Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy kinek mennyi...

Mitől függ, hogy kinek mennyi teje lesz? Azt mondják, ha többször mellre teszed több lesz a tejed!

Figyelt kérdés
Nem, hogy több lesz inkább elfogy, és következő etetésre már nem is elég.Pedig mindig mellre tettem amikor csak lehetett, és még fejtem is, hogy több legyen.Az egyikben sokkal kevesebb is van, és már a másik is kevesebbet termel mint hetekkel ezelőtt.Még mindig szopizik belőle és fejem is de nem lesz több!Nem szívesen adnék tápszert. Most 6 hetes a kislányom, honnan tudjam elég-e neki?
2009. szept. 23. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom suerint ha éállandóan mellre tettem a babát,hiába fejtem ki,nem volt elég tejem a következő alkalommal.Mindig csak egyik mellből szoptattam,kifejtem,amennyire lehetett,és a szopások között legalább 3 órát betartottam.Így mindig volt elég tejem.Ha nem elég a tejed a babának,akkor szopás után nem alszik,vagy nézelődik,hanem sír,mert éhes marad.
2009. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem adottság, és ezen belül lehet variálni ilyenekkel. Nekem a fiam 3.5 hónapos koráig pont elég volt a tejem mindig, az elején sem volt probléma. Aztán egyszer csak folyton éhes volt, kiderült, hogy napi 5x kb 220 ml-t akart szopizni, nekem meg kb 140 ml volt délelőtt, délután meg még kevesebb. Ha 6-7x tettem mellre az 5 helyett, estére már nem volt csak pár ml tejem.... Szóval nem vált be. Szedtem homeós bogyót is rá, csak fenntartotta ezt a szintet, aztán 3 hét után rohamosan elfogyott a tejem.
2009. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem addig voltak problémáim a szoptatással, amíg nem kezdtem el két mellből szoptatni.

Sokáig, majd 2 hétig , azt érzetem mindig, hogy nem elég a tejem a kisbabámnak. Ezért volt, hogy 2 óránként szopizott.


Aztán elindult rendesen. Most 6 hónapos és azt érzem, hogy egyre több tejem van. A Milupa Milusan instant teáját iszom mellé.


Ha van időd/kedved, akkor szerintem ne add fel. Még elég korai, hogy esetleg ne legyen tejed. Amúgy a 6. a 12 és a 24 héten fejlődési ugrás van. Akkor több kell neki. Szépen alkalmazkodik a melled a feladathoz:)

Sok Sikert!!!

2009. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Függ a mell szerkezetétől! Tejcsatorna, tejmirigy. A mell nem csap, hogy megnyitom és jön a tej! Van akinél könnyebben megy (alig ismerek ilyet) van akinél nehezebben (ilyet annál többet). Nekem iszonyú sok munkám van benne, hogy legyen elég tejem. Az első pár hétben napi 12 órát töltöttem szoptatással + fejéssel, a napi több órás fejés még sokáig megmaradt a szoptatás ideje rövidült.6 hetes lett a fiam, amikor már ki tudtam "szolgálni", addig minimális pótlásra szükség volt (női tej). Most 4 hónapos és néha-néha kell tápszer. Egy hétig nem kellett pótolnom, tegnap este már kellett. Ha többet teszem cicire csak azt érem el, hogy nem egyszerre eszik 120-at, hanem háromszor 40-et. Szóval nem egyértelmű ez az egész. Nem mindenki "ősanya", hogy gyerekhangot hall és dől a tej a melléből. Okosabb tanácsot nem lehet adni annál, hogy szoptasd igény szerint, igyál sok folyadékot esetleg vegyél be homeopátiás bogyót. Ekkor már megtettél mindent amit tudtál. A többi már nem rajtad áll. Ja, és próbáld meg élvezni a szoptatást. Én összebújásnak hívom. Lelki szinten is be lehet segíteni.
2009. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Csak azért aggódom mert ilyen 40-50ml-nél többet nem nagyon eszik,és el van vele akár 4órát is.A bal cicit kizárólag fejem, de abból max.50ml jó ha kijön.Így megpróbálom az egyik etetést ciciből,másikat üvegből.De estére már kevés, és a mellemet is nyugtalanul szívja, és látom is,hogy nem olyan intenzíven nyel.De ha lenne is max. 60ml, és nem kell neki több.Nem kellene többet ennie 6 hetesen?Ennél két hetesen többet evett(70-90ml, de volt, hogy 120ml-t megevett).2980g-al született,és most 3880g.
2009. szept. 23. 10:32
 6/9 xStefix ***** válasza:

Több tej nem egyik szopásról a másikra fog termelődni, hanem (a szoptatás gyakoribb-ságától függően) kb. 2-3 nappal később. Ha a baba pl. növekedési ugrás miatt hirtelen egy mell helyett kettőt eszik ki, nyilvánvaló, hogy a következő szopi idejére/idején kevesebb tej termelődik meg és emiatt a baba innentől kezdve akár óránként is megéhezhet. Az ilyenkor elkezdett pótlás ugyan csillapítja az étvágyat és a kedélyeket, de a fenti pár napos egyensúly-viszaállási időt szépen ki is tolja. Ha az anyuka nem képes erre az időre lemondani a tápszerről, egy hetekig is elhúzódó folyamat indulhat el - feltéve, hogy nem adja fel útközben és tér át a mesterséges táplálásra, mert apadni kezd a tej.

Sokan írjátok, hogy féltek "éheztetni" a babát, ezért a pótlás, de ezek a szopitúrák egyáltalán nem az éhezésről szólnak. Persze számítani kell rá, hogy a baba többé-kevésbé zokon veszi az átmeneti adag-csökkenést, de ez általában semmiféle egészségi kockázattal nem jár, maximum egy kis hangulati hullámvölggyel. Kell hozzá némi anyai bátorság, de a kellő gyakoriságú szoptatás alig pár nehezebb nap után meg szokta hozni az eredményt.

Én 19 hónapja szoptatok és még mindig azt tapasztalom, hogy ha valami miatt gyakrabban szopik a lányom, a 3. napon már érezhetően több a tejem.

2009. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom, kaptál már okos válszokat! Csak annyit tudok hozzátenni, hogy ne stresszelj ezen! Attól is fogy a tej.

Nem termel egyformán a két mell, nem is egyforma a méretük.

Kűzdjél csak serkentőkkel, fejéssel, és örülj minden cseppnek!

Utolsó menedék: tápon is fejnőnek gyerekek! Az nem az anyaság kudarca!

2009. szept. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
Természetes, hogy most már kevesebb a tejed, mint az elején, mert néhány hét alatt beáll a kereslet-kínálaz egyensúlya, megszűnik a túltermelés. Semmi további teendőd nincs, ha a babát igény szerint teszed mellre. Lesznek még olyan időszakok (növekedési ill. fejlődési ugrások, fogzás, betegség, nyári nagymeleg, fárasztó élmények), amikor felborul a korábban kialakult ritmus és gyakrabban kér szopni, de ezek átmeneti időszakok és ilyenkor is ez az elv. Általában ennyi idős korra szokott körvonalazódni már valamiféle napi rimikusság, ha ez megvan, a babád általában nyugodt, heti legalább 12 dekát hízik (ez nem minden héten lesz így!), akkor nagy valószínűséggel nincs gond és eleget eszik. Nyugodj meg, jelezni fogja/tudni fogod, hogy mikor kér enni.
2009. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, itt mindenki olyan segítőkész. Megnyugtató!
2009. szept. 24. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!