Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért vagy hogyan létezhetnek...

Miért vagy hogyan létezhetnek olyan, többnyire nyugati társadalmak, ahol teljesen elfogadott a cumisüvegből való táplálás?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen tapasztalni, látni, hogy az újszülött babát anyukája nem szoptatja, hanem rögtön üvegből eteti, gondolom tápszerrel. És otthon is. Eszükbe sem jut szoptatni! Ezt nem értem.... mire jó ez vagy miért alakult ez így ki?
2009. szept. 21. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van elég teje,hogy szoptasson.És ott nem szednek semmi mesterséges szert sem,azért,hogy legyen.És az sem biztos,hogy tápszert adnak neki.Ott már lecsengett az a divat,hogy tejet egyéves korig nem szabad adni a babáknak.Visszatértek a rég bevált módszerekhez,mert a csak tápszeres etetés miatt sok rossz tgapasztalat volt.Elég sok ismerősöm él Ausztriában,Hollandiában.Németben is, tőlük tudom ezeket.
2009. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De én arra gondolok hogy már a kórházban is üregből etetik a piciket...de miért??? Senkinek nincs teje?? És pl. én sem szedek mesterséges szereket hogy legyen tejem, csupa házi praktika.

Szerintem létezik, hogy csupán kényelmi szempontból nem szoptatnak.... van akinek egyszerűbb a mesterséges táplálás...mert tök mindegy mit kap, ha üvegből kapja...mert nem anyatejet. :(

2009. szept. 21. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem ez marhára idegesít.

Hogy nem azért nem szoptat mert mindent megtett és nincs teje, hanem mert egyszerűen nem akar.

2009. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is így érzem. Én épp könnyek közt küzdök hogy picivel több tejem legyen, hogy a fiam egyáltalában elfogadja, és ciciből egye, erre mások ezt az egészet elutasítják. :(
2009. szept. 21. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Én Angolokkal dolgozom, ahol az a trend, hogy amíg lehet lefejt tejet adnak a cumisüvegből, mégpedig azért a kollégáim szerint, hogy az apuka is bármikor elláthassa a full programot az éjszakai felkelések alkalmával. Ami nem tűnik olyan rossznak, de én azért szoptatni fogok, amíg lehet.
2009. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt is vegyük figyelembe, hogy nyugaton más a rend, ott 6 hét szülési szabi után a nőknek vissza kell menni dolgozni. Lehet, hogy kényszerűség?
2009. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17:17-es

Lehet, hogy ott nyugaton minden jó, de menyire gyerek és családbarátok az olyan országok, ahol a szükési szabi 6 hét, vagy 3 hónap.

Aztán majd a bébiszitter felneveli a gyereket.

Akkor ott aszoptatást egyáltalán nem támogatják ezek szerint.


Számomra ez mindig olyan furcsa volt, hogy minden szuper, csak a legfontosabb időket pont nem a gyerekével tölti az anya, hanem amelóhelyén.

2009. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gáz! Nagyon gáz!
2009. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
Kicsit kibővítve: vajon mennyire/tényleg olyan jó az a sok modern dolog, amit a (túl)civilizált, (túl)szocializált világunk magával hozott? Hát igen sok esetben inkább káros...
2009. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semennyire.

Múltkor az egyik újságban popsitörlőkendő melegítót láttam.

És van aki biztos megveszi.

2009. szept. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!