Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nem lehet enni szinte...

Tényleg nem lehet enni szinte semmit szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt olvasom, hogy ezt sem lehet meg azt sem, meg ez is árt, meg az is meg minden.

Mik a tiltólistás ételek szoptatás alatt, Tényleg ennyire meg kell gondolni, hogy mit eszik közben az ember?


2013. ápr. 10. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent ettem, kivéve eper, málna.
2013. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak manapság lettek divatok ezek a tiltások. Szoptatás alatt is ehetsz-ihatsz mindent, semmi baja nem lesz tőle a babának.

Az első időben jó vigyázni a puffasztó ételekkel, mert hasfájós lehet tőle a baba. Természetesen szeszt sem lehet sokat inni, de egy-egy pohár nem árt.

3 gyerekes anyuka.

2013. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan tiltólista, ami tudományos bizonyítékokon alapul, de minden közösségnek megvan a saját listája. Ha nem vagy allergiás semmire, ehetsz vegyesen, vszeg nem lesz gond. A legtöbb problémát a tehéntej okozta úgy tudom, abból elég egy-egy pohárral, de abbahagyni csak akkor kell, ha a babának panasza van, hasmenés, kiütés, ilyesmi. Különben, ha mindent betartanánk, semmit se ehetnénk.
2013. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, ezek igazából óvintézkedések, allergizálHATnak,puffadást,hasfájást okozHATnak a babánál, de egyáltalán nem törvényszerű. Eleinte én is összezavarodtam már hogy mit ehetek, mit nem, aztán szépen elkezdtem mindent enni,semmi baja nem lett tőle a babámnak. Olyan dolgokat nem ettem,amiket evidensnek tartok magamtól is, nagyon csípős ételek, alkohol..vagy ha előfordult valamilyen allergia a családban,arra is oda kell figyelni,hátha a kicsi is örökölte.
2013. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha rendesen szeretnél étkezni ki kell tapasztalnod, hogy mit bír a baba és mit nem. Ugyanez lesz hozzátáplálásnál is. Egyél egy keveset valamiből, amit úgy gondolsz, hogy gondot okozhat, és ha fáj tőle a hasa, akkor hanyagold. Keveset egyél, hogy azért ne szenvedjen tőle a baba. Ha nincs tőle baja akkor meg nyugodtan edd.
2013. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krisztivan ***** válasza:
Nekem az első 2 hónapban a tejet teljesen ki kellett zárnom mert nagyon csúnya lett a fiam arcbőre.aztán azt is ihattam már nem volt baja tőle.Neki a hagyma és a padlizsánkrém volt csak mumus,minden mást ehettem:-)) Ki kell tapasztald majd,hogy mit bír a babád pocakja,bőre.Ez sajnos nem megy máshogy.Persze ha neked vagy apának eleve van valami allergia vagy más bajotok bizonyos ételektől,akkor azt a gyereknél is fenntartással érdemes kezelni:-)
2013. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
borzasztóan hasfájós a lányom, kb krumplin,tésztán,húson élek, 1-2 zöldség, 1-2 gyümölcs. 5 hét múlva lesz 3hónapos, másik gyermekemnél akkor szűntek meg a naphosszat tartó visítós sírások:-(
2013. ápr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én mindent ettem szó szerint, a gyereknek semmi baja nem volt, sosem volt hasfájós
2013. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én eleinte odafigyeltem, hogy a tiltólistás kajákat ne nagyon egyem, aztán idővel elkezdtem a tiltólistásokat "bevezetni" :) Mindig először csak egy picit ettem az adott ételből, ha nem volt tőle hasfájás, mehetett utána egész adaggal. Egyébként volt úgy hogy fél liter kakaót megittam reggel utána aznap este 2 dl tejet, semmi de semmi baja nem volt a babámnak.

Egyetlen egy étel viselte meg a pociját, ha én pizzát ettem, azt valamiért nem bírta, úgyhogy hanyagoltam is. Ki kell mindenkinek tapasztalni szépen óvatosan mire érzékeny a picúr pocija.

2013. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szinte minednt lehet enni, csak óvatosan, és ha azt látod, hogy gondot okoz a babánál (ez pár ótával később már kiderül), akkor azt hanyagolnám....
2013. ápr. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!