Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen zöldséget, gyümölcsöt...

Milyen zöldséget, gyümölcsöt LEHET enni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
ami tuti nem okoz hasfájást.Ti miket esztek?
2013. márc. 17. 16:24
 1/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
olyan nincs ami tuti nem okoz hasfájást :) tök egyéni a dolog, van akinél még a krumpli is csikarja a babát, van aki meg nyugodtan ehet káposztát is. Próbálgatni érdemes, és jó ha tudod hogy minél kisebb a baba, annál jobban megviselheti. Azért általánosságban elmondható, hogy a nyers paradicsom, paprika, uborka, illetve a főtt krumpli, sárgarépa, sütőtök, petrezselyemgyökér nem szokta őket bántani.
2013. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-est kiegészíteném, hogy a paradicsom a héja miatt puffaszt, ugyanígy a paprika. hámozd meg a paradicsomot. én a paprikát inkább kihagytam (sok epe és gyomorbeteg felmenőm volt...)

az uborka a héja és a magja miatt puffaszt, ebből a zsengét egyed.

gyümölcsből a cseresznye ami kerülendő, meg az apró magvasok (eper, málna..)

a puffasztós zöldségekről meg öntsd le az első főzővizet, és ha lehet kerüld a fejtettbabot, lencsét, káposztát, gombát.

amúgy tényleg egyénfüggő és óvatosan próbálgathatod, hogy mit bír a baba gyomra.

sajnos sok fűszer is tiltólistás: fahéj, csípős/erős, gyömbér, bors, nagyon hagymás (fokhagymát is csak óvatosan)

a fűszerek közül ajánlom a kakukkfüvet, petrezselymet, oregánót, babérlevelet. ha nem tudsz lemondani a borsról, akkor fehérbors.

2013. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
fahéjtól, paradicsomtól, uborkától sosem volt baja a babámnak, pedig nagyon hasfájós volt. De amikor ezeket ettem, nem volt más a helyzet mint amikor nem ettem őket. Nálunk a zsíros kajáktól volt rossz a helyzet meg a lazactól (?), ezért mondom hogy ennyire egyéni a dolog :)
2013. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cukkini, répa, tök. Nekem az uborka, paprika is oke.
2013. márc. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!