Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Laktóz intolerancia 6-12...

Laktóz intolerancia 6-12 hónapos anyatejes babánál?

Figyelt kérdés

Az anyatejben lévő tejcukorra volt érzékeny a baba?

Van olyan közöttetek, vagy ismertek olyat, akinél felismerték ilyen kis korban ezt a problémát?

Milyen tünetei voltak és hogyan/ki diagnosztizálta?



2013. febr. 10. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk tejehérje érzékenység van.Szopi közben, után görcsölt, hidat csinált majdnem. Kakija bedugult, nagyon puffadt, minden puki egy -egy 10-15 perces üvöltéssel.
2013. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de az már ki van zárva.
2013. márc. 17. 01:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogyan zártátok ki?
2013. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy lehet hogy az is van, de mivel a nagyobb testvéreinek mind tejfehérje allergiája volt/van, és a szoptatásuk alatt tejmentes diétán voltam, ezért én születése óta teljes tejmentes diétán vagyok, így sehogy sem került kapcsolatba tehéntej fehérjével, mert természetesen a hozzátáplálás során sem kapott semmit még.

Kétszer próbáltam magamat terhelni, de erős puffadása lett tőle mindig.

Viszont az anyatejnek is van laktóz tartalma, ezért én erre tippelek, persze az is lehet, hogy más a baj, emiatt tettem fel a kérdést, mert a neten nem sok mindent találtam erre vonatkozóan.

Épp holnap megyek gasztrora vele, ha sikerül, sajnos sokat romlott a helyzet, mióta a kérdést kiírtam, folyamatos hasgörcse van, múlt éjjel már csak másfél órát aludtam, most is a kezemben üvölt. :o(

2013. márc. 18. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:

1-s 3-s vagyok. Azóta én is voltam gasztrónál 1 éves korig nincs teszt. Elhagytam a szopit, leadom a tejet. Meg kellett kezdeni a hozzátápit és a gyógytápi maradt.Neked is ezt ajánlom, mert nem ér meg a szoptatás ennyi kínt. Azóta nyugodt a baba, most mg a foga nőddögél és már csak a kakival szenved, mert a tápitól keményebb.Adom neki az almát, az jó.Eddig rizstejet is vettem neki az is jó volt, de tegnap voltunk egy jóhírű nem kamu természetgyógyásznál, mert a rizstejtől is néha görcsölt. Szóval ő bemért minket úgy, hogy semmit nem mondtunk neki. Szóval eredmény a tej mindkét alkotójára érzékeny, aztán szójára és tojásra is. Glutén egyelőre még mehet, de a biztonság kedvéért azt is érdemes kerülni.Mint kiderült a rizstejben volt hozzáadott szójalecitin.A tojásra én is gondoltam,mert amikor még szoptattam, ha olyan ételt ettem, akkor még szarabbul volt a baba.

Sajnos máshol ilyen fiatal korban nincs tesztelés.Ha gondolod, 2 ember van az országban aki tud ilyen módszerrel tesztelni.(Mindekettő egyébként végzett orvos is-más területen). Az egyik Pécsen, a másik Szentesen van.Meg tudom adni az elérhetőséget, ha érdekel.Nem kerül többe, mint egy magánrendelés.

2013. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha szívesen vennéd küldenék neked anyagokat, amit én kigyűjtöttem, mikor kibuktam, hogy nem szoptathatok, pedig nagyon akartam.5 hónap és egy hétig próbálkoztunk, az első 2 hóban semmi nm volt, mert hiába mondtam a dokinak, nem hitte el.Aztán mentünk gasztrohoz, az írt a bélműködésre egy port(amit később 3 hó múlva tudtam meg, hogy refluxra írta, pedig nem is volt, csak nem kakilt rendesen,már kúppal sem 7-10 naponta.),és Lactase rágótabit, azzal szoptattam még 3 hót, de aztán már újra görcsölt és elmentünk megyeszékhelyre gasztros-hoz, nagy hírű jó szakember. Azt mondta el kell hagyni minden gyógyszert és a refluxos az teljesen felesleges.Aztán 2 hét míg kiderült a vizsgálatok eredménye, s addig nem ehette a Lactase rágót, így szopi után, közben azonnal görcsölt.
2013. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aztán mondtam az új dokinak, azt mondta higítsam a tejet táppal. (150ml-hez 20ml-t adtam)Ugyanúgy görcsölt.Úgyhogy feladtam, s nem bántam meg, s a baba sem hiányolja a cicit, pedig előtte fejek általában. Az első 2-3 nap apa altatta el tápival, s jól ment.De nem is sírt, megitta aztán aludt rendesen.Mondjuk én már régóta adok tápi(gyógytáp) pótlást.Napi egy etetésnyi volt kb. összesen.

Szóval továbbra sem nyugodtam bele, hogy nem szoptathatok, mert a tejérzékenységet szabályzó Lactase enzimet az anyatejjel vissza lehet pótolni. Nálunk vszínű nincs, mert mikor megszületett antibiotikum kezelést kapott Streptococcus miatt másfél hétig, szóval akkor sohasem lesz ilyen enzimje, ha nem szoptatom.Így kerestük fel a 3. szakembert, aki bemérte, s akitől újra megkérdeztem, hogy a Lactase tabival mégsem szoptathatnék?Azt mondta nem lehet, mert attól,hogy semlegesíti a lactózt, attól még úgyanúgy pang a beleiben, s székrekedést, hasmenést okoz, majd ha ez sokáig fennáll, hiszen allergén, kinyírja a vastagbelet(tumort rak rá), és a hasnyálmirigyet.Szóval nem érdemes kockázni sokáig.

2013. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint én. utána olvastam a neten, hogy az első 4 hónap a meghatározó, akkor alakítja ki a védettséget.Szóval én azt bőven végigszoptattam, így megnyugodtam. Az anyagok közt amit letöltöttem, benne van még a keresztallergia, ami azt jelenti, hogy általában a tejérzékenységnél(lactózintolerancia)van tojás és vagy szója allergia. Hát, nálunk mindkettő van és még a glutén is egy kicsit.De így hogy be lett mérve sokkal könnyebb.

ja, miután felhagytam a szopival, megkezdtük a hozzátápit. A krumplitól, répától szorulása van és a gyógytáptól is, mert az csak 98%-ában bontott tehéntejalapú. Lányomnak az a 2 %is sok, ja még annyit mondott a 3. doki, hogy amitől hasmenése van, vagy szorulása, azt nem adhatom neki többször és igyekezzek kiváltani minden étkezést rendes kajával, mert a gyógytápi sem a legjobb és kímélni kell a beleit és egyszerre csak kisebb mennyiségeket adjak.Volt, hogy 2-250g kajit is megevett ebédre.

Úgyhogy már napi 3-szor adok neki zöldséget, gyümit.Én csinálom,mert az a biztos.nagyon jól van szeret enni, már az elejétől fogva és jól hízik is.Amíg csak tápi ment 50g-t hízott, most, hogy rendesen eszik, hétfőn mértük 150g-t hízott.Az nála az átlag anyatejnél is kb. ennyi volt, vagy több, hetente.

Bocsi, hogy sokat írtam, de nekem is sokan segítettek anno, így mertem orvosról orvosra menni, s most a sok havi szenvedés után jól van a baba és ez a fontos.Ha van kérdésed, akkor szívesen segítek.

Írd meg feltétlen mire jutottatok!

2013. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Kösz a sok mindent, nem nagyon néztem be mostanság.

Azt hiszem, így első olvasatra, hogy nálunk valami teljesen más dolog van.


Most 10 hónapos, és jelenleg az anyatej az egyetlen, amitől nincs baja, ha kizárólag azt kapja, akkor jól van, minden mástól görcsöl.

Egyelőre kísérletezünk, de az már biztos, hogy nem az anyatejben lévő tejcukorral van a gond, hanem valamivel, amit ő megeszik, de az is lehet, hogy nem ételallergia, hanem emésztési probléma. Lassan haladunk, remélem ki fog derülni. Elvileg sokkal jobb dokinál nem nagyon lehetnénk...

2013. márc. 29. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet veletek?
2013. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!