Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2-3 hetes babások! Szoptatás...

2-3 hetes babások! Szoptatás előtt, után nálatok mi a sorrend?

Figyelt kérdés

Először úgy volt, hogy pelusoztam-ha kellett, szoptattam, aztán büfiztettem egy pár percet (de persze legtöbbször már aludt, így nehéz volt böfizni). Letettem a kiságyba, és gond nélkül aludt. Pár napja vettem észre, hogy egyre többet leskelődik nap közben, így kipróbáltam a Vida Ágnes oldalán olvasottat: először szopi, aztán átpelenkázás,végül böfizés-ha néha még belefért, beletettem a hordozóba. Mindezt talán teli gyomorral..amikor végeztem, visszatettem a kiságyba, de nemhogy elaludt volna, még tovább nézelődött és kis idő után felsírt. Felvettem, és cuppogott rajtam, cicit kért. Szívott is a cicimből, majd pár perc után lehunyta a szemét, és már nem vette be a szájába. Picit a mellkasomra tettem, ott aludt..és visszatettem a kiságyba.

Úgy döntöttem, többet nem változtatok azon, ami bevált...Később ha már többet lesz fent,így akkor is szopival fogom befejezni? Nem fog a cicihez hozzászokni elalvás előtt? Az a helyzet, hogy még szerintem elég picike ahhoz, hogy teli hassal hurcolásszam, ráadásul utána hamar meg is éhezik.



2013. márc. 1. 12:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi javítok, az előbb rosszul írtam a sorrendet, Vida Ágnes féle sorrend: szopi, büfi, átpelenkázás
2013. márc. 1. 12:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem kell ennyire komolyan venni a sorrendet.

Én ha ilyen picinek egyből szoptatás után átpelenkáztam, akkor tuti visszajött a tej.

eZért ha el is aludt sétálgattam vele, a vállamon kaja után, akkor tuti kijött a büfi. Jobb a pocaknak alvás közben, ha nincs benne levegő.

Ha kakált kapott tiszta pelust, ha nem, akkor aludhatott kedvére.

2013. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két hetes a babám, második gyerek. Elég alvós baba, így azt csinálom, h. először szopi, mérés, büfi - ha jön, pelusozás és ha kér még enni, akkor ismét szopi. Ezen általában elalszik. Nekem nagyon nehezen büfizik, ritka, ha rögtön jön, sokszor büfi nélkül alszik el.

Csináld úgy, ahogy a babád igényli. Nekem azért jó evés közben pelusozni, mert bealszik és a mozgatástól legalább felébred, így tudom megetetni normálisan.

Ahogy írtad, h. pár szívás után elaludt a peluscsere után, nem gond, gyorsan megy az altatás. Később úgyis máshogy fog alakulni.

2013. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!