Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg muszáj abbahagyni a...

Tényleg muszáj abbahagyni a szoptatast ha kiderül hogy baba lesz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

erősen javasolt, stimulálja a szoptatás a méhed, nekem is el kellett választanom a 13 hónapos fiam, egy hét nem volt kellemes, de megérte, hogy a pici is bizonságban növekedjen és ebben a korban nem is létkérdés már a tejcsi.


ha nagyon kicsi a "nagy" akkor érdemes gondolkodni, de az én dokim szigorúan megtiltotta, hogy szoptassak.

2009. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Nem. De szakemberek is elavult ismereteikre hagyatkozva tiltják.

Nagy megterhelés a szervezetnek, az biztos, gondolj csak bele, az a sok tápanyag ide is, oda is! A veszélyeztetetteknél a méhösszehúzódásokat idézheti elő, de alapból semmi akadálya a szoptatásnak. Erről találsz cikkeket a Kismamában.

Azonban abba is érdemes belegondolni, hogy a nagyobbat nem viseli-e majd meg, hogy nemcsak kistesó lesz, de a mellet (=közelségedet) is át kell adnia a picinek. Ha a két esemény közt hónapok telnek el, talán nem viseli meg. De ez gyerekfüggő, és csak egy vélemény.

2009. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis,hacsak egészségügyi problémák miatt az orvos nem javasolja.Én két terhességem alatt szoptattam,semmi problémát nem okozott.Sőt,aztán mikor megszületett a kistesó,még tandemszopiztak is fél évig.
2009. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2009. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!