Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erőltessem tovább a szoptatást?

Erőltessem tovább a szoptatást?

Figyelt kérdés

8 és fél hónapos a kislányom, és 5 hónapos koráig CSAK szopizott. Kezdett kevés lenni, vagy kevésbé tápláló a tejem, mert egyre többször ébredt éjjel enni, így elkezdtük a hozzátáplálást. Már ott tartunk, hogy csak reggel/hajnalban és este cicizi. Tápszer nem igazán kell Neki, nem fogadja el, csak azt az ennivaló innivaló tejitalt, ami dobozos.

Az esti és reggeli tejpépjébe csempészek bele egy két kanál tápszert, hátha az is számít. Ez nem baj?


Szedem az Urtica Urenst, attól kicsit több lett talán, de a babámnak úgy tűnik nem is igazán a mennyiséggel van a baja, hanem egyszerűen nem is szeretne annyira szopizni... :( Sosem volt egy nagy cicis, azaz kis korától is elvolt nélküle, ha mentünk valahova.

Szóval erőltessem? Szedjek még bogyókat? Fejni nem tudok, arra még akkor sem igazán indult be a tejem, mikor még ömlött és vért is szívtam, masszírozom, borogatom néha, de lehet, hogy a lányom már egyszerűen nem is akarja? Elfordul, kettőt szív, néha sír, csípked, játszik, harapdál, szórakozik és nevetgél a cicin jó esetben, ha épp nem sír, hogy hagyjam már ezzel. :(


Ha meg is indul a tej, egy két percig issza, még visszateszem és még jön belőle, de Ő már jönne is le.. :(


Mit tennétek? Szerettem volna egy éves koráig szoptatni, min 2x egy nap.


El vagyok keseredve, hogy az én hibán lenne? MIért nem akarja??


2013. febr. 11. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

nem jó érzés, tudom.


az én kisfiam is így választotta le magát 6,5 hónnposan

csak akkor tudtam cicire tenni, ha épp aludt, vagy nagyon nyűgös volt (nem volt magánál:) ), egyébként elfordult.

mivel nem szopizott, hiába fejtem - nálad ez amúgy is kín lenne, ahogy írtad - 2 hét alatt el is apadt a tejcsi.

amikor láttam, hogy drasztikusan csökken a mennyiség, már nem kűzdöttem a tejért, de azért még odafigyeltem az étrendemre....


a lényeg, hogy ne eröltesd, mert attól csak rosszabb lesz. ha kéri, adj neki cicit.


de már "nagylány' és már rengeteg tejcsit kapott, tehát az immunanyag miatt se aggódj:)

örülj neki, hogy ő választja le magát, és nem neked kell leválasztanod. csak nézőpont kérdése! :))))

2013. febr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, van aki így mond le a ciciről,mármnt a baba, a hugom lánya is pont ennyi idős volt, csak játszott a cicin, harapdálta, akkor már szinte mindent evett (nagyon is jóízűen), nem kellett már neki a cici, TE MÁR MEGTETTED a legfontosabbat, hogy amikor a legjobban kellett ott volt az anyatej, néha rakd cicire még (ez már valószínű csak a te lelkednek tesz jót és téged nyugtat meg jobban), de pár korty is lehet még immunvédő a picinek. Az enyém 7 hónapos és szinte minen kaja után meg éjjel cicire teszem, de látom rajta hogy inkább ez nyugtató dolog már neki, nem a kaja meg az innivaló (amiket amúgy meg nagyon szeret).ÖRÜLJ NEKI HOGY ADDIG TUDTÁL SZOPTATNI!!!! :)))
2013. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszi, hogy ezt írod, én is igyekszem így felfogni és mondogatom magamnak, hogy majd mehetek este is elruccanni, ha úgy alakul, meg ihatok egy egy alkoholos üdítőt is, bevehetek gyógyszert ha fáj a fejem, gondolkodás nélkül, szedhetek újra rendes fogamzás gátlót, stb...


De mégis hiányozni fog az a meghitt nyugodt idő, amikor ellazulva szuszog a cicin... :(


További tapasztalatokat várok! :))

2013. febr. 11. 11:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én Fiam mostanában választja el magát, már csak játszik a cicin :)

Legyél büszke rá, hogy ilyen sokáig kitartottál, és megtettél mindent!


Félálomban vagy alvás közben könnyebb beletömni a szájukba a cicit, ha esetleg szeretnéd még szoptatni. :)

2013. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd: leválasztja magát. Az első lányommal megszenvedtem, mert nem akart szopizni 4 hónaposan, kapta a tápszert, meg elkezdtük szép lassan a hozzátáplálást, viszont volt tejem és kb 8 hónapos korában (addig fejtem!!! és azt adtam a tápszerhez) el akartam apasztani a tejet. Hát ne tudd meg mit szenvedtem (mindenki mást mondott, hogy milyen módszerrel lehet elapasztani) A második lányom 1 éves korában saját magát választotta el: először a délelőtti alvás előtti szopinál forgatta a fejét, nem akarta bekapni sem a cicit, aztán a délutáni alvás előtti szopinál volt ugyanez, majd a reggeli szopit hagyta el, végül az esti, lefekvés előttit. Ez kb 1 hónapig tartott, aztán nem szopizott többet, viszont a tejem is magától elapadt (igaz, hogy már nem fejtem szopi után, mert a védőnőm azt mondta, hogy a gyerek választja el magát, és ha nem fejek szépen elapad a tejem) És igaza lett. Semmi gond nem volt, sem a gyerek nem stresszelt, mert az anyja már nem akarja szoptatni és el akarja választani, ő meg még szopizna, sem a tej végleges elapasztásával nem kellett bajlódnom. Szóval, szerintem ne erőltesd, nem sok értelmét látom. Örülj, hogy eddig is szopizott.
2013. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik kislányom szintén ennyi idősen hagyta abba, egyik pillanatról a másikra. Reggel még szopizott rendesen, de a következő etetésnél már el sem fogadta. Megpróbáltam lefejni, és kiskanállal nekiadni, de úgy sem fogadta el. Én is el voltam keseredve, mert bőven lett volna tejem (addig nem is kapott tápszert), és azt gondoltam, hogy valamit rosszul csinálok. Én is nehezen éltem meg, hogy ilyen hirtelen váltott, de túltettem magam rajta. Szerencsére elfogadta utána a tápszert, bár azt is csak kiskanállal.


Szóval nem a te hibád. egyszerűen csak megérett a "szopizáson kívüli életre". Ne erőltesd, semmi értelme nincs. A tej nagyon hamar elapad, ha saját maga válik le, legalábbis nekem így volt, mind a két kislányomnál. (Bár a második 19 hónapig szopizott :-)

2013. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajna nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom, de a mi példánk hátha segít: a fiam 6 hónaposan kezdett el éjszaka 1,5 óránként kelni, én ekkor kezdtem (volna) a hozzátáplálást. Semmit nem fogadott el, 1 hétig nappal is 2 óránként cicizett, kaját nem fogadott el egészen 7 hónapos koráig. 1 hete kóstolgatunk pár kanállal és este kap 90 ml Sinemil pépet sűrűn cumisüvegből. Már a kiborulás szélén álltam, tápszert is írattam, aztán egyik éjjel nem bírtam: magam mellé vettem: azóta minden rendben éjfél körül felébred, van, hogy cicizik, nem mindig 2-3 alkalommal ébred, szopizik egy kicsit, nappal is 5x. Mivel nagy súlyú, 7 hónaposan 8200 gramm, csak így tudtuk fedezni szopizással az igényét. Én nem bántam meg, hogy nem kellett kiegészítenem, kicsit be voltam tojva, hogy ennyi idősen nem eszik, de a gyerekorvos és a védőnő is megnyugtattak. Szóval, nem mindig jó megoldás a hozzátáplálás sajnos.
2013. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szopisztrájk. Olvass utána, ha szeretnél még tovább szoptatni. Pl.a lll.hu-n.
2013. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!