Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után azonnal kell...

Szoptatás után azonnal kell fejni vagy fél óra mulva? Mikor érdemes? Hány percig kell csinalni? Minden szopi után kell? éjjeli fejés tényleg hatásosabb min a nappali?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
úgy tudom egyből utánna kell,érdemes akkor ha érzed hogy nem szívta ki a picur a tejcsit mert akkor még kemény,ha felpuhult akkor jó.Én éjszaka nem fejtem....6 hós baba anyukája
2013. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Mi a célod a fejéssel? A tejszaporítás, vagy az, hogy ne kapj mellgyulladást?

Ha az utóbbi, akkor nem is biztos, hogy kell fejni, csak ha nagyon tele van a melled még szoptatás után is. Ezt főleg reggel kell csinálni, mivel éjjel termelődik a legtöbb tej.

Ha a tejszaporítás a cél, akkor szoptatás után fejj még, de arra meg jobb, ha inkább többször mellre teszed a babát.

Ha a mennyiség megfelel neked, sem nem kevés, sem nem sok, akkor nem kell fejni.

2013. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tejszaporitás!
2013. márc. 23. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Akkor utána, egyik mellből 5 perc, másikból is, aztán 4-3-2 valahogy így olvastam. De nekem eléggé fájt az üres mellemet cincálni, szóval ha jól szopik a baba, inkább őt tedd mellre.
2013. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Én 3-hónapos koráig minden szoptatás után rögtön fejtem mind két mellem.Utána éjjel már nem,késöbb meg ha éreztem kezd becsomósodni,jól átmasszíroztam és kifejtem. 1-évesen választottam le.
2013. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
100%

Ha még marad benne tej szopi után, akkor lehet utána közvetlenül is; bár akkor már inkább szoptatni érdemes, mert az a leghatékonyabb.... (Illetve ebben az esetben valószínűleg nem is kevés a tej.:)

De ha mindkét melled "üresre" kiszívta a babád, akkor talán érdemesebb várni egy kicsit, mondjuk fél-1 órát. Ennyi idő alatt már biztosan megtermelődik egy akkora mennyiség, ami szépen és könnyebben ki tud ürülni egy tejleadó-reflexszel. Illetve téged is jobban motivál szerintem, ha látsz némi tejecskét a pohár alján (ami a szopi utáni fejésnél nem mindig mondható el). :)

A fejés időtartama lényegében mindegy; az a fontos, hogy alaposan kiürítsd egyik vagy mindkét melled. A 7-5-3-1 perces serkentő fejés is hatékony, de nem létszükséglet. Elég lehet az is, ha addig fejsz, amíg mellenként 2-3 tejleadás lezajlik; ekkor általában teljesen "kiürül" a cici. Ha mindkét melled egyszerre fejed, nyugodtan váltogathatod is menet közben, mert az egyiken beinduló reflex a másikból is könnyebben kihozza a tejet.

A gyakoriság megint egyéni. Lehet minden szopi után is, ha bírod, de lehet időszakosan is. Ha fontos, hogy látványos eredménye legyen a fejésnek, akkor érdemesebb lehet pl. reggel, amikor alapból több tejünk van és így maradhat még valamennyi a ciciben, vagy pl. este az utolsó szopi után 2-3 órával. De az "üresjáratú" fejés is plusz inger, max. nem annyira motivál.

Illetve igen, éjjel is lehet, mert akkor a hormonok is aktívabbak. (Bár nem mindenki képes éjjel is felkelni; de nem is életbevágó.)


De végül: a gyakrabb szoptatás önmagában is elég lehet, arról nem is beszélve, hogy nem jár (ilyen jellegű) plusz munkával. ;)

2013. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Szia nekem is 6 hónapos a babám, Nekem 3 hónapos koráig nem kellett fejni, viszont azóta fájdogál a foga, és ha nem eszik eleget az igen csak befolyásolja a tejci mennyiségét ezért azóta fejek...


Viszont így mindig mérem is hogy mennyit eszik, ezért tudom hogy mikor kell fejni, sajnos van hogy az egyik nap csak 40 grammot a másik nap pedig 170et eszik ugyanabban az időpontban. ezért muszáj :(


Nekem jelenleg 4szer eszik csak tejet + ebédre csak szilárdat és fürdés után még nasinak tejet (6x) éjjel már nem adok neki enni 10 hetes kora óta és 20 hetes kora óta így átalussza az éjszakát ...


Tehát ha 170et vagy többet eszik akkor nem fejem utána..


Viszont ha kevesebbet akkor fejem addig amíg még lejön annyi hogy meglegyen összességében a 170-180 (pl 150et evett akkor még legalább 20at) de ha nem jön semmi akkor is fejek 15 percig, úgy is ha tényleg nem jön semmi , mert akkor ez stimuláció! Viszont ha a példa alapján 5 perc alatt lejön még 50 akkor abbahagyom.


Ha úgy érzem hogy kevesebb a tej akkor én a következőt teszem , fejek előtte egy 20ml-t és ezt külön teszem (ez a leves tej) utána szopizik és függetlenül hogy mennyit evett fejek közvetlenül utána 10-15 percig és 1-1,5 órával utána is 10-15 percig (mindegy hogy mennyi jön le)

(pl 15:50kor fejek 20at utána 16:00-16:20 szopizik, közvetlenül utána fejek és utána még 17:30kor megint fejek 10 percig.


Ezeken kívül mivel nekem végig alussza az éjszakát fél 9től 7ig ezért amikor én megyek aludni kb 23:00 - 01:00 körül akkor még lefejem mind a két cicit... ez összesen általában 150-180 ml szokott ilyenkor lenni!!!


Remélem segítettem, ja és még annyit hogy vizet-teát egyéb italt egyáltalán nem kap kizárólag a szilárd ebéd után kap vizet és este elalvás előtt a szopi után megkínálom az előző éjjel lefejt tejjel + utána még vízzel...


Sok sikert írj nyugodtan ha van kérdésed!

2013. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:
57%

Bocsánat a belekottyért, de ha fáj a baba foga, nyűgösködik miatta, akkor majdhogynem logikus is, hogy kevesebbet szopizik (egyszerre), ezért nyilván csökken a tejmennyiség is... vagyis kereslet-kínálat, igen.

De miért szükséges ilyenkor fejni? A testünk mindig beáll arra a ritmusra, ahogyan a baba szopik. Ha pár napig kevesebbet, akkor kevesebb tej lesz, ha éjjel nem szopik, éjjel "leáll" a termelés stb. Akinek "lefelé" működik a tejmennyiség változása, annak "felfelé" is működni szokott..!

Ne haragudj meg, kedves utolsó, de szerintem fejés (és pláne méregetés) nélkül is simán tudnál szoptatni, csak jobban kellene bíznod magadban és a testedben. ;) Persze így is megy a dolog, és szuper, hogy még mindig ilyen szépen és sokat szopizik a babád, de abból, amit leírtál, én azt olvasom ki, hogy szükségtelenül fordítod az idődet ezekre a dolgokra. Szerintem biztosan menne ilyen plusz körök nélkül is.

2013. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Utolsónak, lehet hogy menne de én nem bízom a véletlenre, és egyébként is maximalista vagyok:) Pont az a baj hogy ha az egyik nap 40 ml -t eszik akkor a következő nap nem lesz 200 ugyan abban az időben... én pedig nem teszem össze vissza többször cicire, 6szor eszünk ha eszik eszik ha nem nem de nem teszem vissza fél óránként... inkább fejek :)Amúgy tényleg rengeteg múlik a lelki egyensúlyon ha ott belül nem jó valami akkor rögtön látszik a tej hozamon.. :)
2013. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a legjobb szoptatás ELŐTT fejni amúgy

idézem


Más okból is célszerű szoptatás előtt fejni egy picit: így a hígabb, vizesebb – hatását tekintve inkább szomjoltó – tejet kifejed, s az a kevés, amit a koraszülött szopik, a sűrűbb, magasabb zsírtartalmú hátsó tej lesz.


"Erős" tej akkor ürül, ha a szoptatás már a végéhez közeledik, "gyenge" tej meg az elején van. Az első tej sok laktózt tartalmaz, a hátsó pedig több fehérjét és zsírt. Ha csak az első tejet kapja a baba (túl rövid szoptatási idő esetén), akkor a túl sok laktóztól jól felpuffadhat a hasa, és ettől lesz hasfájós. Az ilyen babáknál inkább azt kéne elérni, hogy minél hosszabban szopjanak, és egyék meg a hátsó tejet is. 

2014. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!