Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 hetes babámat szoptatom...

2,5 hetes babámat szoptatom és mellette napi max 100ml-t sikerül fejnem. Hogy növelhetném ezt a mennyiséget?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom a babám.

Én ezt a napi 100ml-t,de van h kevesebb én nagyon kevésnek találom.

Iszom a laktoherbet is.Ötletek h több tejem legyen?



2013. ápr. 8. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én 3-4 óránként szoptattam és az első 3 hónapban minden szopi után lefejtem mind két cicim éjszaka is.Ez után beállt úgy , hogy egy ciciből jóllakott és nem kellett fejnem.Egy évesen választottam el.
2013. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A fejésnél (ha mellette igény szerint szoptatsz) nem az a lényeg, hogy mennyi jön le, maga az inger szaporítja a tejet.


Urtica urens 5ch, napi 2*5 bogyó. Két hétig szedd, egy hét szünet. Alkoholmentes sör is jó!

2013. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy még milyen picike a baba, szerintem ez is szép mennyiség. Ha fejsz továbbra is, akkor szerintem több lesz majd, én is a végén már napi 2-3 deci plusznál tartottam. Én is ittam teát, plusz homeós bogyót szedtem.
2013. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az ételek is segíthetnek.nekem pl. a grízes tészta nagyon megdobta a mennyiséget és a sok-sok folyadék.
2013. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
100%

El szeretnéd tenni vagy miért?

Mert ha igény szerint és kizárólag szoptatsz, akkor tudod, hogy pont annyi van, amennyi kell. Ha nincs rá valamilyen okod, amiért fejj, akkor ilyen szopis gyakorlat mellett nincsen rá szükség.


Egyébként minél többször szoptatsz illetve fejsz, annál több tejed lesz.

2013. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lakt.Mónika ***** válasza:
100%

Miért érzed úgy, hogy fejned is kell a szoptatások mellett?

Mi értesz igény szerinti szoptatás alatt?

Számomra azt jelenti, hogy a kisbaba bármikor cicire kerülhet függetlenül attól, hogy 3 perce, vagy 3 órája volt utoljára, ha jelez, akkor mellre kerül és nincs időkorlát abban sem, hogy mennyi ideig szeretne szopni. Ebben az esetben az ő igényéhez alakul a tejtermelésed és nagy valószínűséggel nincs szükség fejésre (kereslet-kínálat elve).

Fontos lenne azt is tudni, hogy mennyi volt a baba születési súlya, legalacsonyabb és jelenlegi súlya. Mennyi pisis és kakis pelenkája van egy nap? Ezek az adatok jobban mutatják a baba fejlődését, mint a tej mennyisége. A babák nagyon eltérő mennyiséget vesznek magukhoz és mégis jól fejlődnek. Pl: van aki napi 450 ml-t eszik, a másik meg 1300ml-t és ugyan úgy fejlődik mind a kettő. A pisis és kakis pelenkák jól mutatják azt, hogy elegendő tejhez jut-e a baba. Az első 6 hétben jó, ha van napi 2-3 kakis és 4-5 pisis pelusa.

A szopik mellett pótlást kell, hogy kapjon és ezért fejsz? Hány alkalommal kerül mellre a pici? Tudod éjszaka is szoptatni?

A gyakori mellretétel (napi 8 alkalomnál több) illetve az éjszakai szoptatás (ez emeli a tejtermelést serkentő hormon mennyiségét a szervezetben) jó hatással vannak a tej mennyiségének növelésére.

A laktoherb és hasonló teáknak, készítményeknek akkor van igazán hatása, ha emellett gyakran mellre is kerül a baba, hiszen ez a kulcs inger a mellnek.

Mennyire szopizik aktívan a mellen? Ez alatt azt az időt értem, amikor ütemesen szív és nyel, ami hallható lehet.

Ha van kedved válaszolj a kérdéseimre, hátha az információk birtokában személyre szabottan tudok segíteni, nem csak általánosságban a tejfokozásról! :)

2013. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3600 grammal született,most 4000gramm.


Nem kell pótlás,kizárólag csak ciciből eszik(volt,h el kellett mennem orvoshoz a múlthéten akkor kapta a lefejt lefagyasztott tejet üvegből)

Ameddig csak lehet szoptatni szeretném.Később mikor már ehet főzeléket a lefejt tejekkel akarom sűríteni.

Elég mohón én intenzíven szopizik:)

Sokszor sokat van cicin,éjjel is.Ha már evett még utána is van h vissza kéredzkedik pár percre.

2013. ápr. 8. 18:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Urtica mellé még szedhetsz ricinus communis homeós bogyót.

Rostos üdítő nekem nagyon megnövelte a mennyiséget, ill. én azt vettem észre,h rövid időn belül nagy mennyiségű folyadék bevitele.

Szopik mellett napi 2-3 fejés és éjjel is 1x.Igény szerint szoptass, időkorlát nélkül.

A pihenés is csodákra képes, amikor a baba alszik napközben, ne akkor akard megváltani a világot, inkább feküdj le te is és pihenj.

Ne görcsölj azon,hogy mennyit tudtál lefejni, mert a stressz gátolja a tejtermelődést.Azt nézd, h szépen fejlődik a babád,jókedvű, eszik , alszik.

Csak nyugodtan és hidd el sokáig lesz tejed!védőnő

2013. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:

Kérdező, a babád elfogadja a fagyasztott tejet is?

Mert annak már más az íze, mint a frissen fejtnek vagy a pár napig tároltnak. Ha ragaszkodsz a fejéshez, akkor ezt próbáld ki előtte, mert nem minden baba issza meg az olvasztott tejet. Nehogy sokat tegyél el, aztán dobnod kelljen kifele...

2013. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a múltkor azt adtunk neki,mikor oda voltam és elfogadta gond nélkül
2013. ápr. 9. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!