Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek tartott a babája...

Akinek tartott a babája szopási sztrájkot, hogy lett vége? És mikor?

Figyelt kérdés
Nálunk 5. napja tart és nem tudom, meddig bírom tovább. Ha ez sokáig fog tartani, lehet, hogy feladom a szoptatást. 3 hónapos a kisfiam.
2013. ápr. 29. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 hónapos volt a lányom, amikor egyik napról a másikra nem akart szopizni. Volt, hogy 6-7 óránként tudtam rávenni arra, hogy legalább egy keveset egyen.

2 hétig küszködtünk! Ekkor egy mérlegelésen kiderült, hogy fogyott, na akkor azt mondtam, hogy elég. Nem akartam cumisüvegből etetni, mert imádtam szoptatni és akartam is nagyon, de nem nézhettem, ahogy egyre csak veszít a súlyából a babám. Szóval fejtem éjjel-nappal és azt adtam neki, érdekes módon cumisüvegből megette a tejet (sem pohárból, sem kanállal nem kellett neki, a cici meg végképp nem). A tejem lassan elapadt, mert egyszerűen sem kézzel, sem pedig mellszívóval nem tudtam annyit lefejni, amennyit ő korábban ügyesen kiszopizott. Pár hétig vegyesen kapott még lefejt tejet és tápszert, majd kizárólag tápszeres lett.

Nem tudom, mi ütött belé 3 hónaposan, hogy nem akart szopni. Pedig én imádtam a szoptatást, nagyon meg is viselt lelkileg ez az egész.

Én azt mondom, hogy kitartás, hátha nálatok napokon belül rendeződik a helyzet.

2013. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A kisfiam tegnap óta megint szopik, viszont nem szívja ki teljsen. Legalább már nem elutasító. Most úgy csinálom, hogy miután evett, ha van időm, kifejem a maradékot, és következőleg megkapja azt pluszba, vagy ha nem elég, vagy nem volt lefejt tej, akkor tápszert. Én is attól félek, hogy így el fog apadni a tejem. Bár hallottam már pozitív példáról is, hogy el tudták hagyni a tápszert. Mikor kezdted hozzátáplálni a kislányodat? Nekem azt mondta a védőnő, hogy lassan el lehet majd kezdeni, inkább gyümölcsöt kapjon, mint tápszert..
2013. máj. 1. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobb a helyzet nálatok.

Most 5 hónapos a babám, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Na, az sem kezdődött egyszerűen... Most már egész jól belejött, és szép mennyiségeket megeszik a pürékből.

Arra azért figyelj oda a későbbiekben is, hogy napi legalább 500 ml tejalapú tápláléknak (tápszer, anyatej, később beleszámít majd a joghurt, túró, tejpép is) meg kell lennie a gyümölcsök, zöldségek mellett.

2013. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!