először szopizott, aztán mivel eleinte nagyon nehezen ment neki (sok tejecske kifolyott a száján, köhögött, mert a torkára futott), használtam mellbimbóvédőt, azzal állítólag könnyebb neki. Végül fejtem is a tejet, mert nem nagyon akart hízni és mérni, majd írni kellett mikor és mennyi tejecskét iszik. Féltem is, hogy rászokik a cumisüvegre, de hála Istennek a mai napig szopizik (11 hós). Ne szomorkodj és ne sírj, az nem tesz jót egyikőtöknek sem. Tudom, hogy nehéz. Először etessd meg egy kicsit, hogy ne legyen annyira kiéhezve és utána tedd mellre, hogy cumizzon. Próbáld kipréselni a tejecskét a melledből a szájába, hogy érezze az ízét. Vagy próbálj ki különféle pózokat. Mi már elég régóta nem karon, hanem fekve szopizunk. Sok türelem kell hozzá. Kitartás! :) Kérj segítséget a védőnőtől is, ha lehet. Vagy nincs szoptatási tanácsadás a környéken? Bár, ha a kórházban így bántak veletek ...
2009. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
www.lll.hu
2009. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nagyon szeretnél szoptatni, nagy esélyed van rá, hogy menni fog. De semmiképp nem szabad szomorkodni és elkeseredni, mert az a tejcsinek a legnagyobb ellenszere, azonkívül sem rád, sem pedig a babódra nincs túl jó hatással. Próbáld meg minél többször mellre tenni, amennyiszer csak lehet, és minél kevesebb tápid adni neki. Nem kell, hogy egy evésre teleszívja magát a tápival, épp csak annyit, hogy ne legyen éhes. Védőnő és szoptatási tanácsadó sokat tud segíteni. Én három hétig nem szoptathattam a babám, mert koraszülött volt, és csak üvegből adtak neki a kórházban. Meg sem próbálhattam. Annyira kevés is volt emiatt a tejem, hogy rendszeresen pótolni kellett. Aztán hazajöttünk, és igaz kemény munkával, de átálltunk a csak szopira. De azért azt mindig szem előtt kell tartani, hogy azért, mert esetleg nem jön össze, még nem dől össze a világ, ezért nem szabad rossz kedvednek lennie. Annyi csodás pillanatotok lesz még az életben, erre kell inkább gondolni:)
2009. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha cumisüveg akkor cumisüveg,de nem muszáj tápszer!Fejd le a tejed és add üvegből!!
2009. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy megpróbálnám kiéheztetni (persze nem annyira, hogy ájultra üvöltse magát). Lehet hogy a bimbóvédőí is saegít, hasonlít a cumihoz. No meg a www.lll.hu.
2009. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!