Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak terhesen,...

Hogyan szoptassak terhesen, pocakkal? Milyen pózban?

Figyelt kérdés

Több helyről is a fekve szoptatást hallottam, olvastam, de a lányom azt nem annyira szereti, és ráadásul úgy is simán tudja rugdosni a pocakomat, ami nem esik túl jól, és nem is jó ugye... Mit tanácsoltok? Lehet még máshogy is?

(Egyébként még csak 10 hónapos a nagy, szóval még szüksége van az anyatejre, és igényli is, nekem semmi problémám nincs a szopitól, teljesen problémamentes eddig a dolog...)



#szoptatás #terhesség #pocak #szoptatási pozíció
2013. márc. 12. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak a fekve szoptatás jött be a végén. Illetve ahhoz sok párna meg paplan kellett, én félig ültem a hátam megtámasztva, ő pedig a hónom alatt feküdt, a lábai a hátam mögé nyúltak, csak a fejecskéje volt a mellemnél.
2013. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Első vagyok, próbáltam a guglin képet keresni, de csak ez a szobor hasonlít legjobban rá: [link]
2013. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
3: Az első vagyok, amikor teherbe estem a szoptatás alatt, akkor beszéltem a nőgyógyásszal és a kórházi szoptatási tanácsadóval és ők mondták, hogy amennyiben a terhesség problémamentes, szabad szoptatni. A védőnő is tudta, mondta, hogy igen, szabad.
2013. márc. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Én ülve szoptattam. 5 hónapos terhes voltam, mikor a másfél éves Lányom elválasztotta magát. Nekem olyan picik a melleim, hogy a fekve szoptatás szóba sem jöhetett. Még pocakkal is kényelmes volt az ülve szoptatás. Persze a Lányom olyankor kb. 15 perc alatt végzett, nem lógott rajta sokáig.

Egyébként nekem is azt mondta a doki, hogy nyugodtan szotassak, mert ha problémás a terhesség, akkor mástól is elmegy, ha meg minden OK, akkor megmarad.

2013. márc. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Ülve, fekve, esetleg hónaljtartásban...
2013. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És kedves 3- as, amennyiben nincsenek problémára utaló előzmények ( koraszülés, spontán vetélés stb ) egészen nyugodtan lehet(ne) szoptatni végig a terhesség alatt. Más kérdés,hogy a vége felé elapad a tej, mivel a test készül az új jövevényre, és előtejet kezd termelni. Bár ismerek olyat is, aki simán végigszoptatta 2 terhességét....
2013. márc. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk 10 hósan kicsi ahhoz az ülveszoptatáshoz, amire gondoltam. ( bár lehet nem, úgy gondoltam, h ő is ül az öledben és úgy ) Akkor fekve vagy hónaljtartásban
2013. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
tudtok élni....
2013. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Várok még...)

Nem tudom, hogy kicsi-e az ülveszoptatáshoz, nem teljesen értem, hogy hogy érted... Körülírnád kicsit bővebben a pózt? (Amúgy ülni már 2 hónapja tud, és 2,5 hónapja föláll, szóval erő szempontjából biztos nem gond, csak lehet, hogy úgy érted, hogy nem elég magas...?)

Igazából még kicsi a pocaklakó (6 hetes), és nincs is még pocakom, csak szerettem volna előre informálódni, szóval még fog nőni a lányom is.

Remélem, hogy végig lesz tejem (és persze hogy minden rendben lesz a terhességgel is), nagyon szeretnék majd tandemben szoptatni.

Egyébként az első terhességem is teljesen problémamentes volt, és nem volt se vetélés, se semmi ilyen, szóval eddig minden ok, és nyugodt szívvel szoptatok. De úgy érzem, működni is fog! :)

Egyébként sokan írták, hogy ilyenkor szoptatás alatt éreztek méhösszehúzódást, szóval kicsi görcsöket. Én semmit nem érzek egyáltalán. Ez normális? Vagy majd később, ha nagyobb lesz a kicsi?

2013. márc. 13. 22:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Ennyire elején nem éreztem összehúzódásokat, gyakorlatilag a vége felé sem.


Nekem a terhesség alatti szoptatással egy nagy bajom volt, méghozzá a mellbimbó érzékenysége. Egy időszakban gondoltam is, hogy leszoktatom a nagyot, mert elég kellemetlen volt már, de a végére vagy megszoktam már, vagy elmúlt, nem tudom.

2013. márc. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!