Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 éves kizárólag cicin...

1,5 éves kizárólag cicin elalvó gyerek leszoktatása a szopizásról?

Figyelt kérdés

a kislányom csak cicin tud elaludni (ez lehet az én hibám, de így alakult ki születésétől kezdve) éjszaka folyamán is többször kell és csak cicin hajlandó elaludni, már próbálkoztam ringatással simogatással, de nem használt ez rendszerint sírásba torkollott, esetleg valakinek módszer ötlet hogy próbálkozzak elaltatni a gyereket cici nélkül???

köszönöm a válaszokat



#szoptatás #cicin elalvás
2013. ápr. 9. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak cicin aludt el, de aztán 13 hónaposan leszoktattam, mert útban van a kistesó. Mondjuk ő 7 hónapos koráig ringatva aludt csak el, uh lehet ezért "könnyebb"dolgom volt, de először a napközbeni altatást alakítottam át nála. Szokás szerint bementünk a szobájába, besötétítettem és a karomba vettem, mint amikor megszoptatom, csak éppen cicit nem kapott. Volt egy kb egy perces sírás, meg tekergőzés, de aztán bekapta az ujját (ja, nála ez a nyugi-cumi, uh lehet emiatt is egyszerűbb volt), és vizsonylag hamar elaludt. Aztán amikor már 3szor elaludt egymást után cici nélkül, akkor tértünk át az esti altatásra is, lányegében ugyanígy. Éjjel ha kelt, akkor meg simán vizet kapott, beültünk a fotelba is hip-hopp elaludt. Igazából az éjszaka nagyon egyszerűen ment.

Én nem vagyok az a tedd az ágyába, majdcsak megnyugszik típus (a fiam pedig pont, hogy csak felhergeli magát), szóval nálunk a testi közelség és az odabújás jött be, és most már gond nélkül elalszik, oké, nem az ágyában, hanem mellettem a fotelben, de első lépésnek szerintem már ez is tök jó.

Szóval a lényeg, hogy legyél következetes, ne engedj a sírásnak, és lehet az első alkalom nehéz lesz, de utána majd szépen átáll ő is és fura mód egy hét múlva már azt sem fogja tudni mi az a cici.

2013. ápr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Off: Az enyém is ugyanennyi idős, és csak cicin alszik el. Ugyanúgy van minden mint nálatok, éjjel többször ébred, de egy rövid szopi után vissza alszik. Engem mondjuk nem zavar, ki tudom pihenni magam így is, mert nincs még egy gyerek akivel még pluszban foglalkozni kellene, akkor lehet, hogy bajban lennék.

Ha valóban le szeretnéd szoktatni, akkor biztosan szigorúnak kell lenni, de ha csak azért szeretnéd, mert mások szerint ez nem normális, azzal ne törődj.

Szerintem sajnos csak sírások árán lehet megoldani, én inkább várok, míg (remélhetőleg) magától leszokik, vagy akkora lesz már, hogy nem fogja annyira megviselni, esetleg meg lehet vele beszélni.

Én azt olvastam, hogy előbb-utóbb minden gyerek leszokik róla magától, csak az anyukáknak sokszor előbb elfogy a türelmük, meg az energiájuk. Szóval szerintem csak akkor szoktasd le, ha már tényleg magad miatt tennéd mert nagyon fáradt vagy, nem azért, mert másoknak nem tetszik.

Bocs, hogy a kérdésedre konkrétan nem tudom a választ, de azért sok sikert :)!

2013. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!