Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem tudok rendesen szoptatni...

Nem tudok rendesen szoptatni valaki segítsen?!

Figyelt kérdés
Olyan kicsi a bimbom vagyis nem kicsi csak nem duzzadt meg igy nem tud rendesen szopni a most 3 hetes lányom voltam a védőbe vele de elhajtottak egy könyvel. Most fejni probálok azóta de nem igazan megy. Mit hogy csináljak kezdő anyuka vagyok ő az első gyerekünk a párommal. 27 éves vagyok.
2013. ápr. 10. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is pici volt, és bimbóvédővel sikerült (MAM legkisebb méretű) végül szoptatni. Az igaz, hogy csak 3 hós koráig, de az már nem ezen múlott. A szoptatási "fanatikusok" ellenzik a bimbóvédőt, nekem még egy csecsemős javasolta a kórházban, mert tényleg kicsi a mellbimbóm, és én meg pont emiatt tudtam egyáltalán valamennyi ideig szoptatni.
2013. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Az egész mellbimbód legyen a pici szájában, az udvara is és az egyik ujjaddal nyomd be egy picit a melled, ott ahol a baba orra van, hogy tudjon levegőt venni. A baba arca szemben legyen a melleddel.
2013. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. kérdezö beszélhetünk priviben ?
2013. ápr. 10. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy van-e tejed? A melled feszül-e, vagy érzed-e hogy nagyobb lett? A bimbónak nem kell duzzadtnak lennie, de ha pici, vagy lapos, a baba tényleg nehezebben tudja elvenni. Ha végül csak bimbóvédővel megy, az se baj, a fő, hogy sikerüljön! Előtte próbálhatod, úgy, hogy kicsit összefogod a melledet, mintha szendvics lenne és megpróbálnál beleharapni, így a bimbóudvarral együtt add a kicsi szájába. Úgyse csak a bimbóról, hanem az udvar egy részét bekapva kell szopni neki. Ha ülsz, helyezkedj el kényelmesen, nyugi! Támaszd meg a karodat, könyöködet mindkét oldalt párnával, takaróval alulról. Vedd a kicsit az öledbe, fordítsd szembe magaddal a teljes testét, tedd a tarkója-nyaka tájára a kezedet ujjad érjen fültől-fülig. Öleld magadhoz, simuljatok össze. Célozd meg az orrával a mellbimbódat. Fontos, hogy mellmagasságba legyen emelve és egy vonalban legyen a törzse, feje, popsija. Azzal a kezeddel, amelyikkel a melledet fogod, szorítsd össze a mellet szendvicsszerűen és cirógasd meg a mellbimbóddal a felső ajkát , míg nagyra nyitja a száját és akkor húzd gyorsan a melledre.A szopás kiemeli, kifelé húzza a mellbimbót. Előtte mellszívóval te is kiemelheted egy kicsit. Menni fog, meglátod!Tudom, hogy nem olvasni, hanem szoptatni szeretnél, de a www.szoptatasportal.hu-n találhatsz még leírásokat és képeket is a szoptatáshoz. Amúgy gratulálok a védőnődhöz, ráférne egy kis pótoktatás
2013. ápr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. és igen rendesen van tejem és elég rendesen feszül csak lapos a bimbom. :/
2013. ápr. 10. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is lapos, mi így oldottuk meg: az egyik az volt, hogy bimbóvédővel (kicsi S-es Aventes) kezdtük a szopizást, amikor már pár korty után "kihúzta" levettem és már simán be tudta kapni rendesen. a másik módszer, hogy szopi előtt mellszívóval kicsit szívod, annyira, hogy be tudja kapni. Nálunk 4-5 hétig kellett ezzel a módszerrel bimbóvédővel szoptatni, utána már megdolgozta annyira, és ügyesedett, valamint a mellem sem volt már annyira telt és kemény a tejtől. 9,5 hónapos és még szopizik, ne add fel. Szoptatási tanácsadó szívesen segít, nyugodtan hívd fel!
2013. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!