Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fogy el a tejem? Mit...

Miért fogy el a tejem? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 hetes a babám, az elején iszonyatosan volt tejem, majd szét durrantam, most meg alig birom visszavarázsolni!a bal cicim nem nagyon akarja, a jobb talán jó lesz.

iszom a teát, fejek mint a kisangyal.

mitől lehet gond? volt mikor mások "jó" tanácsára -> majd eszik mikor akar... aztán így volt napi kb 4 etetés, 6órás közökkel. lehet h ez volt baj?mert az elején ment a 3órás szopizás.


mit csináljak h sok tejcsim legyen és rendesen tudjak etetni? félek nagyon h elmegy....


2009. szept. 13. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam vele. Eszel rendesen? Iszol elég folyadékot? Egyél naponta többször főtt kaját és igyál min. 2 liter folyadékot! Nem muszáj a teát, lehet ásványvíz is! Nekem bevált!
2009. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon kevés a 4 etetés,ezért is lett kevesebb a tejed.Ilyen pici babánál minimum 8-12 szopinak kell lennie,de ha ennél többször szopik az sem baj.Minél gyakrabban rakd mellre,vissza fog állni a tejtermelés.



[link]


Itt kaphatsz hasznos tanácsokat.

2009. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Jajj, ezt a hülyeséget, persze 20x szoptass, sőt le se vedd magadról a gyereket.

3 óránként kell szoptatni, nem hülye bogyókat meg teákat kell iszogatni, hanem rendes kaját enni. Rengeteg levest, főzeléket, friss gyümölcsöt és osk folyadékot, ami legalább 100%-os jó minőségű ital legyen.

2 gyereket szoptattam.

2009. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon kevés ilyen pici babánál a 4 kaja 6 óránként. Amikor az enyém ennyi idős volt, mi sem tudtuk tartani a 3 órát (sőt még most se mmindig pedig már 10 hetes) az első hetekben állandóan cicin volt. Rakd sűrűbben cicire, és akkor beindul a tejed megint.
2009. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen, megint másra hallgattam a magam helyett....nem szabad ezt...

ha sokszor azoptatok akkor a legközelebbinél melyik cicivel kezdjem? és mindig lefeljem minden egyes szopizás után ugye?

2009. szept. 13. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer a jobb eygszer a bal mellből szoptass.

Fejhetsz is pár napig,de azt később nem kell.

A szoptatás lényegét értsd meg minél több inger éri a cicit annál több tej lesz,több inger megy az agyba hogy több tejcsimkell.Cumit ,cumisüveget,vizet teát ne adj a babának.

Az igény szerinti szopizás azt jelenti hogy cicin kívül nem kap mást a baba.


Szoptathatsz két mellböl is .Ilyenkor mindig az a cici kerüljön sorra amelyiket másodjára szopizta.Remélem elég érthető voltam.


Ha még mindig problémáid vannak kérhetsz sgítséget szoptatási taanácsadótól.


[link]

2009. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Amíg nincs elég tejed, addig nem feltétlenül kell minden etetés után fejni, pláne, hogy nem is nagyon van mit. Az ingerlés ugyan jó, de sanszos, hogy csak stresszelnéd magad az üres edény láttán. :) Próbálj inkább a hajnali, reggeli szopi után fejni, vagyis akkor, amikor érzed, hogy maradt még benned tej (tehát mindig ürüljön ki teljesen), és ha fenn tudsz még maradni, késő este is fejd ki mindkettőt teljesen, miután a babád elaludt.

Egyébként pedig igény szerinti szoptatás, minél gyakrabban.

2009. szept. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!