Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hónapos fiam, anyatejes,...

5 hónapos fiam, anyatejes, rettentően ficánka, izgő-mozgó, épphogy 3 órát bír szopizás nélkül, de néha még annyit sem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mai napig nem aludta át az éjszakát, viszont már eljutottunk oda, hogy csupán 1x kel és rövid evés után az ágyában vissza is alszik.1 hónapja kb. mintha minden borult volna.Végül is van napirend, de gyakran korábban szeretne enni,gyakran csak cicivel lehet megnyugtatni és az éjszakai evések is megnyúltak, nehezen tudom visszatenni és így sokszor a végeredmény, hogy velünk alszik, különben hulla fáradt lennék...Normális ez?

2013. máj. 6. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Majd beáll a napirendje, ha komolyabban elkezditek a hozzátáplálást. Az is megszokott, hogy a korábban éjjel viszonylag jól alvó babák fél éves kor környékén elkezdenek rosszul aludni.
2013. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen szeprácios szorongás+fog nővekedés
2013. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is erre a kettőre gondoltam, csak a szeparációs szorongás ilyen szintjét korainak tartottam.Szeretném, ha kiegyensúlyozott,jó kedélyű baba maradna és nem tanítanám rossz szokásokra.Általában igyekszem az ágyába is visszatenni, hol sikerül, hol nem..
2013. máj. 6. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, sok baba így működik (az enyém is). Sosem bírt ki 3 órát, de szerintem nem az éhség miatt, inkább a közelség hiányzott neki, cicin mindig megnyugodott.

Fogzásnál volt egy durva pár hónapunk, mikor rengetegszer kelt éjjel, akkor én is sokszor magam mellé vettem és nem tettem vissza, de semmi gond nem volt belőle később.

Most másfél évesen még mindig szopizik, és cicin alszik el, de simán alszik a saját ágyában.

Szóval ha ez neked nem teher, nyugodtan szopiztasd ahányszor csak szeretné.

2013. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kicsit talán az kezdett el aggasztani még, hogy remélem nem éhezik, mármint nem azért akar gyakrabban cicizni.Nekem nem teher, szerencsére a páromnak sem és igazából elférünk az ágyban kényelmesen,csak remélem a későbbiekben nálunk is úgy alakul, ahogy nálatok, és újra a saját ágyában alszik,mert azért akkora már nagyobbacska:)Napközben nincs gond ezzel és nem is minden éjszaka húzós.A háziorvos és a védőnő és az egyéb vélemények bizonytalanítanak el néha:(
2013. máj. 7. 07:37
 6/8 xStefix ***** válasza:
85%

Nah, szerinted azzal rosszra tanítod, ha kielégíted az igényeit? Neeeem. :) Egyáltalán, ez nem tanítás-tanulás kérdése, hanem szükséglet.

Ne bizonytalanítson el, hogy mások inkább idomítani próbálják a babájukat. Szerintem is az a jobb, amit te is csinálsz, hogy inkább gondozod őt és azt próbálod neki megadni, amire tényleg igénye van. Ezt az intenzív törődést csak most tudod neki megadni, nem később! Használd ki. Csak magabiztosan! :)

2013. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást!:)Sokszor ennyire van szüksége az embernek!
2013. máj. 9. 08:56
 8/8 anonim válasza:

Szia! az is előfordulhat,hogy neki már nem elég tápanyagdús a tejed!a lényeg (én így csináltam) igénye szerint etesd.

a fiam 38.hétre 4100gr-al született az első hónapban igénye szerint mindkét cicit "kiitta" és utána 4-4,5 órát aludt,sokszor az ágyunkban.ráérsz leszoktatni róla hamár nem szopik!

az etetést a védőnő meg a dokinő is könyvből diktálja....no komment.

2013. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!