Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam szépen lassan leszokot...

Kisfiam szépen lassan leszokott a cicimről, tejem már egy kiscicának se lenne elég. Törődjek bele?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 hetes kora óta tápszert is kapott a tej mellé amikor kellett. Nem mindig. Próbáltam mindenféle tejserkentőt, homeós golyót, laktoherbet stb, de már nem igazán volt neki elég. Egyre sűrűbben kellett a kiegészítés. Kb két hete viszont elkezdődött, amitől féltem, nem akarta elfogadni a mellem. Ha etetés elején kezdtem, ordított, mert túl éhes volt, ha közben tettem rá, néha még szopizott, a tápi végén nem kellett neki. Fejtem, volt, hogy elfogadta, volt hogy nem.

Most már akárhogy csinálom, nem hagyja, hogy mellre tegyem. És lassan a két mellemből összviszz 20-30 ml jön.

Fogadjam el, hogy ez van?

Ha nem nyúlok a mellemhez, simán elapadok? Nem gyullad be?

Köszi a válaszokat!

Ja, 3 hónapos a kisfiam.


2009. szept. 5. 07:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy 1,5 héttel ezelőttig éjjel csak cici volt! De valamelyik nap annyira ordított éjjel, hogy azóta már nem is fogadja el éjjelre sem.
2009. szept. 5. 07:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni.Nem mindenki tudja sokáig szoptatni a babáját.Attól még nem lesz beteg gyerek.A melled pedig nem fog begyulladni.
2009. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak nem tudom eldönteni, hogy megszenvedjek még azért a pár ml-ért, vagy ne görcsöljek, viduljak fel és fogadjam el, hogy ez van....
2009. szept. 5. 08:16
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!


Én is így vagyok mint te. Nekem is elapadt szinte egyik napról a másikra, már a mirigyek is kezdenek visszahúzódni... Esetleg azt a keveset kiszívhatod, ha leáll a tejtermelés pár nap múlva valszeg az sem lesz már... Hát, ilyen az élet, de én se akarok 20-30 ml-ért fejni, mint az örült, a fele meg lehet víz...

2009. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rosszul érzem magam emiatt. Hiába fejem le azt a keveset, ha nap végére összejön kb 80-100 ml akkor sem elég neki. Én meg csak görcsölök rajta, ahelyett, hogy élvezném a vele töltött időt. Mindig az jár az eszembe: vajon ma sem fogja elfogadni a mellem? :(
2009. szept. 5. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek! Szerintem ne görcsölj ezen, fogadd el, hogy így van. Igazad van, mikor azt írod, hogy emiatt nem igazán tudod kiélvezni a vele töltött pillanatokat, mert folyamatosan aggódsz. Ezt nem szabad, ez a legrosszabb. Eddig tudtál szoptatni, ez is nagyon szép. De olyan sok szép pillanatotok lesz még az életben, erre gondolj inkább:)
2009. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt a pici tejet ami még van fejd ki és add neki cumisüvegből.Én ha 10 ml tejem lenne azt is odaadnám.

Nem gondoltál még a szoptanit készülékre?

2009. szept. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!