Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sürgősen tanácsra lenne...

Sürgősen tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz a lányom, nppal még 3 szor szopizik, és éjszaka is kétszer :(


A hasamon maradt egy kis "háj",amit nagyon el szeretnék tüntetni, egyre rosszabbul érzem mgam a bőrömben.


A problémám ezzel csupán,hogy még az első terhesség után méhsüllyedé alakult ki nálam, aminél kerülni kell a futást, ugráló sportokat, és a felülést is.


Na de akkor hogyan adjam le onnan a felesleget. Koplalni egyelőre a szopttás miatt nem akarok.


2013. ápr. 25. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Uszas? Mondjuk draga sport. Vagy olyan otthoni gepet venni, amit hasznalhatsz. Peldaul a szobabicikli az nem ugralos es nem is hasizmot gyursz vele. A teve ele teszed a gepet, tekersz, s kozben nezed a kedvenc sorozatodat. Igy talan nem olyan unalmas. Mondjuk kemenyen kell tekerni es sokat.
2013. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Masszírozás, esetleg szauna öv? Előbbit próbáltam, hatásos, utóbbiról nincs tapasztalatom.
2013. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

off:ekkora gyereknek már nem kell szopizni főleg nem éjjel! kérj etetési tanácsot a védőnőnél


a mozgással kapcsolatban: az izmod feszes,de van rajta husi,vagy az izom is ki van tágulva?

2013. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

NApi 8km bicajozok egy hete viszem a nagyot oviba:)


Tudom h nem kellene szopizni,de egyelőre msáhogy nem tudom visszaaltatni, a nagy is ilyen volt, akkor maradt el az éjszakai ébredés,mikor elhagytuk egy évesen a szopizást.


Hát husi is,meg picit kinyúlt is :( Kétszer szültem közel 4 kg-os lányokat

2013. ápr. 25. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

off.:

Miért ne kellene egy 8 hónapos babát szoptatni?Istenem,ekkora hülyeséget!

Én 14 hónapig szoptattam és még tovább is szopizott volna ha nem kell elválasztanom egy komoly gyógyszerszedése miatt.

Kedves kérdező:Próbálj meg gépet beszerezni.Nézz utána mit használhatsz,kérd ki egy edző tanácsát.Olyan jó kis gépek vannak.Vagy akár hetente 1-2 alkalommal eljárni edzőterembe?Ott aztán van választék...

2013. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Heti 2-3x 1 órát próbálj meg edzőterembe eljárni, add apunak a gyerekeket vagy mamának, vagy esetleg keress olyan edzőtermet,ahol vigyáznak a gyerkőcökre. Muszáj időt szakítanod magadra, szép dolog az anyaság, de attól ne felejts el nő maradni,ne mondj le dolgokról! Az,hogy szopik a pici, tökre normális, ez a mai tápszeres világnak jó,hogy hamar hagyják abba a szopizást a picik, régen egyértelmű volt, hogy 1-1,5 éves korukig szoptak. Szóval ezen nem aggodalmaskodnék és örülök,hogy te is így állsz hozzá, nem koplalsz,meg ilyenek.

Azért az edzőtermet ajánlom,mert rengeteg gép közül kiválaszthatod azt,ami neked jó. Azt viszont ne felejtsd el,hogy az egész tested át kell mozgatnod,nem csak azt a rész,ahonnan fogyni kívánsz. Ugyan úgy kar,láb,hátizom erősítést és mozgatást végezz,ne csak hasra.

Én azt ajánlom, hogy keress valakit,aki edzéstervet ír össze és ne legyél az a tipikus "nő az edzőteremben" aki lemegy és kb semmit se csinál,de mégis úgy tűnik,mint aki mozog. Érezd mindig,hogy elfáradtál,feszegeted a határaidat, mert csak így lesz eredményes a dolog.

Pár gyakorlat amúgy eszembe jutott,amit akár otthon is végezhetsz és nincs benne ugrándozás:

-kitörések : harántterpesz, egyik láboddal előrelépsz és leengeded a tested úgy,hogy a térded majdnem leérjen, majd vissza alaphelyzetbe. Csinálhatod közben karemeléssel, akár törzsfordítással. Ha nem fáj vagy kellementlen,lehet dinamikusan is csinálni.

-háton fekszel, lábad hajlítvaés csak a csípődet emeled fel. Ha megy, tehetsz magadra súlyokat ( a csípőd elé foghatsz valamit)

- ha nem szőnyegetek van,hanem laminált padló vagy csempe, akkor az nagyon jó tud lenni! hason és hátonfekvésbe végezhetsz "csúsztatós" gyakorlatokat (pl: hasonfekvés, karod a test mellett, felcsúsztatod magastartásba,majd vissza, tudsz mellúszó mozdulatokat csinálni, hátonfekve is variálhatod ( ez azért jó,mert átmozgatsz mindent,de mivel csúsztatod a végtagjaidat,így épp annyira megterhelő csak,amennyire megemeled őket,minél jobban távolodik a földtől,annál megterhelőbb)

- ami még nagyon jó és szórakoztató, a takarítást is alakíthatod mozgássá! Vagyis söprögetés közben vagy porszívózás közben mélyeket hajolsz,próbálsz egy helyben maradni, a seperűvel minél messzebbre nyúlni, játékösszeszedés közben minden darabért leguggolni,nem hajolgatni,ilyenek.


Én szurkolok neked, örülök,hogy törődsz magaddal! Hidd el,csak magyarországon divat,hogy a nők terhesség után elhagyják magukat és ráfogják a gyerekszülésre a förtelmesen elhízott alakjukat és az állandóan hordott melegítőnadrágjukat... Hajrá csajszi, menni fog ;) Az első a mozgás,ezt jól látod, utána meg majd lesz időd étrendet módosítani,ha aktuális lesz ;)

2013. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!