Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így elrontom? Mérjem mindig?

Így elrontom? Mérjem mindig?

Figyelt kérdés

A mérleg össze-vissza mér, elegem lett hogy állandóa azon stresszelek hogy hány g ot szopizik, most nem mérem adom neki a cicitb amikor kéri ha másfél óránként akkor másfél óránként.

3080g mal jöttünk ki a kórházból 17naposan tegnap este 3570g volt. így is elég lesz a tejcsi, vagy ritkábban etessek?


2009. szept. 18. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor etesd, amikor a baba enni akar - nem kell még szigorú idörendet tartani.

A méréshez meg csak annyit, hogy ha neked jo, ha tudod, mennyit evett a pici, akkor mérd, ha inkább zavar vagy elbizonytalanit,akkor hagyd a csudába. (A baba meg az anyuka évezredek óta tudtak ugy együttmüködni, higy nem volt mérleg, óra, szabályok.)

2009. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xStefix ***** válasza:
100%
A gyakori szoptatástól lesz csak igazán sok (= pont elég) tejcsid, úgyhogy nyugodtan szoptasd, ahogy kéri. Az ilyen picik nemcsak a szinte folyamatos éhség (a pici gyomor miatt), hanem az anya közelsége utáni fokozott igény, vágy miatt is szeretnek gyakran/hosszú ideig szopizni - úgyhogy csak így tovább, abszolút jól csinálod! :)
2009. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ne stresszelj...az elején mi is méricskéltünk,aztán rájöjötünk felesleges...a babád tudni fogja mennyit kér:-)üdv.16 hós szopcsizó baba anyukája
2009. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ne stresszelj...az elején mi is méricskéltünk,aztán rájötttünk felesleges...a babád tudni fogja mennyit kér:-)üdv.16 hós szopcsizó baba anyukája
2009. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm bízom benne , hogy eleget eszik!!! :)
2009. szept. 18. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az egy bőven jó súlygyarapodás szerintem.

Eleinte mérnem kellett, pedig nem akartam, nem is készültem rá, de másként nem kaptunk volna eltávot a kórházból, mert tumor gyanús volt a kislányom.

Most 3 hónapos, 2 hónapos korától nem mértem az etetéseket, csak hetente egyszer, hogy gyarapodik-e.


SZerintem szoptasd nyugodtan, fogja ő tudni, mennyi kell neki, s ha gyakrabban kéri akkor gyakrabban adj. Majd beáll. A gyakori szoptatás serkenti a tejtermelést, maximum később fejni fogod, ha túl sok lesz.

Légy nyugodt, elég akkor mérni, ha gyanús, hogy nem gyarapodik, de ezt a doki és a védőnő ellenőrzik úgyis.

Jó babázást kívánok!

2009. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó anya vagy! Higgy magadban!

Etesd, amikor csak kér! Ez nagyon jól ki van ám találva! Ha több tejet akarsz, semmiképp se ritkábban fejj/etess, mert akkor nem termelődik olyan jól!

Gyönyörűen gyarapszik, minden rendben van! Tudja, érzi, hogy mennyi tejcsi kell neki! Gondolj másra is, ne stresszelj rá az evésre!

2009. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eleget eszik ha kéri adjál neki!!!És ettől hogy sokszor eszik még több tejed lessz
2009. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatomból mondom hogy igy több tejed lesz. Én is mindig méregettem és mindig azon idegeskedtem hogy miért csak ennyit evett, miért nincs annyi tejem amennyi neki kéne. Egyszer viszont szó szerint két napig fel se keltünk az ágyból egész nap szoptattam, a párom ágyba hozta a kajámat, és a mérleg közelébe se mentünk. Ezután annyi tejem lett hogy szinte túlette magát, a szokásos 3 órás etetési idő is visszaállt és a babám és én is megnyugodtunk.
2009. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!