Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kibirhatatlanul fajnak a...

Kibirhatatlanul fajnak a melleim mikor szoptatok. Garmastannal kentem, de meg mindig faj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még nagyon pici a babád, nemrég kezdhetted a szoptatást. Hidd el, idővel jobb lesz. Emlékszem az első 2 hónapban minden egyes szoptatásnál folytak a könnyeim annyir afájt, tiszta seb volt a mellbimbóm és vérzett. Próbálj minél többet csupasz cicivel mászkálni, de tényleg. Anytaejet kenj el rajta és hagyd megszáradni. Nekem sokat segített az, hogy minden szopi előtt mellszívóval kicsit rásegítettem, csak pár pumpálás, míg el nem kezdett folyni a tej, így nem kellett olyan nagy erővel szívnia. Kirartás!
2009. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt es a biztatast. Igen, meg eleg pici a babam, 5 hetes. Tejem az van eleg csak fajdalmas a szoptats. Koszi a tanacsokat.
2009. szept. 12. 10:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszertárba tudnak neked adni szoptatás utáni mellbimbó nyugtató kenőcsöt :) és ne sajnáld rá a pénzt,mert az olcsók sajnos olyanok is.vagy néz utána neten,és egy egy márka után,kérdezz rá itt forumon a kismamákra ök melyiket használták és vált be nekik!nekem nagyon sokat segit hogyha neten utána nézek itt pedig megkérdezem a tapasztaltabb anyucik véleményét és ugy veszem meg!:) jó babázást:)
2009. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egész melled fáj, vagy csak a bimbóid? Mivel a Garmastant írtad, úgy gondolom, valószínűleg a mellbimbóid fájnak. Nekem a csecsemősök a kórházban felváltva ajánlották a garmastant és a neogranormont kenegetésre. Viszont, ami igazán segített, az a szilikon bimbóvédő. Már az első használatnál nagyon megkönnyebbültem, bár egy kicsit macerásabb úgy a szoptatás. Később már nem minden szoptatásnál használtam, majd teljesen elhagyhattam, amikor megedződött a bőröm.


Nekem ilyenem volt: [link]

2009. szept. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsot. Kiprobalom a bimbovedot, hatha segit.
2009. szept. 12. 10:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem lehet, hogy nem jól teszed mellre a babát és azért fáj a mellbimbód? Mert nekem is így volt. Az elején nagyon fájt, mert nem tudtam rendesen mellre tenni, tiszta seb volt a mellem, még vérzett is. :( Aztán egy kedves csecsemős nővér ismerősöm segített és azóta semmi baj nincs, rendesen szopik és a mellem sem fáj. Nagyon sok múlik rajta, hogy helyesen van e mellre téve a baba. Én is használtam kenőcsöket, de nekem nem használtak igazán. A kórházban Bepanthent ajánlottak, még az úgy ahogy jó volt.

2009. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyan ezzel a gondal küzködtem én is.Nekem a bimbóvédő vált be.Próbáld ki te is jobb lesz hidd el:)Öröm telli szopiztatást kivánok:)
2009. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a mellbimbóm fájt. Ami bevált az a nitricum acidum 9ch homeopátiás bogyó (napi 2x5db-ot kellett szedni) és a Lansinoh kenőcs. Ezt nem is kell lemosni szopiztatás előtt.
2009. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy rosszul teszed rá a babát a cicire.

Vagy esetleg le van egy picit nőve a nyelve?

5 hetesen már nem kellene sebesnek lennie,vagy most sebesedett ki?


[link]


Kérhetsz segítséget szoptatási tanácsadótól is.

Egyébként szájpenész is okozhat sebet a melleden.



[link]



A szoptatási tanácsadó elég hamar tud válaszolni és valóban ért hozzá.

Ne szenvedj ha nem muszáj.

2009. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, sokat segitettetek.
2009. szept. 12. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!