Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek van nevelt gyereke és...

Akinek van nevelt gyereke és nem akarta, hogy bemenjen szoptatásnál hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 10 éves nevelt lányom és egy 16 éves nevelt fiam akik velünk élnek. Nem szeretném, ha bejönnének amikor szoptatok, mert van egy születési rendellenességem a mellemen amit nagyon szégyenlek és nem szeretném mutogatni.

Persze egyszerű lenne, hogy nem jöttök be és pont, de az anyukájuk előttem szül egy hónappal és tartok tőle hogy a kislány értetlen lesz, hogy hozzám miért nem jöhet be az anyjához meg igen.

Most 30 hetes vagyok, de már most ettől szorongok... Amúgy is félek, hogy nem tudok majd szoptatni és akkor még ez is...

Van tanácsotok vagy tapasztalatotok?

Köszönöm.



2013. ápr. 11. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egy kendövel letakarod a babucit és ennyi vagy szoptatos melltartót lekacsolod és ennyi.
2013. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
van szoptatós póló is, abból az égvilágon semmi nem látszik. De mivel nem picik, nyugodtan megmondhatod nekik, hogy nagyon szégyellős vagy, és ezért szeretnéd, ha nem jönnének be, amíg szoptatsz. imán meg fogják érteni, ne aggódj.
2013. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lakt.Mónika ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szerintem is beszélj a gyerekekkel erről, sok mindent megértenek ők, ha őszintén beszélnek hozzájuk. Mondd el, hogy te nagyon szégyenlős leszel a szoptatás alatt, és szeretnéd, ha ezt megértenék. A tejtermelés miatt is fontos, ugyanis, ha te szorongsz a szoptatás közben, hogy meglátják ők is a melled, akkor a tejed nagy része nem tud kiürülni. Stressz hatására olyan anyag szabadul fel a szervezetedben, ami a tejtermelés és ürülés ellen hat.

Bíztasd őket, hogy nem a babád akarod eltiltani tőlük, csak számodra az etetéshez meghittség kell, ami ezt jelenti, hogy csak te és a baba vannak jelen. Lehet, hogy idővel ez változik benned és már bátrabban szoptatsz majd előttük is. Az is eszembe jutott, hogy (bár nem ismerem a nevelt gyermekeidet) elmondhatnád őszintén az egészet, lehet hogy sokkal jobban fogadnák, mint azt gondolod. Egyik ember sem tökéletes, és a születési rendellenességről nem tehetsz!!! Lehet, hogy a gyerekek ezt gyorsan megértenék és el is fogadnának téged ezzel együtt :)

Egyébként milyen rendellenességre gondolsz? Nem kell itt leírnod, de hasznos lenne még szülés előtt megmutatnod a védőnődnek, vagy egy szoptatási szaktanácsadónak, hogy fel tudj készülni a szoptatásra. Vannak olyan speciális technikák/tartások, amikkel lehet, hogy tudnál szoptatni. Ezt érdemes lenne elsajátítanod még szülés előtt. :)

Illetve lehet olyan rendellenesség, amivel lassabban indul be a tej, de erre is tudnak megoldást keresni :)

remélem sikerrel jársz minden téren és tudod majd szoptatni a babádat!

2013. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Természetesen a védőnőmmel már beszéltem erről a témáról és tájékozódtam is elég sokat. Sajnos kb. 40% esélyem van hogy egyáltalán tudjak szoptatni.

Elmondani semmiképpen nem szeretném nekik, mert tuti, hogy elmondják az anyjuknak aki megint elmesélhetné mindenkinek, hogy selejt vagyok.

A hajhullásom pl. úgy jött vissza ismerőstől, hogy kopaszodok. Elég kellemetlen volt... El sem tudom képzelni, hogy egy ilyen dolog hogyan jönne vissza, és ennek nem szeretném kitenni magam. Tudom önzőségnek hangzik, de sajnos lelkileg ez az egész olyan hatással van rám, hogy ha meg kell valamiért akár orvosnak is mutatnom, akkor alig bírom ki, hogy a sírógörcsöm legalább addig bennem maradjon amég kiérek... :(

2013. ápr. 15. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!