Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem akarok szoptatni,...

Ha nem akarok szoptatni, akkor ez elfogadható ötlet? Mennyire működne? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

1,5 hete szültem, de borzasztóan fáj a szoptatás, nem tudom mit csinál a pici, de minden egyes alkalom kínszenvedés amit sírva csinálok végig.

3 alkalomból 2-szer tiszta vér a mellbimbóm, illetve a jobb mellemen körülötte már tiszta seb, amiből valamilyen váladék is szivárog. Bármi hozzáér úgy fáj, hogy hihetetlen.

Nem vagyok nyápic, sosem gondoltam volna, hogy a szoptatáson fogok problémázni, de ezt ilyen formában biztosan nem csinálom már tovább.


Arra gondoltam, hogy veszek egy fejőgépet és lefejem, az jobb, enyhébb megoldás lenne, vagy ugyanúgy fájna az is mint a rendes szoptatás?

Mennyi idővel kell lefejni? Vagy rögtön etetés előtt? Lehet-e hűtőben tárolni esetleg a tejet, ha igen, akkor meddig áll el?

Illetve ha egy jó fejőgépet tudnátok ajánlani, azt is megköszönném.



2013. márc. 17. 22:11
1 2 3
 1/21 Jégtánc ***** válasza:
43%
Lehet hogy rossz a szoptatási technikád.Védőnővel nem beszéltél még erről?
2013. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Akkor a pici rosszul veszi a szájába a mellbimbót, keress szoptatási tanácsadót. Nagyon sajnálom, hogy ennyire fáj. A lényeg nekem azt mondták, hogy az egész bimbót kapja be a baba, ha keveset kap be akkor fáj. Kórházban nem segítettek?
2013. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%

Fejőgép! :D Ezen 5 percig nevettem! Ne haragudj! :)

Sajnos az elején a legtöbbünknek ilyen a szoptatás. Az én mellbimbóim is teljesen elrongyolódtak, sebes volt, vérzett. Ha a ruha hozzáért ordítani tudtam volna. Már csak a szoptatás gondolatától hányingerem lett. De aztán szép fokozatosan rendbe jöttek a bimbik és úgy a 3-4. héttől már simán ment a szoptatás, vér és fájdalom nélkül.

Az már más kérdés, hogy egyéb okokból csak 4 hónapos koráig tudtam szoptatni.

Az elején én is azt gondoltam, hogy biztos, hogy ezt nem csinálom, de utólag már örülök, hogy kitartó voltam és elviseltem. Legalább ez a 4 hónap jutott nekünk.

A fejéssel, nem biztos, hogy fent tudod tartani a tejed mennyiségét. Egyébként én fejtem is az elején szoptatás után és nem igazán volt kellemesebb a mellszívó használata, mint amikor a fiam szopizott. Fájt az is és a sebek ugyanúgy véreztek a fejéstől is.

2013. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
Ha csak fejed hamar el fog apadni. Kell a tejtermeléshez az inger, amikor szoptatod a babát. Vannak drága de hatásos krémek rá, meg bimbóvédő.
2013. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%

Az a baj, hogy a fejés is fájna valószínű...arról nem beszélve hogy borzasztó macerás,főleg most mikor még sokat eszik!éjjel is felkelnél legalább fél órával előbb fejni?


A lényeg, hogy szerintem adj magatoknak legalább még 1,5-2 hetet!!!Nekem első fiammal az első 4 hét katasztrófa volt,kb mint neked!!Aztán túl lettünk rajta!

Tényleg lehet rosszul kapja be a pici a cicidet, vagy egyszerűen csak nincs még "bejáratva".

Esetleg próbálj bimbóvédőt,az segíthet(bár nekem e mellett is vérzett).

Én azt mondom, hogy picit még tarts ki ha tudsz,aztán ha nagyon nem megy,akkor gondolkodj a fejésen.Tudom, hogy nagyon szar,én is sírva szoptattam!!!

2013. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Én is pont úgy jártam mint a 4. válaszoló. Nekem is nagyon fájt, szakadt rólam a víz (januárban!) minden egyes szoptatáskor, már előtte gyomorgörcsöm volt, ha csak eszembe jutott, hogy mindjárt etetni kell.. húú.. nagyon rossz időszak volt, ezt tetézte, hogy 20 ml-nél több tejem sose volt egyszerre, az elektromos mellszívóval meg jött kb 10 csepp, utána véres valami... szóval azt feladtam.. Ha így visszagondolok, inkább szülnék még kétszer, mint egyszer ezt a szoptatás dolgot végigcsinálni, mind testileg, mind lelkileg... Nekünk 3 hónap jutott, aztán a gyerekorvos azt mondta, szerinte térjünk át a tápszerre...
2013. márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves #3, természetesen az elektromos mellszívó tejfejőre gondoltam, nyilván nem egy ipari fejőgépet akarok rácsatlakoztatni a mellemre, azért annyi tejem nekem sincs. :))


Köszi a válaszokat egyébként. A kórházban mikor született, volt szoptatási tanácsadó, megmutatta, aztán a következő alkalommal mikor cicire tettem ott volt, megnézte és azt mondta jó a technika. Úgy csinálom a mai napig, viszont most már nem vigyorgok mint a tejbetök mint ahogy a kórházban tettem.. :(

Bimbóvédővel is próbáltam már, de semmi változás..

2013. márc. 17. 22:26
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem a 4. hanem a 3.
2013. márc. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
# 4 válaszoló, tudnál esetleg konkrét krémet is ajánlani?
2013. márc. 17. 22:28
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem tőlem kérdezted, de nekem a Garmasten-t ajánlotta mindenki. Csodát nem tett, de jobb lett tőle.
2013. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!