Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 honapos babatok, akit meg...

7 honapos babatok, akit meg szoptattok, hogyan eszik?

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem, hogy ha mar eszik delben es este rendes kajat, akkor kb hanyszor kellene meg szoptatni? En minel tovabb szeretnek, de igazabol nem tudom, hogy hanyszor meg naponta? Reggel ok, de este, ha mar vacsizik, nem hiszem, hogy kell neki meg utana is a cici. Nalatok hogy van?
2013. febr. 6. 18:41
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Mikor 7 hónapos volt a lányom,akkor reggel,ebéd után(jobban aludt) és este vacsora, fürdés után közvetlenül alvás előtt megszoptattam.Most is így van 1 évesen,csak az ebéd utánit hagytam el.Reggel este most már tápszer.
2013. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:
100%

Ehh, hát igénye szerint! ;)

Ha még nem eszik este olyan sokat, nyugodtan kínáld meg utána szopival is. Ha szüksége van rá, el fogja fogadni, de ha nem, akkor nem. Napközben pedig nyilván annyiszor szopizik, ahányszor igényli.

Enyém még csak egyszer eszik egy nap, így a többi szopizás (olyan 8-10x naponta). Még csak 120-at eszik délben, így utána "kiegészítjük" az anyatejjel ill. iszik is ezzel, mert külön még nem itatom.

2013. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Non-stop :D

Néha jól eszik, néha nem. Ma pl nagyon keveset evett, minap meg tömte magába. Én főzök neki, nem szeretem a kész kajákat.

Viszont a cici még mindig létszükség. Éjjel is.

2013. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SaraZs ***** válasza:
Az én kislányomnak a cici mindig kell. :) 7 hónaposan nappal 6-szor ettünk. 10- kor 60-80 g főzelék, szopi. 15-kor 100-150 g gyümölcs, szopi. Vagy evés előtt szopizott, vagy evés után, vagy előtte és utána is. Egyszer hajnalban is kelt ezen kívül szopizni. Most 8,5 hónapos, ugyanígy eszik, csak a főzelék 80-100 g, a gyümölcs 150-200 g.
2013. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi ég csak 30-40 ml barack lénél tartunk :) teljesen elutasította eddig a hozzátáplálást, csak anyatejes....tegnap volt 7 hónapos a fiam. 3 napja este fürdés előtt kap cumisüvegből 90 ml Sinemilt, mert már nem bírtam az éjszakai 1,5 óránkénti keléseket....így csak 2-3 alkalommal ébred és vissza is alszik, ami eddig nem volt jellemző hajnalban. Csak azért írom, mert így is szépen gyarapszik, hogy mi még nem eszünk szinte semmit, nappal 5x szopizik, éjszaka ahányszor kér....Szerintem a cici nem csak "evés" én megkínálnám vele, ha nem kell úgysem fogadja majd el.
2013. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom akkor, mert nalunk delben is es este vacsira is 200 gr fozeleket eszik, nagyon joizuen eszik. A gyumolcsot is nyomatja magaba, en szeretnem igazabol, ha tobbet szopizna. De ezek utan meg jo, hogy nem ehes.Igy viszont akkor le fog szokni cicilesrol hamar,nem? Pedig en szerettem volna legalabb 1 eves koraig szoptatni...
2013. febr. 7. 22:16
 7/8 xStefix ***** válasza:

Kérdező, az nem baj, ha a babád szívesen eszik. :)

De, ha szeretnéd megtartani a szopit is, akkor picit kontrolláld az evését. Ne korlátozd, de figyelj rá. Pár tipp:

- Egyelőre ne vezess be nála új étkezéseket.

- A jelenlegi mennyiségeket - amennyiben együttműködik veled - ne emeld tovább.

- Ha úgy látod, megpróbálhatod megszoptatni evés előtt; bár ha már jóideje nem szopizik előtte, akkor lehet, hogy nem fogja most sem elfogadni.

- Viszont evés után és a köztes időkben is megkínálhatod, amúgy ivás gyanánt, hátha szívesen elfogadja.

- És bármikor, ha újra ébredne éjjel, inkább szoptasd meg (ha azt szeretné), ne teát vagy cumit adj neki.

- Sokat segíthet a testközelség is, bár ennyi idősen ez inkább többször rövidebb időt szokott jelenteni, hiszen egyre többet szeretne játszani. :)


Persze mindezek a lehetőségek nem azt jelentik, hogy erőltetned kéne nála a szopit! Ha elfogadja, jó, ha nem, akkor nem. Csak kínálásról, pici bátorításról van szó, de tiszteletben kell tartani, ha ő valamit máshogyan szeretne.

Önmagában a szoptatás gyakorisága/ritkasága még nem jelenti azt, hogy a babád biztosan le fog szokni a szopiról még 1 éves kora előtt. De, mivel ebben az életkorban alapból nagyon elfoglalt, sok körülötte a látnivaló, sok baba hajlamos elfeledkezni ilyenkor a szopiról. Ezért érdemes ilyenkor fenntartani a figyelmüket, hogy "anya és a cici is itt van még:)", hogy megmaradjon az érdeklődésük és így a szopizás iránti igény is.

2013. febr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre en is gondoltam, hogy a foetkezeseknel a mennyiseget nem fogom tulzasba vinni, mert persze, hogy akkor nem lesz ehes. Termeszetesen nem eheztetni fogom, csak modjaval adom neki a fozeleket. Nem tomom tele. Remelem ez valamit segiteni fog. KOszonom a tippet:)
2013. febr. 12. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!