Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két napja megharapott a...

Két napja megharapott a babám. Egyre jobban fáj, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

mármint szopi közben a kis fogacskáival megsértette a mellbimbódat...?

vicces lenne, hogy harapd vissza...

ha hámsejtet sértett, akkor sudo vagy neogranormonnal kend be

2013. ápr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezért írtam szoptatás témakörbe... :o)

Nem a hámsejt, valahogy belül érzem, kicsit meg van duzzadva.

2013. ápr. 12. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:

kézmeleg vízzel zuhanyozd, maszírozd körkörösen, a kezeddel is óvatosan rásegíthetsz.

ha fáj és duzzadt, csomós érzés, akkor szerintem tejcsatornát talált el a pici.

a hideggel óvatosan, mert elapadhat a tejcsi.

ha nagyon fáj, akkor vehetsz be szoptatás után algopirint vagy panadolt (a köv. szopiig ki fog ürülni)

2013. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem tejcsatorna, a bimbót vette a fogai közé és azt nyomta meg. Kicsit lilás a bőr, olyan, mintha zúzódás lenne.
2013. ápr. 12. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem most múlt el. 3-4 nap kell, mire elmúlik, nekem a védőnő a Dologélt (igen, ami fogzásra van) azt javasolta, többet ért, mint bármi, de Garmastant is kentem rá és betétet tettem a cicitartóba, mert majd megőrültem, úgy fájt. Kitartás, elmúlik.
2013. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is volt már hasonló, akkor 2-3 nap alatt el is múlt. De most egyre rosszabb, úgy érzem. Harmadik gyerek, akit szoptatok, de ilyen még nem volt (pedig már sok mindent próbáltam...)

Garmastanon gondolkodom, csak amíg nem jön haza a férjem nem tudok elmenni, beteg gyerekekkel vagyok itthon. Azt le kell mosni szopi előtt, nem?

Valószínűleg az a baj, hogy nőnek újabb fogai is, és amiatt erősebben szorít, kis híján folyik a könnyem, annyira fáj. :o(

2013. ápr. 12. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sérülés helyén bleb keletkezett. Nekem többször előfordult már, rettenetesen tud fájni és lassan gyógyul. Kis hólyag keletkezik a bimbón/bimbóban ami napok múlva kifakad és sajnos kívülről gyógyul befelé, ezért minden szoptatáskor újra felázik, ami lassítja a gyógyulást. Szoptatási tanácsadó meleg olívás pakolást javasolt. (bimbóra olívás vatta, arra folpack, arra meleg borogatás.
2013. ápr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem látok semmilyen hólyagot, akkor is ez lehet a baj?

Most esti szopinál kényszerítettem magam, hogy abból szopizzon, mert már nagyin tele is volt, és nem hiányzik egy csatorna eltömődés is hozzá, mert az lenne csak igazán "szép"...

2013. ápr. 12. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!