Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes baba, túl tudja...

Anyatejes baba, túl tudja magát enni?

Figyelt kérdés
arra gondolok,hogy mindig kínálom neki amikor nyűgös(3hónapos),mindig el is fogadja,de akkor is szopizna ha nem lenne éhes?
2009. szept. 23. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Esetleg pár kortyot visszabukik, de az nem baj.
2009. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze! Az én kicsim sohasem tudta, mikor elég. Ha mindkét cicit odaadtam, mindkettőt kiszívta, aztán meg bukott órákon keresztül. Ő egyszerűen nem tudta kontrollálni, mennyi elég. Már a kórházban 4 naposan is elvették tőlem, mert ahogy felsírt megetettem, aztán visszabukta, megínt sírt, evett, bukott stb. 3 órára külön tették, hogy hadd ürüljön ki. Neked kell rá odafigyelned, hogy jól is lakjon, de ne egyen 2szer annyit, mint amennyi bele fér.
2009. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xStefix ***** válasza:

Igen, akkor is szeretnek szopizni, ha nem éhesek, ez a komfortszopás vagy cumizás. Nyűgösség, fáradtság, álmosság, unatkozás vagy anya-hiány esetén is ideális megoldás.

A szakemberek szerint nem ehetik túl magukat anyatejjel, de ahogy az előző hozzászóló is írta, a sokat bukó babákra azért érdemes odafigyelni. (De ez nem azt jelenti, hogy ritkítani kellene a szoptatások számát vagy levenni a mellről, ha már "csak" cumikázni szeretne.)

2009. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha "túleszi magát", bukik egyet, aztán jólvan. De gondold meg, hogy a nyűgösség hátterében mi állhat. Fáj a poci, csak a karodban lenne (ezt cici nélkül is kipróbál6od. Ha megnyugszik, nem volt éhes. Ilyenkor már többet érzékelnek a világból és többet vannak ébren. Uncsi is lehet neki. Ha gyakrabban eszik, mint 2 óra, akkor lehet, hogy nem éhes!

Ha az, akkor meg etesd csak! Több tejed lesz.

2009. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy ha leveszem ciciről és sír, akkor éhes többnyire. Van azonban egy fajta nyűglődős sírás, amikor nehéz eldönteni, hogy éhes-e v. álmos. Ilyenkor megpuszilom az arcát és ha utánam kap, éhes. Ha nem, akkor nem. Vagy megpiszkálom az alsó ajkát: ha éhes, akkor elkezd tátogni és szopis mozdulatokat csinálni.

Ha nem éhes, akkor ezekre nem reagál, és abból tudom, hogy már nem kell többet adnom neki, mert vissza fog jönni.

Ja, hozzáteszem, hogy ennek a "próbának" az az előzménye, hogy megette kb. az adagját már és 2-3 szívás után ráalszik a cicire, de amikor leveszem, akkor felébred és sír.

2009. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!