Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a teendő, ha lezárul a...

Mi a teendő, ha lezárul a szoptatás?

Figyelt kérdés
A kisbabám 8 és fél hónapos, és 8. hétben járok a második gyermekemmel. Igy várható volt, hogy a szopizás sajnos hamarosan lezárul. (Csak a jobb mellemből tápláltam 4 hónapos kora óta.)Nincs nagy termelődés már, mert csak reggel és este kérte, de gondolom kell ilyenkor vmi "levezetés" félét alkalmazni. ? A fejéssel mi a helyzet ilyenkor, hiszen pont nem a termelődést akarom fenntartani?
2013. máj. 2. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
hideg vizes borogatást alkalmazz, és mindig csak annyit fejj le,hogy ne feszüljön a melled,és hogy ne legyen tejlázad. ezáltal egyre kevesebb lesz,majd elapad. Én 4 hónapja hagytam abba a szoptatást,,mert már nem kérte a lányom,inkább jól megharapott mindig mikor kínáltam, egyre kevesebb lett nekem is, de ennyi idő elteltével is,ha megnyomom a cicim,egy egy csepp még jön.
2013. máj. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A terhesség miatt önmagában még nem kell feltétlenül lezárnod a dolgot, én két terhességemet is végigszoptattam, és nem okozott gondot. A gyereknek az a napi egy-két "cicizés" is nagyon sokat jelenthet érzelmileg. Másrészről semmiképp se fejjél, ha le szeretnéd zárni a dolgot. Ha már alig szoptatsz, akkor valószínűleg nem lesz nagy probléma, bár én akkor is igyekeznék fenntartani a fokozatosságot, ha van rá mód. Figyeld a melled, ha feszülést tapasztalsz, akkor zuhizzad egy kicsit meleg vízzel, attól kitágulnak a tejcsatornák, és kifolyik a felesleg, anélkül, hogy újabb tej termelődését segítenéd elő. Ha nagyon becsomósodik, akkor viszont ki kell masszírozni, nehogy komolyabb gond legyen belőle. Boldog babavárást!
2013. máj. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsod!
2013. máj. 5. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!