Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabam masfelhetes, es...

Kisbabam masfelhetes, es nagyon aggodom, mert nem tudok neki tejet adni. Nagyon felek hogy beteges lesz, vagy nem fog megerosodni a bebi tejcsitol amit kap. Valaki van ugyanebben a helyzetben, es ha igen mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz? Csak erőltesd, még az aelején vagy! Még simán beindulhat! Tedd mellre sokszor és éhesen! Ha tényleg nem menne, majd hoztok neki másik kismamától anyatejet, az ugyan olyan jó, csak macerásabb. Védőnő szerez, meg szólj az ismerősöknek, kérdezősködjenek. De ez a szoptatás dolog 10 naposan nincs még lejátszva. Nekem is csak olyan 6. hét körüll kezdtek bejáratódni a tejcsatornák. addig akár félóránként tedd mellre, ha annyira kevés jön! ha szopja, akár a száraz mellet is, ezzel előbb utóbb tejtermelésre ösztönzi. Igyál megelőtte fél, d einkáb eg yliter köménymagos levest
2009. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szóval a levest, most ez nem divat, meg fölhorkannak rá, de hidd el, dédinek is meghozta atejet. Minden szoptatás előtt! Ne idegeskedj, inkább képzeled el milyen jó, hogyan táplálod testedből, mint eddig is. Míg próbálsz szoptatni, erre gondolj, s őrizd a mosolyod! Figyelj erre! Be fog az indulni. Talán visszavetettek a kezdeti nehézségek, mármint a többi dolog.

Egyél rendesen, és sok tartalmas folyadékot, ne most akarj fogyózni! És otthon, nyugalom, vendégek még ne jöjjenek, csak a picire koncentrálj!

Tápszer előtt mindig tedd mellre! Még van esélyetek sok, hidd el!Jó esély. De ha mégsem, akkor majd jövőre feltáplálod! Kecsketejet már nagyon korán kaphat.

[link]

2009. szept. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A kecsketejről nagyon eltérő az emberek véleménye. Van, aki feltételezi, hogy kellemetlen ízű, rossz szagú. Különösen, ha vásárokban árusítunk, meg szoktuk kínálni a kételkedőt egy pohár kecsketejjel. Ilyenkor a reakció szinte teljesen azonos: döbbent arc és felkiáltás: „De hát ez finom!”


Persze, a kecsketej nagyon finom! Ízhibákat csak a helytelen tartási körülmények vagy a nem megfelelő takarmány, vagy a rossz fejési mód eredményezhet.


A kecsketej a tehéntejnél enyhén édesebb, tejszínesebb ízű.


Gyakran kérdezik tőlünk, miért jobb a kecsketej, mik az élettani hatásai?


Ezért ideírom, amit erről találtam:


A kecsketejet a tehéntej-cukorra allergiás betegek is fogyaszthatják. Kevésbé okoz nyáktermelést a gyomor és a bélrendszerben és a gyomorfekélyes betegeknél. A tej a gyomorba érkezve a pepszin hatására megalvad. A tehéntej - összetételéből és jellegéből adódóan - nagy pelyhekben alvad, míg a kecsketej kisebb pelyhekben. Az alvadék a kecsketej esetében lágy, míg a tehéntej esetében keményebb (nehezebben emészthető). A tehéntej alvadék-pehely mérete 15-200g, átlagosan 70 g, míg a kecsketej alvadékpehely 10-70 g között változik, átlagosan 36 g. Ezek a kisebb pelyhek könnyebben emészthetők. Ha az esszenciálisan szükséges aminosavak könnyen felvehető formában állnak rendelkezésre egy gyenge szervezetben, mindenképpen hatékony javulásra számíthatunk. "

2009. szept. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nikcsi ***** válasza:

Vilagert se kampanyolok a tapszer mellett, csak megnyugtatnalak. Az en fiam is csak elso 2 honapban kapott anyatejet (fejtem neki, mert nem szopizott) es meg nem volt beteg eddig (kopp-kopp), 11 honapos. Termeszetes hogy az anyatej a legjobb neki, de oriasi butasag hogy a tapszertol betegesebb, nem erositi. Szoval nyugodj meg, ezen igazan ne aggodj, az en fiam is igazi vasgyuru, egeszseges tokmag. :)

A tobbiek nagyon jo tanacsokat adtak, nem tudom miert nem tudsz szoptatni, nem irtad, azert probald ki oket, hatha.

Minden jot!

2009. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem se volt...Hetekig szenvedtem,tea,leves,homeo bogyó,sör....stb és semmi.Már a védőnőm szólt hogy ebből már nem lesz tej.Szerencsénkre van egy anyuka akinek meg sok van így már lassan 4 hónapja kapjuk tőle az anyatejet.

Szerintem ne keseredj el, kérdezd meg a védőnőt hátha tud segíteni!

2009. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt tejem, de tudd, hogy van immunanyag a tápokban is és több vitamin és ásványi anyag van benne, mint az anyatejben. Mivel bociknak való tejcsiből alakítják át és szintetikus, azért okoz gondot pár babánál. De ők általában azok, akik egy darabig anyatejet kapnak, mert utána nehezen áll át a gyomruk. Szóbal ne aggódj! Megerősödik, beteges se lesz.

Nagy terhet ró az anyákra ez az elvárás, hogy szoptassanak. Fontos, de aki nem tud, abban elvetik a kisebbrendűségérzés csíráját... Te ugyanolyan anya vagy, mint a tejesek, és a babád sem szenvedi meg.

Azért utánanézhetsz a védőnőnél, hogy van-e lehetőség arra, hogy kapjatok anyatejet! Ha szoptatási tanácsadóhoz is benézel, lehet, hogy tudnak segíteni, hogy legyen tejed.

2009. szept. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!