Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hetek óta sebes mellbimbó...

Hetek óta sebes mellbimbó okozhat magas lázat?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a pontos választ nem tudom, csak a megoldásra szeretnék egy kis tanácsot adni, ha elfogadod. bár lehet, hogy elméletben te is tudod,,,nem okoskodni akarok, az én picim 2 hónapos, de az első hetekben én is megszenvedtem szopival, sebes volt mellbimbóm elég dúrván. Elkezdtem bimbóvédőt használni,,,1.5 hétig kb...de megbántam, ha lehet kerüld el. ami nekem megoldotta a gondot: Garmastan és szellőztesd a cicit :) Amennyit tudod,,elég viccesen néztem ki én is itthon, de napok alatt megoldódott,,,azóta sincs semmi gond ! Gyors gyógyulást!
2013. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mellbimbó védőt miért nem javasolod ? 1 terheségemnél én is azt használtam mert kirágta a mellbimbóm a babucim és nagyon fájt, a másik dolog nekem nagyon pici a mellbimbóm nagyon besem tudta kapni . Most 2 dik babucim várom hát nem tudom megint hogy lesz .
2013. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Már a kórházban kisebesedett, de csak az egyik bimbó. Eleinte bimbóvédőt használtam én is, de nem nagyon akart szopizni a kisfiam, és azt olvastam néhány helyen, hogy érdemes elhagyni a használatát, na meg azzal is ugyanúgy fájt nekem. Sajnos befele forduló a bimbóm és amíg ki nem szippantja, leizzadok a fájdalomtól... Sajnos nem javul, pedig holnap leszünk egy hónaposak. :( Viszont pár napja magas lázam van, mindenféle tünet nélkül és arra gondoltam, hogy esetleg a seben keresztül bejuthatott a véráramba valamilyen kórokozó. A dokim csak holnap lesz elérhető, ezért gondoltam, hogy itt érdeklődöm.
2013. márc. 27. 14:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg hátha másnak is volt hasonló tünete ugyanezen ok miatt.
2013. márc. 27. 14:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és én hetek óta fedetlen keblekkel közlekedem itthon. :) Elég vicces, de még a ruha érintése is fájdalommal tölti el.
2013. márc. 27. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem rossz tapasztalat a bimbóvédő, ezért írtam... Mert igen, nagyjából ugyanúgy fájt...másrészt, 1-1.5 hét elteltével, mikor el akartam hagyni,,, a kislányom nem fogadta el a sima cicit :( nagyon idegesen ordított, kezeivel lökött el magától 3-4 hetesen :( spricceltem a szájába tejet, és megleő mód azt is kiköpte. Nagyon rosszul esett :( annyira haragudtam magamra, elkezdtem utána olvasgatni , hogy kell visszaszokattni cicire...hát nagy nehézségeket ígértek, több napos tortúrát, sok sírást ...ebben azért szerencsém volt, mert aznap estére sikerült is visszaállni. előtte kanállal adtam neki lefejt tejet , ez után fogadta újra el..
2013. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Igen, sajnos okozhat. Ha nem múlik a lázad pár nap alatt, akkor jelezd az orvosod felé, mert lehet, hogy gyógyszerre lesz szükség, ha tényleg van valamilyen fertőzés.

Annyit hozzátennék, lázasan is szabad, sőt, javasolt szoptatni. Ameddig fizikálisan képes vagy rá, addig lehet is.


A bimbódat viszont kezelni kellene, mert ebből még további bonyodalmak lehetnek... Lehetőleg lanolinos krémet, vagy tiszta lanolint használj; NE olyat, ami hámosít, mint a Germastan, Bepanthen stb. A tejcsi rászárítása, a levegőztetés és a gyenge napfürdő is jó lehet.

A bimbódat pedig meg kéne próbálni előszívni szopi előtt. Fejővel próbáltad? Vagy hamburger-fogással? Hogy úgy fogod a cicit a bimbóudvar szélén (persze fordítva), mint a hambit, és finoman(!) benyomod, hogy a bimbó lehetőleg kiemelkedjen.

A szopipóz biztosan megfelelő? Jól kap rá a babád?

2013. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a válaszodat! Ma felkerestem a nőgyógyászt és augmentin duot írt fel. Abban maradtunk, ha ma is marad a láz, akkor elkezdem szedni... Viszont mára a masszív háromnapos 39 fokos láz lement 37 fokra. Tehát nem kizárt, hogy az immunrendszer szép lassan győzedelmeskedik. Az, hogy jól szopiztatok-e már én sem tudom. Azért sem, mert csak az egyik cicim érintett, a másik egyáltalán nem fáj, nem sebes. Korábban a lányommal nem volt semmi ilyen gondom, kivéve az első pár napot, amíg a cicim meg nem szokta a kiképzést. Ellenben befeleforduló a bimbóm, tehát lehet, hogy szopi előtt a kiemelés segíti majd a gyógyulást. Az is érdekes, hogy csak az elején van kínos fájdalom, amibe rendszerint teljesen leizzadok, utána már nem érzek fájdalmat... De szopi után még a ruha érintése is kellemetlen, amíg nem húzódik vissza a bimbó.

Köszönöm a tanácsot, ki fogom próbálni! :)

2013. márc. 28. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!